День Героїв — це свято величі духу українських воїнів, які в боротьбі з ворогами залишилися нескореними.
У день відзначення свята, 23 травня, працівниці бібліотеки-філії №11 провели для здобувачів освіти ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького» годину пам’яті «Життя, обірвані на злеті».
Оскільки у цьому закладі навчалися Герої, які віддали свої життя за Україну, то захід відбувся у формі спілкування. Викладачі пригадували, якими пам’ятають захисників, які емоції їх переповнювали, коли почули про загибель своїх випускників.
Учасники дізналися також про книги з фонду бібліотеки, що вшановують пам’ять Героїв міста Хмельницького та області. Увагу привернули ті, що містять літературні твори воїнів. Вони розкривають глибину переживань та незламність авторів, котрі проживають воєнні будні.
Влучно підкреслила вчителька історії Любов Степанівна: «Нам це свято дає можливість відродити історичну пам’ять нашого народу, а також на величі вчинків і величі духу плекати нових героїв, нових захисників української нації, захисників незалежності України».
Алла Глива,
завідуюча бібліотеки-філії №11
23 травня українці відзначають День Героїв — щорічне свято, встановлене на честь захисників нашої країни. Третьокласники ліцею №8 сьогодні відвідали бібліотеку-філію №4 та взяли участь у патріотичному хронографі «Честь і хвала незламним!».
Під час заходу діти ознайомилися з книгами, що розкривають тему, зачитали твори захисників-хмельничан — Артема Задоянчука, Михайла Цимбалюка, Ростислава Балеми та інших.
Стверджує модераторка заходу Вікторія Мітрофанова: «Ми повинні належно вшановувати пам’ять полеглих захисників України та утверджувати українську національну і громадянську ідентичність. Це має ґрунтуватися на суспільно-державних цінностях України, як-от: соборність, самобутність, воля і гідність».
Тетяна Венгрова,
завідуюча бібліотеки-філії №4
Збірку творів воїнів-хмельничан «Герої серед нас», котру напередодні Центральна публічна бібліотека презентувала у Мистецькому дворику в місті Хмельницькому, 23 травня, у День Героїв, Богдановецька бібліотека-філія №21 представила своїм користувачам.
До книги увійшли проза та поезія наших земляків-захисників. На захід запросили учнів та вчителів Богдановецької гімназії, сім’ю полеглого Героя-односельця Олега Волеводцева та членів сімей воїнів, котрі зараз на передовій війни боронять Україну. «Рядки, написані нашими воїнами, проймають до сліз. Багато хто не повернувся з поля бою… Але вони залишили нам своє літературне слово й свій приклад мужності», — відзначили учасники зустрічі.
Вшанували пам’ять загиблих, зачитали вірші й прозу наших захисників і твори, що присвячені українським військовим. Відзначили одвічний вольовий дух українського народу, котрий приніс у світову історію чимало прикладів величного людського подвигу.
Світлана Бойко,
бібліотекарка Богдановецької бібліотеки-філії №21
23 травня, у День Героїв, учні 5-А класу ліцею №4 ім. Павла Жука завітали до бібліотеки-філії №2 на особливий захід — годину-спомин «Вічна слава Героям!».
Працівниці підготували для них цікаву і пізнавальну програму. Спочатку розповіли учням історію виникнення свята, яке було встановлене на честь усіх українських Героїв, починаючи від козацьких часів і до сьогодення. Особлива увага була приділена теперішнім воїнам-захисникам, які проживали у мікрорайоні Виставка. Також представили відео «Історія життя Тараса Садовніка», який був випускником відповідного навчального закладу.
Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу і незалежність України.
Бібліотекарки на завершення представили збірку творів воїнів-хмельничан «Герої серед нас», яка нещодавно побачила світ. А до події фахівці книгозбірні підготували книжкову виставку літератури «Слава Україні! Героям слава!».
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
Сьогодні ж бібліотечні працівниці книгозбірні №3 організували та провели майстерку «Обереги для котиків ЗСУ».
Запрошеними гостями стали найактивніші юні читачі бібліотеки. На майстерці створювали обереги з блакитно-жовтих стрічок. Такі воїни традиційно прикріплюють на бронежилети та рюкзаки.
Учасники робили їх для героїв-добровольців із 36 окремого стрілецького батальйону.
Бібліотекарка книгозбірні розповіла усім присутнім про цей батальйон, про пекельний напрямок, на котрому воїни тримають оборону та не дають ворогу просунутися вперед. А діти під час того, як виготовляли обереги, співали українські пісні.
Тетяна Ілаш,
бібліотекарка бібліотеки-філії №3
|