Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Відбулись поетичні читання «Дотики»: книгозбірня познайомила з творчістю Юлії Сабій
  Центральна публічна бібліотека
  29 Вересня 2023 р.

  Хмельницький міський літературний марафон «Слово єднає — перемогу наближає» добігає завершення. Наприкінці, за доброю традицією, бібліотека готує для відвідувачів приємні літературні подарунки. Тому 29 вересня запросила їх на поетичні читання під назвою «Дотики». Захід став знайомством з творчістю молодої хмельницької поетки Юлії Сабій.

  Мешканцям міста пані Юлія добре відома як ідейна натхненниця багатьох творчих проєктів і конкурсів для молоді та як керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради. На зустрічі ж у бібліотеці з нею знайомили як з поетесою, дізнавались, як творчій гості вдається знаходити натхнення й час, аби разом з іншими речами ще й вправно творити лірику.

  Гостя пригадала, як почала віршувати: одного разу поверталася після чергового заходу, вдивлялася у зоряне небо… і від тих почуттів написала свою першу поезію. Зараз, майже через два роки, уже працює над першою ластівкою — збірочкою «Дотики». І та скоро вийде у світ.

  Також на зустрічі розповіла, що їй досі завше, коли сиділа в глядацькій залі, було цікаво, як почуває себе автор. Нині ж прийшов час самій представити власну творчість глядачам. Пише переважно інтимну лірику. Про свої вірші говорить так: «Дуже тішуся, що слова лягають саме у такий спосіб, що вони насичені й натхненні, такі красиві, такі мрійливі… Вони є різні, як я. Кожна жінка є різною. Вона реагує на все, що відбувається навколо неї. Але якраз жіноча мудрість, толерантність, ніжність і виливається в жіночу поезію». Зізнається, що їй дуже подобається спостерігати за закоханими парами, щораз поетку захоплює трепетна ніжність, що є поміж ними. Хоче, аби між чоловіком і жінкою існувала й поетично наповнена культура взаємин.

  У віршах пані Юлії є все те, що є в нашому житті. А це тому, що авторка цінує щирість — щирість у словах, почуттях, емоціях і у віршах. Для неї: «Поезія — це життєва філософія, коли в кожному дні ви хочете побачити щось надзвичайне, коли ви хочете свій день створити й створити себе в цьому дні». Вважає, що і поезію в собі можна створити або ж відродити, лише потрібно навчитися відчувати й бачити красу навколо.

  Поетичну зустріч у бібліотеці доповнили відповідними музичними номерами — такими ж чуттєвими, сповненими нотами кохання й любові. А ще на нинішню літературну подію в книгозбірню завітала хмельницька поетка з досвідом — Ніна Шмурікова-Гаврилюк. Коментуючи вірші Юлії Сабій, відзначила їхню ніжність, ліричність, глибоку інтимність, назвала їх «магією слова, магією почуттів, котра заворожує».


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книг багато не буває

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр