Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Перша в Україні енергонезалежна бібліотека відтепер працює у Хмельницькому
  Людмила Дуда, завідуюча бібліотеки-філії №8
  15 Вересня 2023 р.

  Першою в Україні енергонезалежною бібліотекою стала філія №8 Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. У книгозбірні успішно реалізовано проєкт «Вільно WATT». У межах втілення такого бібліотеку обладнали енергоефективною системою із сонячними панелями, встановлено гібридний інвертор та акумуляторні батареї. 

  Презентація вже реалізованого проєкту відбулася напередодні, 14 вересня. На захід завітали молодь — учні ліцею №13, представники органів виконавчої влади, управління культури та упраління економіки (з їхньої ініціативи запрацював проєкт), бібліотечні фахівці, автор проєкту — очільник ГО «Сучасна Україна» Вадим Бабій та безпосередньо ті люди, що займалися втіленням задуму на практиці.

  Як каже пан Вадим, актуальність ідеї застосування сонячних панелей стала найбільш відчутною з початком повномасштабної війни, настанням блекаутів. Для того, аби реалізувати задум, потрібно було чимало обладнання. На придбання частини такого він спрямував власні кошти. Але загалом проєкт «Вільно WATT» було профінансовано з бюджету громади у межах реалізації програми «Громадські ініціативи». Цьогоріч у березні він став одним із дев’яти переможців конкурсу мініпроєктів хмельничан, який проводила Хмельницька міська рада.

  Виконавець зі встановлення енергоефективної системи Олександр Цінько, представник компанії SAVEnergy, познайомив гостей з технічними особливостями та перевагами даної системи, а начальник управління культури Хмельницької міської ради Артем Ромасюков наголосив на важливості енергетичної незалежності закладів культури від зовнішніх негативних чинників.  

  На заході-презентації «Вільно WATT» учасникам детальніше розповіли про роботу сонячних панелей, історію виникнення та розвитку відповідної енергетичної галузі, а також про особливості реалізації самого проєкту. Також учні взяли участь у вікторині «Енергозбереження — виклик сучасності». Найактивніші та найобізнаніші отримали від мерії цінні призи (павербанки).

  Тож тепер бібліотека-філія №8 зможе надавати якісні та належні бібліотечні послуги повсякчас, а разом з тим пропагувати екологічну культуру та своєю чергою сприяти розвитку альтернативної енергетики. Водночас, запевняють у книгозбірні, бібліотечний простір можливо буде використати ще ефективніше. «Філія №8 — це єдина книгозбірня, що знаходиться у великому спальному мікрорайоні міста Озерна, котрий зараз ще й стрімко розвивається і розбудовується. Щодня її відвідують по декілька десятків користувачів. Сюди вони приходять не тільки по книги, а також скористатися іншими технічними можливостями, котрі пропонує бібліотека. Окрім того, у нас з липня 2022 року запроваджено електронну книговидачу. Тож бути енергонезалежною для бібліотеки нині дуже на часі», — коментують працівниці закладу.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книги у бібліотеках міста

  Нових надходжень літератури було небагато, проте є на що звернути увагу!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр