Майстер-клас із виготовлення витинанки-писанки відбувся у Центральній публічній бібліотеці 3 травня. Викладачі школи іконопису «Нікош» провели його для учнів 2 класу міського ліцею №10.
![Великодня майстерка у ЦПБ](/uploads/images/news/news_2024/cpb_vytynanka_01.jpg)
Розповіли викладачки Інна та Ірина Наумови: «Витинанка як художня техніка дуже цікава. Її виконання потребує уваги, зосередженості та терпіння. Вирізати слід спочатку дрібні деталі, потім — більші. Необхідно старатися, щоб лінія зрізу була чіткою, без щербин. Клеїти витинанку можна тільки дуже обережно, починаючи від центру рухатися до країв».
З допомогою майстринь у хлопчиків та дівчаток вийшли чудові витинанки! «Учні не лише навчилися вирізати писанку у формі витинанки, — розповідають бібліотекарки. — А й краще ознайомилися зі звичаями та традиціями святкування Великодня».
![Великодня майстерка у ЦПБ](/uploads/images/news/news_2024/cpb_vytynanka_02.jpg)
Працівниці книгозбірні провели для присутніх огляд тематичної книжкової викладки «Великодні барви».
Центральна публічна бібліотека
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
А в Богдановецькій бібліотеці-філії №21, в межах заходів до Великодня, сьогодні розмальовували писанки. Взяти участь міг кожен охочий, доєднавшись у будь-який момент.
Заготовки заздалегідь розмістили на столі. Їх було багато. Тож спробувати свою майстерність мав змогу кожен. Робили наступні:
-
мальованки,
-
писанки з пластиліновими квітами,
-
виконані у декупажній техніці.
![Великодня майстерка у філії №21](/uploads/images/news/news_2024/fil_21_vel_maisterka.jpeg)
Доєдналися до майстерки і діти, і малечі. Малювали досхочу, розмовляли. Дорослі пригадували своє дитинство, історії святкування Великодня, котрі їм запам’яталися.
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
![](https://cbs.km.ua/theme/images/line.png)
У Пироговецькій бібліотеці-філії №18 3 травня провели майстер-клас із виготовлення писанок. Створення писанок — це не лише процес розмальовування яєць фарбами, це — справжня мистецька форма, яка передає дух народу та його віру в нове життя, достаток та щастя.
Важливо, що за виготовленням писанок збираються й гуртуються рідні та друзі. Це стає особливим ритуалом, що сприяє спілкуванню, обміну досвідом та передачі традицій з покоління в покоління.
![Великодня майстерка у філії №18](/uploads/images/news/news_2024/fil_18_vel_maisterka_02.jpg) ![Великодня майстерка у філії №18](/uploads/images/news/news_2024/fil_18_vel_maisterka_01.jpg)
Так само й у бібліотеці читачі, ніби велика родина, зібралися за столом задля обміну великодніми традиціями.
Захід довів, що писанкарство — це не лише мистецтво, а й спосіб збереження культурної спадщини та українських народних традицій.
Ольга Євчишена,
бібліотекарка Пироговецької бібліотеки-філії №18
|