Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  У бібліотеці представили проєкт «Фортеця духу»
  Центральна публічна бібліотека
  23 Квітня 2024 р.

  Обласні організації НСПУ та обласні об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Хмельницької та Чернівецької областей у 2023 році започаткували мистецько-просвітницький проєкт «Фортеця духу». За своїм перебігом ініціатива становить естафету мистецько-просвітницьких заходів, котрі проходять у фортецях України та змістовно перегукуюються в ідеї духовного єднання з фортецею «Бахмут». У межах проєкту літератори та митці відвідали 9 фортечних локацій, котрі є історичними твердинями нашого народу.

  23 квітня проєкт учнівській молоді представляли в читальній залі Центральної публічної бібліотеки. На зустріч запросили дев’ятикласників міського НВО №5. Подія відбулася в межах XVIII обласного форуму «Книжкова весна на Хмельниччині», що проходить з нагоди Всесвітнього дня книги й авторського права.

  Презентацію відвідали місцеві літератори — учасники проєкту: Віталій Міхалевський, Любов Сердунич, Степан Шкапій, Ольга Ткач, Валентин Говорун, Людмила Рудковська, Анатолій Ненцінський, Альона Радецька. Також онлайн до події доєднався Михайло Цимбалюк, який зараз перебуває у лавах наших ЗСУ.

  Вони розповіли, що у межах проєкту відвідали Хотин, Меджибіж, Старокостянтинів та інші місця. Захід супроводжувала презентація світлин, зроблених у різних локаціях. «Ми буваємо там, де є українські перемоги, де є український дух. Ми їздимо, щоб піднімати цей дух, наснажуватися тими подіями», — прокоментував Віталій Міхалевський. Михайло Цимбалюк же, згадавши слова Олеся Гончара, відповідно закликав охороняти собори своїх душ та зберігати міцний дух на шляху боротьби з нестримним і злим ворогом.

  На заході в бібліотеці гості представили свою творчість, розповіли про власний доробок. З авдиторією глядачів працювали у режимі кліп-презентації, коли учасникам можна не тільки слухати розповідь кожного автора, але й відразу запитувати в нього про все, що зацікавило. «Це щастя не мовчати в той час, коли говорить зброя», — зауважила Ольга Ткач та заспівала авторську пісню, присвячену нашим воїнам. Також музичну композицію виконала бандуристка Віра Правденюк — студентка Хмельницького фахового музичного коледжу ім. В. Заремби.

  Тож посередництвом зустрічі школярі змогли доєднатися до творчого літературного вияву, котрий був наповнений патріотизмом, життєствердними істинами та потужним переможним звучанням. І саме таку ідею несла в собі сьогоднішня подія.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книгопоказ

  До вашої уваги пропонуємо інформацію про нові надходження, серед яких чимало новинок вітчизняного і світового літературного життя. Бібліотеки отримали нові твори подільських письменників.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр