Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Хмельничани в бібліотеці доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
  Центральна публічна бібліотека
  27 Жовтня 2023 р.

  27 жовтня охочі мешканці Хмельницького в Центральній публічній бібліотеці доєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Подію щороку проводять у День української писемності та мови.

  Авторкою диктанту 2023 року стала українська поетка та перекладачка Катерина Калитко, а зачитав диктант актор Олексій Гнатковський, відомий головною роллю у фільмі «Довбуш».

  Тож читальна зала Центральної публічної бібліотеки нині заповнилася шанувальниками рідної мови. Вони прийшли, аби разом з іншими перевірити свої знання українських правописних норм та підкреслити власною участю у заході нашу міцну народну єдність.

  Учасники розповідали, що підтримують всеукраїнську ініціативу чи не щороку. Для декого подія стала навіть сімейною традицією: можна було побачити, як мами писали диктант разом з дітьми. А під час спілкування з юними учасниками дивувало, наскільки глибоко вони усвідомлюють важливість всенародного заходу.

  Серед учасників у книгозбірні був голова Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України Віталій Міхалевський, він зазначив: «Я постійно беру участь в написанні Радіодиктанту, тому що цікаво себе перевірити, адже я за освітою математик. Зараз війна йде за нашу мову, за інтелектуал український. А люди, на жаль, зараз дуже мало пишуть. Тому для мене сьогоднішній день — це свято письма, свято нашої писемності, яка є однією з найдавніших у світі. Як би не хотіли вороги знищити нашу мову, вона живе попри заборони, попри наругу вона відроджується. Радіодиктант — один зі способів популяризації і відродження мови. Він об’єднує і дітей, і студентів, і дорослих, і пенсіонерів. Його пишуть не тільки в Україні, а й в усьому світі».

  Щороку текст диктанту наповнений символізмом, має стосунок до тих події, котрі відбуваються у суспільстві, в країні. І цьогоріч він був таким, мав назву «Дороги України». До щему глибоко — від слова до слова, з рядка і до абзацу — розповідав про українські шляхи, які ведуть від одного краю в інший, передаючи і красу рідної землі, і ті рани, які на ній посіяли вороги… Але попри все в українців дорога одна — дорога до ПЕРЕМОГИ.


  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  Центральна бібліотека для дітей, філія №12
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Новинки на полицях бібліотек

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек ЦБС Хмельницької міської територіальної громади. Художня література, видання з питань мистецтва, дитяча література.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр