Тривалий час діти в суспільстві не мали ніяких прав, і цілком, і повністю мали підкорятися волі дорослих. Дорослі ж не завжди діяли в інтересах дітей, і ті часто зазнавали серйозної експлуатації, потерпали від психологічного тиску, жорстокого поводження, використання дитячої праці та навіть дитячої торгівлі.
Проте, у 1924 році все змінилося, Ліга Націй прийняла Женевську декларацію прав дитини. Це був перший документ, який захищав права дітей. Проте, декларація – це лише рекомендація, вона не обов’язкова до виконання.
Більше десяти років обговорювався, узгоджувався та удосконалювався текст Конвенції про права дитини. Конвенція ООН про права дитини була прийнята і підписана 20 листопада 1989 року. Її ратифікували у 191 країні, в тому числі й Україна (27 вересня 1991 року).
17 березня у бібліотеці-філії №11 на правоосвітній зустрічі «Взаємні права та обов’язки дітей» провідний спеціаліст відділу правової роботи Хмельницького міськрайонного управління юстиції Світлана Бульбах роз’яснила окремі пункти Конвенції про права дитини учням 7-А класу СЗОШ №27 (класний керівник Галина Павлунік). Вони дізналися не тільки про свої права, але і про певні обов’язки перед суспільством.
Школярі також мали змогу задати питання і отримати на них вичерпні відповіді.
|