Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Семінар з медійно-інформаційної грамотності у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької міської територіальної громади
  Іванна Білик, завідуюча методично-бібліографічного відділу ЦПБ
  13 Червня 2024 р.

  13 червня у Центральній публічній бібліотеці Хмельницької міської територіальної громади відбувся семінар для бібліотечних працівників із назвою «Медійно-інформаційна грамотність: бібліотечна складова». Захід був організований з метою підвищення обізнаності бібліотекарів у сфері медійної та інформаційної грамотності.

  Семінар розпочався з презентації поетично-пісенної антології «Наше слово  зброя», яку представили місцеві автори. Ця антологія об’єднує твори, що відображають дух нашого часу та підкреслюють важливість слова у формуванні суспільної свідомості.

  Наступним етапом семінару стала ігротека «Інтерактиви від Fit in Fakten». Проєкт Fit in Fakten використовує офлайн- та онлайн-ігри для навчання молодшого і старшого поколінь про небезпеки дезінформації та стратегії боротьби з нею. Його мета  забезпечити навчання медіаграмотності за допомогою ігрових технологій та стратегій протидії дезінформації, з основним акцентом на перетворенні бібліотек в Україні, Польщі та Німеччині у ключові центри освіти з медіаграмотності для різних поколінь. Проєкт реалізується Goethe-Institut в Україні у партнерстві з медіа «Куншт» (Київ), Фундацією розвитку інформаційного суспільства (Варшава), освітньою платформою Facts for Friends (Гамбург), бібліотечними асоціаціями Німеччини та України за підтримки МЗС Німеччини.

  Під час ігротеки учасники мали змогу зіграти в гру «Інформаційне лото», яка є чудовою нагодою провести час у колі друзів за горнятком улюбленого чаю та водночас покращити свої навички у виявленні загроз в інформаційному просторі.

  У «Країні легенд» на кожному кроці причаїлися підступні небезпеки. Країна Легенд сповнена чуток, брехні та маніпуляцій, здатних будь-кого збити зі шляху. Але якщо з вами критичне мислення та здоровий глузд, вам вдасться продертися крізь хащі дезінформації та дійти до фінішу.

  Як пробратися крізь великий обсяг інформації, особливо коли на шляху трапляється безліч перешкод, як-от: дезінформація, тролі, емоційний контент  допоможе гра «Інформаційний лабіринт».

  Поділилася своїми враженнями учасниця гри Ганна Слободян: «Ефективним сучасним підходом до навчання є гра. Адже саме в ігровій формі людина краще сприймає інформацію та запам’ятовує її. Зігравши в ігри, починаєш розуміти, яким чином формуються новини, створюються маніпуляції та "емоційні гачки". Набувши навичок інфомедійної грамотності, я тепер по-іншому буду дивитися на ту інформацію, яку отримую щодня».

  Наприкінці заходу директорка ЦБС Тамара Козицька поділилася своїми враженнями від участі у ІІ Литовсько-українському бібліотечному форумі «Роль бібліотек у зміцненні демократичного суспільства».

  Сподіваємось, що бібліотекарки отримали багато корисної інформації та ідей на цьому семінарі і будуть запроваджувати такі інновації у своїх книгозбірнях.


  Філія №15
  Філія №15
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги

  Книги, які надійшли до центральної бібліотеки за Державною програмою від Українського інституту книги.

  Детективи, фантастика, світові бестселери, книги для дітей та підлітків. Кожен з вас знайде для себе щось цікаве.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр