Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Голодомор в нашій історії
    Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
    24 Листопада 2023 р.

    24 листопада в бібліотеці-філії №13 відбулася подія, присвячена Дню пам'яті жертв голодоморів в Україні. Відвідувачі вшанували пам'ять тих, хто постраждав від нещадного штучного голоду.

    Щоб згадати ті події, провели огляд літератури. Бібліотекарки розповідали про знані твори, які висвітлюють трагедію. Рекомендували присутнім читати, щоб глибше зрозуміти історію.

    Учасники дискутували, обмінюючись думками. Також було підготовлено книжкову виставку, що розповідає про наслідки Голодомору 1932–1933 років. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з літературою, яка розкриває страшну правду того часу.

    Ініціатива книгозбірні стала не лише читацькою подією, а й можливістю для спільноти об'єднатися задля вшанування пам'яті жертв голодоморів. Відзначаючи цей день, бібліотека продовжує надавати доступ до книг та служити центром для обговорень і вшанування національної історії.

    Алла Панасюк,
    завідуюча бібліотеки-філії №13

    У цьому році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Про трагічну сторінку в історії українського народу має знати кожен українець.

    Саме тому напередодні дати спільно із класною керівницею Черномазюк В. С. бібліотечні працівниці книгозбірні №3 організували захід під назвою «Зернятко надії».

    Бібліотекарки розповіли дітям про важкі випробування та будні, вимореної голодом дитини. А вчителька наголосила на важливості вшанування загиблих та запропонувала учням створити ляльку-мотанку. 

    Тетяна Ілаш,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №3

    24 листопада Давидковецька бібліотека-філія №5 стала частиною особливого заходу, що мав назву «Жнива Скорботи». Він почався з хвилини мовчання — вшанування пам’яті жертв Голодомору.

    Бібліотекарка запропонувала читачам переглянути фільм «Гіркі Жнива». Відеоробота, наче віддзеркалення спогадів, переносить у часи трагедії, дозволяючи кожному відчути біль та втрату, які переживало українське суспільство. Динамічний сюжет, вражаючі образи персонажів та високий рівень акторської майстерності роблять «Гіркі Жнива» невід’ємною частиною нашого сприйняття історії.

    Обговорення після фільму дало глибоке розуміння подій та закарбувалося враженнями, які залишаться надовго. Один з учасників події не зміг приховати емоцій, сказав: «Цей фільм перевершив усі мої очікування. Його потужна емоційна вага вражає, залишаючи глибокий слід у думках».

    Вивчення трагедії через призму паралелей від книг до екрана стало для читачів неповторним досвідом, підкреслюючи роль культурних ресурсів у збереженні історії.

    Юлія Біленька,
    бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5

    У День пам'яті жертв голодоморів, 25 листопада, у Пироговецькій бібліотеці-філії №18 та Центрі культури і дозвілля с. Пирогівці провели тематичну годину «І плакала свіча в скорботі». Говорили сьогодні про те, що пам'ятатимемо завжди замучених, загиблих у страшних оковах голоду.

    Для учасників тематичного заходу підготували книжкову виставку «Погляд в минуле...». На ній представили видання, присвячені страшній події. Виставка стала можливістю для відвідувачів ознайомитися з художньою та фактографічною літературою, котра розповідає про трагедію.

      

    Також відбувся показ відео «Голодний Дух — День пам'яті жертв Голодомору». Короткометражка не лише привертає увагу до страшної події, але й нагадує про важливість пам'яті та вшанування тих, хто постраждав.

    Додали організатори наприкінці: «Потрібно не лише нагадувати про болючі події, що сталися в Україні. Вкрай важливо вивчати цю історію, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому. Нехай пам'ять буде могутнім світлом, яке направить наші дії для побудови кращого та справедливого суспільства».

    Ольга Євчишена,
    бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18

     

    Захід до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні відбувся і в бібліотеці-філії №17На події були присутні голова Ветеранської ради мікрорайону та мешканці Ружичної. Розпочався захід хвилиною мовчання і запалюванням свічок.

    Бібліотекарка розповіла про Голодомор 1932–1933, зачитавши спогади людей. Присутні теж поділилися тим, що чули й знали від батьків і бабусь.

    Вечір-реквієм пройшов у складних емоціях, адже говорили про рідних, котрі померли в ті страшні роки. Також учасники знаходили й зачитували спогади очевидців, надруковані у Книзі Пам'яті, яка знаходиться у бібліотеці.

    Метою заходу було показати, що Голодомор 1932–1933 був спланованим геноцидом українського народу. Ми повинні пам'ятати, щоб не допустити такого в майбутньому.

    Валентина Бугаєва,
    завідуюча бібліотеки-філії №17


    Центральна публічна бібліотека
    Центральна публічна бібліотека
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Книги у бібліотеках міста

    Нових надходжень літератури було небагато, проте є на що звернути увагу!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр