Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  У бібліотеці навчають боротися зі стресом
  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотеки-філії №4
  8 Лютого 2024 р.

  Як не зриватися на рідних? Як самостійно допомогти собі в момент сильного стресу? Як позбутися нав’язливих тривожних думок та нормалізувати сон? З цими питаннями допомагала розібратися психологиня БФ «Рокада» Олена Шевчук під час тренінгу «Навички самовідновлення емоційного стану». Він відбувся 7 лютого у бібліотеці-філії №4.

  У межах зустрічі на відвідувачів чекало креативне знайомство та створення нитки дружби, яка об’єднала присутніх у дружне коло. Розповідає учасниця тренінгу Леся: «Найперше нас навчили вирізнити свої основні ресурсні канали, які допомагають знизити стрес. Ми малювали ромб, в який записували свої дії під час стресу, а потім аналізували, до якої сфери відноситься кожна дія. В результаті було видно, які сфери ми використовуємо рідко, а які — часто. Виявляється, дуже важливо задіювати не тільки емоційні чи соціальні сфери, але давати тілу рух та енергію. Правильний баланс у роботі ресурсних каналів — запорука зниження стресу, фізичного та психічного здоров’я».

  Проаналізувала психологиня пані Олена: «Під час тренінгу ми з групою виконали вправи за методикою послідовної релаксації Е. Джейкобсона. Ці вправи рекомендують робити регулярно, особливо перед сном. Вони прості, але дуже дієві й допомагають контролювати свій організм, зокрема, знижують кров’яний тиск та рівень кортизолу, полегшують симптоми тривожності та допомагають боротися з безсонням».

  Додає учасниця тренінгу Лідія: «Після травмуючої події у моєму житті я відчувала потребу в підтримці. На даному тренінгу зрозуміла, які дії я можу зробити самостійно, щоб покращити свій стан. Чудово, що в бібліотеці організовують такі тренінги, адже зараз у більшій чи меншій мірі від стресу страждає кожна людина. Важливо не дійти до повного психологічного виснаження. Дякую за захід!»


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радісно, коли у бібліотеці багато нових книг

  Нова література вже на полицях у бібліотеках міста: новинки сучасної художньої літератури з усього світу для дітей та дорослих, науково-популярні видання, енциклопедії тощо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр