Хмельницький міський літературний марафон «Слово єднає — перемогу наближає» добігає завершення. Наприкінці, за доброю традицією, бібліотека готує для відвідувачів приємні літературні подарунки. Тому 29 вересня запросила їх на поетичні читання під назвою «Дотики». Захід став знайомством з творчістю молодої хмельницької поетки Юлії Сабій.
Мешканцям міста пані Юлія добре відома як ідейна натхненниця багатьох творчих проєктів і конкурсів для молоді та як керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради. На зустрічі ж у бібліотеці з нею знайомили як з поетесою, дізнавались, як творчій гості вдається знаходити натхнення й час, аби разом з іншими речами ще й вправно творити лірику.
Гостя пригадала, як почала віршувати: одного разу поверталася після чергового заходу, вдивлялася у зоряне небо… і від тих почуттів написала свою першу поезію. Зараз, майже через два роки, уже працює над першою ластівкою — збірочкою «Дотики». І та скоро вийде у світ.
Також на зустрічі розповіла, що їй досі завше, коли сиділа в глядацькій залі, було цікаво, як почуває себе автор. Нині ж прийшов час самій представити власну творчість глядачам. Пише переважно інтимну лірику. Про свої вірші говорить так: «Дуже тішуся, що слова лягають саме у такий спосіб, що вони насичені й натхненні, такі красиві, такі мрійливі… Вони є різні, як я. Кожна жінка є різною. Вона реагує на все, що відбувається навколо неї. Але якраз жіноча мудрість, толерантність, ніжність і виливається в жіночу поезію». Зізнається, що їй дуже подобається спостерігати за закоханими парами, щораз поетку захоплює трепетна ніжність, що є поміж ними. Хоче, аби між чоловіком і жінкою існувала й поетично наповнена культура взаємин.
У віршах пані Юлії є все те, що є в нашому житті. А це тому, що авторка цінує щирість — щирість у словах, почуттях, емоціях і у віршах. Для неї: «Поезія — це життєва філософія, коли в кожному дні ви хочете побачити щось надзвичайне, коли ви хочете свій день створити й створити себе в цьому дні». Вважає, що і поезію в собі можна створити або ж відродити, лише потрібно навчитися відчувати й бачити красу навколо.
Поетичну зустріч у бібліотеці доповнили відповідними музичними номерами — такими ж чуттєвими, сповненими нотами кохання й любові. А ще на нинішню літературну подію в книгозбірню завітала хмельницька поетка з досвідом — Ніна Шмурікова-Гаврилюк. Коментуючи вірші Юлії Сабій, відзначила їхню ніжність, ліричність, глибоку інтимність, назвала їх «магією слова, магією почуттів, котра заворожує».
|