Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  У День вишиванки книгозбірні наповнилися колоритом та народним духом
  Бібліотеки-філії ЦБС Хмельницької міської територіальної громади
  16 Травня 2024 р.

  У культурі кожного народу є символи, які об'єднують та відображають дух національної ідентичності. Для українців такою є вишиванка — неповторний елемент українського національного вбрання, який відображає багатовікові традиції та красу народного мистецтва.

  Тому 16 травня читачі бібліотеки-філії №13 зібралися, щоб разом відзначити Всесвітній день вишиванки, а заразом ще й поділитися радістю та гордістю мати спільну культурну спадщину.

  З приходом учасників книгозбірня наповнилася колоритом та народним духом. Кожен, хто прийшов на свято, відчував себе частиною великої родини, яка об'єднується традиціями та культурою. Подія розпочалася з цікавої екскурсії історією вишиванки, де кожен мав змогу поглибити свої знання про походження та значення цього символу української культури. А особливою частиною заходу став майстер-клас з вишивання.

  Впевнені організаторки: «День вишиванки у бібліотеці-філії №13 став ще одним свідченням того, наскільки важливо берегти та підтримувати українську культурну спадщину. Адже це свято не лише відкриває нові горизонти в сприйнятті традиційного мистецтва, а й об'єднує серця українців у великій сім'ї, яка пишається своїм минулим».

  Алла Панасюк,
  завідуюча бібліотеки-філії №13

  16 травня учні ЗОШ №22 ім. Олега Ольжича стали учасниками народознавчого кола «У вишитих узорах розквітає душа України».

  Працівниця бібліотеки-філії №2 Тетяна Юркова розпочала захід з розповіді про історію чудового свята, яке з кожним роком стає все більш популярним не тільки в Україні, але й за її межами, — Всесвітнього дня вишиванки. Вона наголосила на значенні вишитої сорочки в житті українців, її ролі у збереженні національних традицій та духовності.

  Під час народознавчого кола учні читали вірші подільських авторів, присвячені вишиванці. Особливою частиною заходу стало творче знайомство з майстринею-вишивальницею Світланою Ларійчук. Пані Світлана розповіла восьмикласникам про свій шлях до вишивання, поділилася історією про те, як вона захопилася цим мистецтвом. Світлана Миколаївна ознайомила також з різними техніками вишивання, серед яких були як традиційні, так і сучасні.

  Молодь активно ставила питання, на які майстриня із задоволенням відповідала, розкриваючи тонкощі свого творчого захоплення. Вишивальниця також продемонструвала власні найкращі роботи, які викликали щире захоплення навіть у хлопців. Адже її витвори, насичені кольорами та багатими орнаментами, стали яскравим прикладом того, як у вишивці може відобразитися душа народу.

  Оксана Ковальчук,
  завідуюча бібліотеки-філії №2

  З нагоди Всесвітнього дня вишиванки тематичний захід влаштувала і Богдановецька бібліотека-філія №21. На події, що мала назву «А над світом українська вишивка пливе», запрошених учнів 8-9 класів тамтешнього навчального закладу передовсім познайомили з історією свята.

  На захід завітала місцева майстриня-вишивальниця Ніна Псярук. Вона радо провела для учасників майстер-клас з вишивання хрестиком і гладдю.

  Також у книгозбірні оформили виставку вишитих робіт, котрі створили мешканці села Богданівці. А наприкінці й майстриня, й учні співали пісень про українську вишиванку, читали тематичні вірші. А згодом ще й поділилися враженнями від заходу і власним баченням розвитку українського народного вишивального мистецтва.

  Світлана Бойко,
  бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21


  Філія №4
  Філія №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Читайте разом з нами!

  За три місяці поточного року до бібліотек Хмельницької міської ЦБС надійшло 1207 примірників нових книг. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр