Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  А Великдень на порозі...
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  30 Квітня 2024 р.

  А ви коли-небудь робили писанки в декупажній техніці? Ось такі 30 квітня виготовляли в бібліотеці-філії №13 на майстерці. «У культурі кожного народу святкування цього дня позначене різноманітними традиціями та обрядами. Однією з найпопулярніших традицій українського народу є розписування писанок, що символізує відродження природи та нове життя», — зауважили працівниці книгозбірні.

  Одним із важливих моментів було використання під час майстер-класу натуральних матеріалів. Для створення писанок учасники брали яйця в шкаралупі, яєчний білок та двошарові серветки. Це дозволило не лише створити естетично привабливі писанки, але забезпечити те, що процес творчості був безпечним та екологічним.

  Майстерку розпочали з короткого вступу про історію декупажу та його застосування. Учасники мали можливість дізнатися про різноманітні техніки та переваги використання природних матеріалів у творчому процесі. Потім кожен отримав яєчко та необхідні матеріали й розпочав створення своєї унікальної писанки. Розповіли організаторки: «Процес виготовлення писанок таким методом виявився захопливим та цікавим для наших учасників. Діти занурювалися у творчий процес, експериментували з візерунками, ділячись своїми ідеями та натхненням. Таким чином, кожен, хто взяв участь у цьому заході, отримав не лише навички та знання, але й задоволення від спільного творчого процесу».

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13

  Завітавши до майстерні пані Олександри 30 квітня, читачі Давидковецької бібліотеки-філії №5 отримали унікальну можливість не лише побачити, а й відчути власноруч весняну магію розписування писанок, що віддзеркалює давні традиції наших предків.

  Майстриня Олександра, яка вже багато років займається розписуванням писанок, ділилася з учасниками заходу цікавинками про історію та традиції цього давнього мистецтва.

  У майстерні кожен міг не лише дізнатися більше про традиції розписування писанок, але й самостійно спробувати свої сили в цьому мистецтві. Під керівництвом майстрині учасники заходу створили власні унікальні витвори, додаючи до них свої ідеї.

  Не лише писанки стали джерелом натхнення для учасників, але й сам процес, який допоміг кожному з них відчути весняну магію та зануритися у світ традиційного українського мистецтва.

  Юлія Біленька,
  бібліотекарка Давидковецької бібліотеки-філії №5


  Колеги у гостях в ЦБ
  Колеги у гостях в ЦБ
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги від наших друзів з Польщі

  Понад 300 примірників книг польською мовою надійшло до бібліотек Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади. Це художні, енциклопедії, збірники, словники Варшави як для дітей, так і для дорослих.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр