Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Чи достатньо добре молодь та діти знають Європу?
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  9 Травня 2024 р.

  Інформаційну панораму «Європейська культура — надбання людства» підготували працівниці бібліотеки-філії №2. Її адресували учням 9-А класу Ліцею №4 ім. Павла Жука.

  Тематичний захід до Дня Європи відбувся 9 травня. Дев’ятикласники дізналися історію створення Європейського Союзу, вивчили цікаві факти про країни спільноти та поглибили своє знання їхньої культурної спадщини.

  А також хлопці та дівчата поділилися своїми враженнями від візитів у різні куточки Європи та обговорили спостереження. Наприкінці інформаційної панорами молодь протестувала знання, відповідаючи на питання онлайн-вікторини «Що ти знаєш про Європу».

  Задля поглиблення розуміння європейської культури та підтримки у присутніх інтересу до неї бібліотекарки підготували викладку літератури «Європа на вістрі пера».

  Оксана Ковальчук,
  завідуюча бібліотеки-філії №2

  День Європи — це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свобода, демократія, повага до прав людини, верховенство права та врахування інтересів усіх учасників.

  В Україні з 2023 року ми відзначаємо це свято, як і країни Європейського Союзу, 9 травня. Сьогодні бібліотекарки філії №11 провели для здобувачів освіти ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького» віртуальну подорож «Пізнаємо Європу разом».

  Учасники обговорили те, як співпрацює Україна і ЄС на різних рівнях, як країни Європи підтримують нашу державу з початком повномасштабного російського вторгнення.

  Звісно, культурна спадщина будь-якої країни є не менш цінною. За допомогою різноманітних онлайн-вікторин та тестів молодь перевірила свої знання, а саме те, наскільки добре вони знайомі з цікавинками Європи та України.

  Назар, учасник заходу: «Дуже було цікаво побачити архітектуру країн Європи, порівняти з українською. Також завдяки різним завданням ми переконалися, наскільки корисно знати історію зарубіжних країн».

  Алла Глива,
  завідуюча бібліотеки-філії №11

  9 травня, в День Європи, бібліотекарки філії №4 провели інтернет-круїз «Європа у твоїх долонях» для п’ятикласників міського ліцею №8.

  Діти дізналися, що найбільша країна Європи — це Україна, а найменша — Ватикан. Під час круїзу «відвідали» Францію, Італію, Німеччину, Швецію, Данію та інші, відкриваючи для себе багато цікавого про традиції та звичаї цих держав.

  А ще ознайомилися з творами сучасних європейських письменників, які ті написали для маленьких та юних читачів.

  Поліна, учасниця, розповіла, що навіть уявити не могла, що наша Україна є найбільшою. «Ми віртуально відвідали Італію, де дуже смачна піца, а ще там народився письменник Карло Коллоді. Він написав чудовий твір про пригоди Піноккіо. Це — моя улюблена книга», — додала дівчинка.

  Ганна Дзензюр,
  бібліотекарка бібліотеки-філії №4

  Про Україну як європейську державу розмовляли на зустрічі, котру організували Масівецька бібліотека-філія №22 та Центр культури і дозвілля с. Масівці та с. Богданівці.

  Розпочався захід з розгляду того, чому для українців День Європи є важливим і чому українці — європейці. Показавши учасникам те, наскільки європейці близькі нам за суспільними цінностями, організатори познайомили гостей з визначними місцями європейських країн та з їхніми українськими «відповідниками», що вкотре продемонструвало спорідненість української і європейської культур.

  Далі гостям запропонували тематичну вікторину, аби перевірити те, наскільки добре вони знають географію та історію Європи. Потім разом переглянули документальний фільм про європейські країни.

  А родзинкою заходу стало виконання художнім керівником Корзуном М. А. творів європейських композиторів.

  Ліна Ратушняк,
  бібліотекарка Масівецької бібліотеки-філії №22


  Філія №6
  Філія №6
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Радимо прочитати українські книги

  Фонди бібліотек міста Хмельницького поповнилися великою кількістю української класики та книг сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова"

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр