Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Слово великого Генія
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  5 Березня 2015 р.

  Свою Україну любіть.
  Любіть її… во врем’я люте,
  В остатню, тяжкую мінуту
  За неї Господа моліть.

                   Т. Шевченко

  Тарас Шевченко відомий у всьому світі. А в Україні не знайдеться жодної людини, яка б не знала цього імені.

  В різні періоди свого життя ми звертаємось до його творчості. Але тільки зараз, у такий складний для нашого народу час, ми зрозуміли і відчули справжню силу його творів. Його слова долинають крізь століття, але з усією повнотою відбивають почуття й думки сьогодення.

  5 березня працівники бібліотеки-філії №3 провели літературно-музичну годину «Вічно буде поміж нас – України син Тарас» для учнів 9-В класу НВК №7.

  Школярі більш глибше ознайомилися з життєвим та творчим шляхом Генія, переглянули відеопрезентацію «Шевченко – художник», декламували поезію великого поета. А ще всі бажаючі мали нагоду погортати книги, написані митцем, та поринути у світ його творчості.

  Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

  Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

  Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.

  «Тарас Шевченко – поет, пророк, символ України» – саме так називалася літературна година, присвячена великому Кобзарю і проведена 5 березня для учнів 5-А класу СЗОШ №21 у бібліотеці-філії для дітей №12.

  Читачі брали активну участь у підготовці та проведені масового заходу: вивчили вірші, допомогли в оформлені книжкової виставки «Нас єднає Шевченкове слово».

  Приємно, що на захід більшість школярів прийшли у вишиванках. Спільно проведені масові заходи залишаться на довго у дитячих серцях.

  Тетяна Любенчук, завідуюча бібліотекою-філією №12

  «Світе тихий, краю милий,
  Моя Україно,
  За що тебе сплюндровано,
  За що, мамо, гинеш?»

  Як невимовно прикро, що болючі слова Кобзаря і зараз, в реаліях війни і руїни, луною відбиваються у наших душах. Не втратили ж бо актуальності. А великий пророк застерігав:

  «І могили мої милі москаль розриває…
  Нехай риє, розкопує,
  Не своє шукає,
  А тим часом перевертні
  Нехай підростають…»

  Могили, де покояться горді наші прадіди, де горить ореолом слави непереможна козацька звитяга, – плюндрували північні сусіди тоді, не соромляться чинити це й досі. І хоч тоді «перевертнями» кликали зросійщених українців, то тепер це – корупціонери, зрадники, кремлівські посіпаки, які, на жаль, процвітають на нашій святій землі.

  А нам, простим українцям, залишається клекіт бою з ворогом – зовнішнім і внутрішнім. Саме про це сьогодні йшлося на засіданні літературно-музичної вітальні «Почитаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря». До бібліотеки навідалися учні 9-В класу НВК №4.

  Підлітки декламували поезії Тараса Шевченка зі слізьми на очах, тож хай чисті сльози прозріння омиють наші душі. 

  Марина Шандорук, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №2

   

  10 березня в бібліотеці-філії №9 пройшло вшанування пам'яті легендарного поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Відвідувачі мали змогу ще раз переглянути твори митця, перечитати заповітні слова та прослухати пісні на його вірші.

  Кожен учасник міг відкрити книгу на випадково вибраній ним сторінці і прочитати пророчі слова Генія, адресовані на сьогодення. Тарас Шевченко був і залишається одним з символів українського народу. Тож пам'ятаймо, вшановуймо і віруймо, що свобода, гідність і мир будуть у наших серцях і на нашій землі.

  Людмила Шевчук, завідуюча бібліотекою-філією №9

  Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя.

  О. Гончар

  Цими словами сказано багато. Бібліотекарі підготували літературно-музичну композицію «Ім’я таке просте – Тарас, велич і душа глибинна» і з нею відвідали 11 березня СЗШ №8. Учасники заходу, учні 7-Б класу, відкрили для себе нові грані таланту українського генія, по-новому розкрили красу шевченкового слова, його любов до рідної землі.

   

  Підготовлена презентація, вірші, вікторини – все це юним користувачам дало змогу ще раз захопитися високим образом Кобзаря, його громадською принциповістю і моральною чистотою, відданістю правді і свободі. Це на сьогодні дуже актуальна тема, адже український народ впізнає себе у творчості й долі Шевченка.

  Це дуже гарний приклад для того, щоби формувати національну свідомість юних користувачів, прищепити любов до рідної землі, надбань та багатств духовної культури.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


  Філія №7
  Філія №7
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкове мереживо

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр