Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  У її книгах живе наше місто: Ольга Саліпа зустрілася в бібліотеці з читачами
  Центральна публічна бібліотека
  25 Жовтня 2023 р.

  Творча зустріч з хмельницькою авторкою Ольгою Саліпою, котра вже встигла своїми романами полюбитися читачам з усієї України, відбулась 25 жовтня у Центральній публічній бібліотеці. Наживо, а не тільки через книги, познайомитися з літераторкою завітали учні Ліцею №1 ім. В. Красицького та студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Звісно ж, прийшли й постійні шанувальники творчості пані Ольги.

  Говорили на літподії про українську ідентичність в прозових творах авторки. Ольга Саліпа не просто відтворює сюжети чи розповідає цікаві історії, кожна її книга наділена більш глобальною метою. «Всі мої романи мають якийсь історичний або краєзнавчий контекст. Я вважаю, що це найлегший і найпростіший спосіб українізації і вивчення нашої історії. Завдяки книгам з історичним контекстом ми можемо бачити історію не подієцентрично (як ми звикли), а людиноцентрично — як людина почувала себе в той період, як жила, що її оточувало. Читачу так набагато легше сприймати події нашої історії», — говорить авторка.

  Аби реалізувати мету, пані Оля працює з архівними джерелами, дослідженнями краєзнавців, зі спогадами, багато щоденників вивчає, а далі інтерпретує їх художньо, вносячи якийсь пригодницький сюжет чи сюжет про кохання.

  Учасники заходу розпитували у письменниці про її твори, як виникали ідеї, чому саме так складалася доля головних персонажів. Авторка зазначила, що на написання однієї книги витрачає від 4 до 7 місяців. Серед тих, ким останнім часом надихається, назвала Таню П’янкову, зокрема книгу української авторки «Вік червоних мурах».

  Ще Ольга Саліпа розповіла про творчі плани. Зовсім скоро побачить світ її друга книга з серії для підлітків «Скарби». Вона теж має краєзнавчий контекст. Вийде і четверта книга з циклу «Проскурівське коло» — ретророман, дія якого відбувається у нашому місті в 1921 році. У всіх творах поряд з історичними місцями й реальними подіями є і події вигадані. «Це для того, щоб сюжет був динамічним, щоб він захоплював читача. Мені приємно, що ті, хто читає мої книги, потім починають дивитися на наше місто по-новому», — зауважує письменниця.

  Додають бібліотекарки: «У Центральній публічній бібліотеці є всі роботи Ольги Саліпи. Це і проза, і поетичні збірки. Читачі зараз з нетерпінням чекають нових її книг. А тим, хто ще не познайомився з творчістю талановитої хмельницької письменниці, радимо завітати до книгозбірні та починати читати».


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Близько 1300 нових книг надійшло до бібліотек міста

  За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр