Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  14 лютого — День заснування YouTube
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦПБ
  14 Лютого 2024 р.

  YouTube – один з найбільш відвідуваних сайтів у світі, популярний відеохостинг, що надає послуги розміщення відеоматеріалів. Служба містить як професійні, так і аматорські відеозаписи, останнім часом популярними стали відеоблоги.
   
  Історія ютубу починається 14 лютого 2005 року, коли троє колишніх працівників PayPal – Чад Герлі, Стівен Чен та Джавед Карім – запустили першу версію сайту, зрозумівши, що в інтернеті немає зручного ресурсу для пошуку, завантаження, поширення і обговорення відеороликів. Перший ролик на ютуб завантажив Джавед Карім 23 квітня 2005 року. Він мав назву «Я в зоопарку» і тривав 19 секунд.
   
  Спочатку сайт не користувався великою популярністю, проте вже в липні 2005 року після нововведень, зокрема можливості залишати коментарі до роликів і вставляти відеоролики з ютубу на інших сайтах, блогах, кількість відвідувачів сайту почала зростати. Першим відео, що набрало мільйон переглядів, була реклама взуття фірми Nike, у якій взяв участь футболіст Роналдінью.
   
  На кінець 2005 року кількість щоденних переглядів сягнула близько 8 мільйонів, а у липні наступного року – ста мільйонів. Восени 2006 року відеосервіс придбала компанія Google Inc. за 1,65 млрд. доларів. Компанія домовилася з Apple і Amazon про продаж музики за допомогою ютубу, залучила різноманітний контент від великих медіахолдингів – фільми, телешоу, серіали. Згодом ввела  платну підписку YouTube Red, яку у 2018 році  перейменували на Premium.
   
   
  У червні 2007 року запустили дев'ять локальних версій ютубу у Великій Британії, Франції, Іспанії, Італії, Нідерландах, Ірландії, Польщі, Бразилії та Японії, пізніше сервіс був локалізований в інших країнах світу і перекладений десятками мов. 30 вересня 2010 року з'явився українськомовний користувацький інтерфейс, а українська мова стала доступною для користувачів тубу 13 грудня 2012 року. 
   
  У 2011 році у ютубі з'явилася можливість створювати прямі трансляції. У момент, коли пряма трансляція триває, глядачі мають можливість спілкуватися між собою у спеціальному чаті.
   
  До січня 2012 року кількість щоденних відеопереглядів на сайті сягнула 4 млрд, а в травні того ж року на ютуб щохвилини завантажувалося близько 72 годин відеоматеріалів. Найбільш популярний ролик – Psy – Gangnam Style, який був доданий у 2012 році. Композиція  стала першим музичним відео, яке 21 грудня 2012 року набрало мільярд переглядів.
   
  У 2017 році була створена спільнота українськомовних ютуберів для того, щоб поширювати українськомовний контент. На офіційному сайті є розділ Академія, у якому є корисні поради для початківців. 
   
   
  2019 року на ютуб завантажували 300 годин відео щохвилини, щодня було 5 млрд відеопереглядів.  Цього ж року  популярний сайт змінив політику користування: модератори видалятимуть відео та коментарі з прихованими погрозами, натяками на насильство.
   
  З грудня 2020 року глядачі в ютубі можуть забороняти деякі типи реклами, зокрема, алкоголю та азартних ігор. З листопада 2021 року кількість дизлайків приховано для глядачів контенту.
   
  У 2023 році ютуб інтегрував штучний інтелект для голосового дубляжу відео.
   
  Досить популярними є сервіси  ютубу: YouTube Shorts, подібний до тіктоку, який слугує для створення відео до 60 секунд; YouTube Premium надає можливість дивитися відео без реклами та слухати музику в YouTube Music; YouTube TV — дивитись та записувати телепередачі; YouTube Геймінг — вести прямі ігрові трансляції, спілкуючись із гравцями; YouTube VR — для перегляду сферичного відео та контенту у форматі віртуальної реальності; YouTube для дітей пропонує відео, орієнтовані на дитячу аудиторію, з функціями батьківського контролю та фільтруванням відео залежно від обраної вікової категорії та інші.
   
  Щомісяця користувачі YouTube переглядають 6 мільярдів годин відео на місяць і 4 мільярди відео щодня. Одній людині для того, щоб переглянути всі відео, які проглядаються онлайн-користувачами у ютубі всього за один день, буде потрібно понад 100 тисяч років. На думку експертів, ютуб може стати частиною мультимедійної імперії Google, на платформі якої споживачі зможуть отримувати доступ до фільмів, книг, журналів, телевізійного та іншого цифрового контенту.
   
  Вискористані джерела:
   
  1. YouTube: історія розквіту найпопулярнішого відеосервісу // 24 техно : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://24tv.ua/tech (дата звернення 09.02.2024). – Назва з екрану.
  2. Коротка історія появи YouTube // Publish Україна : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://publish.com.ua (дата звернення 09.02.2024). – Назва з екрану.
  3. Цікаві факти про YouTube – ТОП 15 // Dovidka.biz.ua: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://dovidka.biz.ua (дата звернення 09.02.2024). – Назва з екрану.
  4. YouTube// Вікіпедія : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org (дата звернення 09.02.2024). – Назва з екрану.

  На Всеукраїнському параді вишиванок
  На Всеукраїнському параді вишиванок
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Близько 1300 нових книг надійшло до бібліотек міста

  За перший квартал 2016 року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло близько 1300 нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр