Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Бібліотеки єднають Україну
  Світлана Сінькова, зав. методично-бібліографіним відділом ЦБ
  17 Березня 2015 р.

  17 березня в Хмельницькій міській центральній бібліотеці і Старобільській районній бібліотеці Луганської обл. відбулося спілкування жителів цих українських міст-партнерів. До веб-мосту приєдналася центральна бібліотека Новопсковська, що на Луганщині.
   
  Майже тисячу кілометрів між Сходом і Заходом  вдалося подолати завдяки  сучасним технологіям та безкоштовному Інтернету у бібліотеках. Представники місцевих громад спільно з працівниками органів влади змогли обговорити життя у своїх містах.

  «Ідея подружитися через бібліотеки виникла після того, як делегація із Хмельницького відвідала Старобільськ і підписала угоду про партнерство між нашими містами. Бібліотекарі із Старобільська із задоволенням підтримали пропозицію», – каже директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька.

  На думку секретаря Хмельницької міської ради Костянтина Чернилевського, між нашими краями за роки незалежності не було відвертого діалогу, не було безпосереднього спілкування людей різних соціальних верств, тому і виникла двозначність у світогляді багатьох людей.

  Міський голова м. Старобільська Олександр Гончаров привітав хмельничан та обіцяв у травні відвідати Хмельницький. «Спілкування щоб було не лише на рівні телемостів, а й гарних дружніх зустрічей», – побажав Олександр Гончаров.

  Начальник відділу культури Старобільської райдержадміністрації Олександр Кельш розповів про те, як мешканці їхнього міста брали участь у шахматному турнірі у Хмельницькому й були у захваті від прийому хмельничан.

  Він вважає, що саме працівники культури повинні об’єднати Україну, а також має велику мрію, аби хмельничани побачили надзвичайно талановитих старобільчан, познайомилися з історією та культурою їхнього міста. «Гармати повинні мовчати, коли звучать пісні про мир, про любов», – сказав Олександр Кельш.

  Начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Альбін Тарчевський висловив бажання про укладення довгострокових угод в плані обміну творчими колективами міст-побратимів.

  «Дружбі немає меж, а всі українці дуже гостинні. Жителі Новопсковська також будуть раді бачити хмельничан у себе в гостях», – сказала Ольга Козлова, начальник відділу культури Новопсковської районної державної адміністрації. Ольга Василівна висловила своє щире захоплення тим, що саме бібліотеки змогли прокласти такий міст дружби, який є вкрай необхідним сьогодні.

  Бібліотекарі Старобільщини розповіли, як вони допомагають у навчанні, працевлаштуванні, психологічній реабілітації людям, які переїхали із небезпечних територій. Адже Старобільськ є прифронтовою зоною і прийняв першу хвилю переселенців.

  На даний час їх у Старобільську більше 12 тис. «Всі працівники нашої бібліотеки докладають все душевне тепло, щоб допомогти цим людям. Створюємо комфортні умови для них. Ми хочемо, щоб у наших домівках пахло хлібом, а не війною», – розповіла Ірина Анофрієва, завідуюча відділом обслуговування Старобільської бібліотеки.

  Зворушила всіх присутніх розповідь викладача історії із Луганська Валентина Капація, який сказав: «Патріотизм – основна причина того, що я, моя родина і друзі виїхали із Луганська. Не всі змогли виїхати. Хочу розповісти хмельничанам, що Луганськ не здався, і це правда! Луганчани, які залишилися, як можуть піднімають дух патріотизму у Луганську і вірять в силу України!».

  Учасники веб-мосту розповідали про історію та сьогодення своїх міст, ділилися спільними мріями про мирне майбутнє. Голова товариства любителів польської мови та культури м. Старобільська Олена Удовенко поділилася досвідом налагодження зв’язків з польськими спільнотами різних міст України. В свою чергу, подільський поет, голова правління Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Віталій Міхалевський подарував усім присутнім свої поезії.

  Організатор зустрічі – директор Хмельницької міської ЦБС – Тамара Козицька поділилася досвідом роботи міських бібліотек зі ЗМІ та участю у проекті «Піар-офіси сучасних бібліотек». А читачі бібліотек, учасники заходу, розповідали про те, як завдяки сучасним інноваційним послугам бібліотек вони навчаються, спілкуються, проводять дозвілля.

  Закінчився захід несподіваним музичним подарунком від старобільчан – виступом інструментального ансамблю "Скарбниця муз", який підняв настрій усім присутнім.

    

  Спілкування подарувало нові можливості для співпраці. Результатом стали ініціативи, запропоновані учасниками заходу. Із них:

  • укладання довгострокових угод культурного обміну між містами;
  • створення спільного плану роботи культурно-мистецьких закладів міст-побратимів;
  • проведення у бібліотеках тематичних зустрічей для учителів історії, письменників, музейних працівників Хмельниччини та Луганщини;
  • організація у бібліотеках спільних відео-лекторіїв для кращого ознайомлення з історією, традиціями наших регіонів;
  • організація міжбібліотечних навчальних тренінгів для працівників та користувачів бібліотек.

  «Сучасні бібліотеки не перестають мене дивувати: вони змогли в одному залі зібрати людей із 3-х різних міст. Була невимушена, дружня атмосфера, що дозволило мені зрозуміти, що всі люди прагнуть одного – миру, спокійної праці для своєї родини, міста, своєї України», – поділилася враженнями Лілія Іванівна Билинка, ветеран-бібліотекар, колишній директор бібліотечної системи, а тепер активна читачка.

  Об'єднувати Україну бібліотекарі Сходу і Заходу мають намір і надалі. Подібні веб-мости планують зробити традиційними. 

  ФОТОРЕПОРТАЖ        СЮЖЕТ ТРК "МІСТО"


  Філія №11
  Філія №11
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Літературне рандеву

  Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр