У культурі кожного народу є символи, які об'єднують та відображають дух національної ідентичності. Для українців такою є вишиванка — неповторний елемент українського національного вбрання, який відображає багатовікові традиції та красу народного мистецтва.
Тому 16 травня читачі бібліотеки-філії №13 зібралися, щоб разом відзначити Всесвітній день вишиванки, а заразом ще й поділитися радістю та гордістю мати спільну культурну спадщину.
З приходом учасників книгозбірня наповнилася колоритом та народним духом. Кожен, хто прийшов на свято, відчував себе частиною великої родини, яка об'єднується традиціями та культурою. Подія розпочалася з цікавої екскурсії історією вишиванки, де кожен мав змогу поглибити свої знання про походження та значення цього символу української культури. А особливою частиною заходу став майстер-клас з вишивання.
Впевнені організаторки: «День вишиванки у бібліотеці-філії №13 став ще одним свідченням того, наскільки важливо берегти та підтримувати українську культурну спадщину. Адже це свято не лише відкриває нові горизонти в сприйнятті традиційного мистецтва, а й об'єднує серця українців у великій сім'ї, яка пишається своїм минулим».
Алла Панасюк,
завідуюча бібліотеки-філії №13
16 травня учні ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича стали учасниками народознавчого кола «У вишитих узорах розквітає душа України».
Працівниця бібліотеки-філії №2 Тетяна Юркова розпочала захід з розповіді про історію чудового свята, яке з кожним роком стає все більш популярним не тільки в Україні, але й за її межами, — Всесвітнього дня вишиванки. Вона наголосила на значенні вишитої сорочки в житті українців, її ролі у збереженні національних традицій та духовності.
Під час народознавчого кола учні читали вірші подільських авторів, присвячені вишиванці. Особливою частиною заходу стало творче знайомство з майстринею-вишивальницею Світланою Ларійчук. Пані Світлана розповіла восьмикласникам про свій шлях до вишивання, поділилася історією про те, як вона захопилася цим мистецтвом. Світлана Миколаївна ознайомила також з різними техніками вишивання, серед яких були як традиційні, так і сучасні.
Молодь активно ставила питання, на які майстриня із задоволенням відповідала, розкриваючи тонкощі свого творчого захоплення. Вишивальниця також продемонструвала власні найкращі роботи, які викликали щире захоплення навіть у хлопців. Адже її витвори, насичені кольорами та багатими орнаментами, стали яскравим прикладом того, як у вишивці може відобразитися душа народу.
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки тематичний захід влаштувала і Богдановецька бібліотека-філія №21. На події, що мала назву «А над світом українська вишивка пливе», запрошених учнів 8-9 класів тамтешнього навчального закладу передовсім познайомили з історією свята.
На захід завітала місцева майстриня-вишивальниця Ніна Псярук. Вона радо провела для учасників майстер-клас з вишивання хрестиком і гладдю.
Також у книгозбірні оформили виставку вишитих робіт, котрі створили мешканці села Богданівці. А наприкінці й майстриня, й учні співали пісень про українську вишиванку, читали тематичні вірші. А згодом ще й поділилися враженнями від заходу і власним баченням розвитку українського народного вишивального мистецтва.
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
|