Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Easter-time від бібліотекарок
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  1 Травня 2024 р.

  В очікуванні Великодня, 1 травня, працівниці бібліотеки-філії №10 завітали до маленьких дошкільнят ХЗДО №40 «Сонечко», щоб розповісти їм про багаті традиції свята та його культурне значення.

  Бібліотекарка розпочала з легенди про великоднє яйце, яке стало символом свята. Вказала на важливі відмінності між крашанкою та писанкою, пояснюючи, що крашанка — це звичайне фарбоване яйце, а писанка — це по-мистецьки розписане яйце зі складними візерунками та символами. Потім ознайомила дітей з тим, як Великдень святкують у різних країнах світу.

  А далі перейшли до творчої частини заходу. Кожна дитина отримала яйце-розмальовку, яке могла розфарбувати на власний розсуд, використовуючи різнокольорові олівці. Після завершення розпису яйця обережно приклеїли до рамки, виготовленої у формі кролика. Ця рамка стала основою для великоднього панно, яке згодом розмістили біля входу в групу. Таке рішення не лише зробило групову кімнату більш святковою й привабливою, але й дало змогу кожній дитині відчути себе частиною спільної творчої справи.

  Ольга Колокольникова,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №10 

  У сучасному світі, коли технології відіграють все більш важливу роль у нашому житті, важливо зберігати та відтворювати старовинні традиції, що складають основу нашої культури. І однією з таких давніх українських традицій є розписування писанок — символів Великодня.

  Відновлюючи цю практику, днями працівниці бібліотеки-філії №13 організували святкову поличку з назвою «Писанки — символ Великодня», щоб поділитися з мешканцями мікрорайону та відвідувачами книгозбірні глибиною і значенням цього давнього звичаю. 

  Важливим аспектом заходу була можливість перегляду літератури, що розкриває таємниці великодніх обрядів та звичаїв. Відвідувачі бібліотеки мали унікальну можливість поглибити свої знання про історію та символіку Великодня, процес розписування писанок та його значення у сучасному світі.

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13


  Філія №15
  Філія №15
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Читайте з нами українське!

  Наступив новий читацький сезон. Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської територіальної громади.

  Нові, сучасні, пізнавальні, довідкові та інші книги чекають на своїх читачів. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр