Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Зі збіркою поезії воїна-хмельничанина Олександра Шенькарука познайомили в книгозбірні
  Центральна публічна бібліотека
  24 Квітня 2024 р.

  Сьогодні ми вільні, говоримо рідною мовою, живемо у незалежній країні завдяки захисникам, які у цю мить тримають оборону й дають сміливу відсіч окупанту на передовій російсько-української війни. Зі зброєю в руках боронить рідне, українське, зокрема й літературне слово, на полі бою хмельничанин Олександр Шенькарук. Він же там, в окопах, плекає його й зрощує до досконалості в поетичних рядках.

  24 квітня у читальній залі Центральної публічної бібліотеки презентували дебютну книгу поезій Олександра Шенькарука «Птах і аритмія ночі». Збірка поета-хмельничанина побачила світ цьогоріч, у березні.

  Поетичним словом автор захоплювався ще в юні роки. Згодом, маючи зовсім інші освіту та професійний досвід, таки повернувся до літератури. Майже після 20-річного «затишшя» новий поштовх в поетичній творчості Олександру Шенькаруку дала війна. Так трапилося, що активно віршувати взявся уже на фронті.

  Досвіду військової служби Олександр Шенькарук не мав, проте з початком повномасштабного вторгнення твердо вирішив, що хоче доєднатися до добровольчих формувань. Відчував, що його місце у той час, коли рідну країну атакує ворог, в лавах її захисників.

  Редактором і рецензентом дебютної збірки пана Олександра став поет, член НСПУ Анатолій Ненцінський. «Порох війни, безнадія і лють переплітаються з легкими крилами інтимної лірики — вірші пронизані філософськими роздумами над сенсом буття і своєї ролі в океані історії», — з рецензії на книгу.

  З травня 2023 року бригада воїна-поета перебуває на Луганському напрямку, в Серебрянських лісах. І саме Серебрянські ліси навіяли Олександру Шенькаруку багато поетичних образів і думок. Записує їх відразу в окопах, а потім відточує занотоване уже в більш безпечних місцях.

  На презентацію книги в бібліотеку змогли завітати рідні захисника й розповісти учасникам про нього. Сам же поет «говорив» з авдиторією через створені ним відеовірші: «Проскурову», «Шахи», Вона йшла по вулиці», «На стіні, де писали пророки» та ін.

  Літературну подію організаторки зустрічі доповнили відповідними атмосфері музичними номерами, залучивши до участі в заході талановитих музикантів.


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книжкове мереживо

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек міста. Цікаві, сучасні, пізнавальні, а також книги з AR технологіями – книги, які оживають!

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр