Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  3 березня – Всесвітній день письменника
  Галина Єсюніна, завідуюча відділом ІТ та ЕР
  2 Березня 2015 р.

  «Слово – це найдивовижніший скарб, який створила людина за всю свою історію. І вона навчилась його використовувати так, що слово приносило людині відчуття радості, краси, тобто ставало явищем мистецтва, образно відтворюючи життя. Найкращі зразки письменництва збагачували культуру народу і залишалися жити у віках»

  У сучасному тлумачному словнику слово письменник трактується як автор художніх літературних творів. Серед талановитих письменників – люди різних професій: художники, музиканти, вчителі, юристи, хлібороби, лікарі, студенти. У повсякденному житті вони перебувають у постійних цікавих мистецьких пошуках, творчих експериментах. Але є й такі, для кого літературна діяльність стала професією.
   
  3 березня – Всесвітній день письменника. Це свято відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року.

  Довідка:
  «ПЕН-клуб» (PEN Club) – міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Він заснований у 1921 році з метою сприяння дружбі й інтелектуальній співпраці письменників всього світу. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.
   
  Назва клубу – ПЕН – це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» – «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) – ручка для писання. Тепер охоплює також представників інших жанрів – таких, як журналісти й історики.
   
  Подільський край – то земля, по якій ступали Тарас Шевченко та Леся Українка, Степан Руданський, Леонід Глібов та інші. 
   
  Щедра подільська земля своїми талантами! 25 червня 1993 року зареєстрована в міськвиконкомі незалежна, добровільна організація літераторів – Хмельницька міська літературна спілка «Поділля». Уже багато років ці люди дарують нам свій талант, пробуджуючи в серці почуття прекрасного. Адже у тих, хто злетів у піднебесся творіння, особлива, небуденна форма вираження думок, їхня творчість існує поза часом.
   
  А я запрошую Вас у віртуальну подорож розділом «Літературна світлиця», де за чашкою запашної кави можна відкрити для себе долі багатьох подільських письменників, простежити їх творчий поступ, а можливо й відкрити для себе імена тих, хто прославляє наш край.
   
  Щасливої дороги, дорогі читачі, у Вашій захоплюючій мандрівці світом творців слова!

  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  У фондах бібліотек

  У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр