Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Ольга Рибчинська-Фіновська презентувала в бібліотеці свою книжечку для дітей
  Центральна публічна бібліотека
  11 Жовтня 2023 р.

  Книжечка, у якій зібрано все добре, світле, чуйне, материнське, була презентована 11 жовтня у читальній залі Центральної публічної бібліотеки. Авторкою збірки, що так затишно назвалася «У добра в обіймах», є  Ольга Рибчинська-Фіновська.

  Представлене зібрання віршів та казок побачило світ цьогоріч, хоча книга народилася давно, а точніше тоді, коли народилися дві донечки авторки (у 2009 і 2011 роках). «Саме для них я писала казки, ранішні й вечірні вірші, колискові, — розповідає письменниця. — Моя збірочка складається з трьох розділів. У ранішніх віршах сонечко пестить промінчиками, травичка усміхається. Вечірні вірші про тихий, лагідний і ніжний вечір, про сон, про ніч, про зоряне небо, про сни. У третьому розділі зібрані казки про добрих героїв. Всі вони пропагують добро».

  Старша донечка пані Ольги колись почала запитувати, чому певні герої завжди погані (вовк — злий, ведмідь — ненажерливий). Авторка ж захотіла показати власними казками, що всі герої можуть бути іншими — бути добрими. А менша дівчинка от ніяк не могла запам’ятати пори року, тому народилася про зиму, осінь, весну, літо теж казочка. Якщо порахувати разом, то всі вірші й казки з книжечки були створені близько за два роки. Але от тільки тепер вони об’єдналися у збірочку та вирушають у світ до маленьких читачів.

  Видано книжечку за сприяння Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта». Упорядник — Зоя Діденко, його очільниця. «У добра в обіймах» — 56-те видання міської «Просвіти».

  Все, що вмістилося у «добрій» збірці, підійде для діток молодшого шкільного віку, а також таких, що відвідують садочки (віком 3-8 років). Попри складний час, а навіть особливо у складний час, вважає авторка, хлопчикам і дівчаткам потрібно читати твори, що виховують життєві цінності, чогось вчать, в яких є мораль.

  Тираж невеликий — 100 примірників. Всі надійдуть до бібліотек, шкіл і садочків. Педагоги, що завітали на презентацію, відзначили, що видання стане у пригоді на заняттях, адже добре продумане, вже із самої обкладинки налаштовує на основну ідею всього того віршованого, що розмістилося на сторінках всередині. Також увагу малечі привернуть яскраві й мальовничі ілюстрації. Над ними працювала Олександра Рибчинська.


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки сучасної художньої літератури

  Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр