Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Важкий тягар великої катастрофи
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  25 Квітня 2024 р.

  Є трагедії, які не мають часу давності, які не знають кордонів, які залишають незагоєну рану поколінням. Саме такою є Чорнобильська катастрофа.

  До 38-ї річниці трагедії бібліотека-філія №8 ім. І. Іова 24 квітня провела урок пам’яті «Важкий тягар чорнобильського неба». Запросила учнів 9-Є Ліцею №13 Хмельницької міської ради.

  Підлітки мали змогу більше дізнатися про події тих років:

  • жах від масштабного вибуху;
  • хоробрість рятувальників, котрі, не шкодуючи власного життя та здоров’я, боролися з полум’ям і його наслідками;
  • біль і розпач людей, що змушені були покинути рідну домівку;
  • місто, яке стало примарою.

  Поринути в атмосферу того часу хлопці та дівчата могли за допомогою тематичних відеороликів. Для детальнішого розкриття розвитку тогочасних подій бібліотекарки також підготували тематичну виставку та насамкінець закликали пам’ятати про Чорнобильську катастрофу, аби вона більше не повторилася.

  Людмила Дуда,
  завідуюча бібліотеки-філії №8

  Днями у Давидковецькій бібліотеці-філії №5 з дітьми старшого шкільного віку провели відкриту розмову про Чорнобильську катастрофу та її наслідки для природи й людства.

  Учням запропонували розібрати хронологію подій 38-річної давності, дізнатися про передумови та причини трагедії. Чорнобильська катастрофа вплинула не тільки на наше сучасне життя, її наслідки ще будуть відчутні для багатьох наступних поколінь.

  Молоді люди переглянули світлини того періоду та тематичні інформаційні матеріали. Формат та тема події закріпили в них усвідомлення, що людство має злагоджено працювати, аби не допустити більше подібної катастрофи.

  Також учасникам запропонували оглянути та навіть приміряти особливий захисний одяг та спорядження. Бібліотекарка детально роз’яснила призначення кожного засобу.

  Юлія Біленька,
  бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5

  Аварія на Чорнобильській АЕС стала однією з найстрашніших катастроф. Вона забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх, хто загинув чи постраждав внаслідок катастрофи.

  Для учнів СЗОШ №27 імені Дмитра Іваха 26 квітня провели інформдосьє «Чорна трагедія на кольоровій землі». Бібліотекарка філії №11 розповіла школярам про історію та наслідки трагедії, а також про важливість безпеки у сфері ядерної енергетики, відповідальність за довкілля та пам'ять про минуле. Також продемонструвала відеоматеріали про Чорнобильську катастрофу.

  Учні брали активну участь в обговоренні масштабів катастрофи. Учасник заходу Тимофій: «Про Чорнобильську трагедію я знаю із розповідей свого дідуся, який є ліквідатором тієї аварії. Мене зацікавила у бібліотеці книга Володимира Лукіянчука “Чорнобильці Хмельницького”, у якій я знайшов відомості й про свого дідуся Пасєку Володимира Петровича. Почитаю й про інших хмельничан».

  Алла Білецька,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №11

  26 квітня в Копистинській бібліотеці-філії №16 з дітьми середнього шкільного віку провели годину-спомин «Чорнобиль — наша пам'ять».

  Під час заходу діти переглянули документальний фільм, створений через тридцять років після аварії на ЧАЕС. У стрічці вчені розповідають про руїни чорнобильської території, зону відчуження як унікальний полігон для досліджень та невідворотність подібних викликів у майбутньому.

  Після перегляду фільму відвідувачі вшанували пам'ять тих, хто загинув через аварію, хвилиною мовчання. Додому вони пішли сповненими роздумів про наслідки подій Чорнобиля.

  Світлана Павельчук,
  бібліотекарка Копистинської бібліотеки-філії №16

  Щороку 26 квітня світ згадує ядерну катастрофу ХХ століття — Чорнобильську трагедію. Сьогодні в бібліотеці-філії №17 зібралися читачі, щоб поспілкуватися з нагоди 38-ї річниці катастрофи, яка спричинила серйозні наслідки для України та всього людства.

  Бібліотекарка розповіла про трагедію, про почуття вдячності до людей, які власним життям і здоров'ям ліквідували наслідки, запросила до вшанування їхнього подвигу.

  Наш народ, усе людство зіштовхнулися з наслідками аварії на ЧАЕС… У мікрорайоні Книжківці, де знаходиться філія №17, проживає три ліквідатори аварії. Двоє — уже тяжко хворі. Учасники зустрічі поспілкувалися з ними, побажали довгих літ життя.

  Присутні також самі згадували ті події, розповідали, що запам'ятали про аварію. По закінченню послухали вірші про Чорнобиль.

  Валентина Бугаєва,
  завідуюча бібліотеки-філії №17


  Безкоштовний Інтернет у філії №14
  Безкоштовний Інтернет у філії №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Моніторинг книжкових новинок

  Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі 2020 року.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр