Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  18 лютого народився Джеймс Мейс
  Підготувала Єсюніна Галина, завідуюча відділом ІТ та ЕР
  18 Лютого 2020 р.

  18 лютого 1952 року народився Джеймс Мейс – американський історик, політолог, дослідник голодомору в Україні 1932-1933 років. Жив і працював в Україні у 1993-2004 роках. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про голодомор в Україні.

  У своїй публіцистиці Мейс зробив низку висновків та запропонував кілька термінів. Він писав про вади, притаманні Українській державі, що випливають із геноциду початку 30-х років (до речі, ситуацію 90-х років Мейс оцінював як трагедію), а про українське суспільство – як про скалічене, постгеноцидне. Пропонував визнати це на державному рівні та надалі діяти, виходячи з такого розуміння.

  «Хотілося б, щоб щасливіший за мене історик ХХІ ст. писав про щасливу історію незалежної і багатої України, про розквіт її економіки, про постійне зростання благополуччя її людей. Та переважна більшість моїх студентів не бачать ніяких перспектив, не вірять, що вони можуть змінити ситуацію тут на краще. Хіба це не жнива розпачу?» (14 листопада 1998 року.)

  Більше поталанило громадській ініціативі Джеймса Мейса, що викладена ним у статті «Свічка у вікні». Йдеться про пропозицію кожної четвертої суботи листопада відзначати національний день пам’яті жертв голодомору та запалювати у визначений час свічку для вшанування померлих. Можна наголосити, що це ідея Джеймса Мейса, а не українського політикуму.

  У фондах центральної бібліотеки є книги із проєкту «Бібліотека газети «День» Україна Incognita». Це – відкриття для українців (особливо молодих) світу думок, інтелектуальних, філософських та політичних здобутків наших знаменитих – а також і менш відомих – співвітчизників.

  Постаті, представлені у серії «Підривна література», стверджували політичну, інтелектуальну та духовну гідність особистості, право на вільну думку, вільне слово у вільній державі. Кожен із них був наділений тією мудрістю духовного зору, яка дозволяла бачити, куди йде світ та Україна.

  Є у цій серії маленька книжечка Джеймса Мейса «Свічка у вікні». Це збірка статей, які написані ним у різні роки, але в яких гостро піднімаються проблеми українського суспільства.

  Дорогий читачу! У тебе є можливість розширити власний світогляд і самому прочитати цю та інші книги у нашій бібліотеці. 


  Написання радіодиктанту національної єдності
  Написання радіодиктанту національної єдності
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр