25 липня у бібліотеці-філії №10 відбулася чергова творча зустріч дітвори з волонтерами Товариства Червоного Хреста України. Цього разу темою заходу стали обереги, а саме матопетра, та їхнє символічне значення.
Зустріч розпочалася з розповіді про матопетру. Оберіг має форму ока блакитного кольору. Волонтерка Анастасія пояснила, чому саме такий його вигляд, згадавши про асоціативний зв'язок із морем та найбільшу грецьку діаспору в Україні, яка перебуває в Маріуполі. Вона також принесла мушлі, зібрані на берегах міста. Це стало приємною згадкою про дім для учасника зустрічі Іллі, котрий зараз тимчасово мешкає у Хмельницькому.
Кожному запропонували обрати собі мушлю, яка сподобалася найбільше. Потім учасники отримали завдання замалювати серединку мушлі блакитним кольором, а далі білим намалювати зіницю. Всі мали можливість прикрасити свої обереги різними блискітками та наліпками, що надало унікальності.
Загалом творча зустріч не лише сприяла розвитку уяви та дрібної моторики у дітей, але й дозволила їм доторкнутися до культури та традицій грецького народу.
Ірина Чех,
бібліотекарка бібліотеки-філії №10
У бібліотеці-філії №11 теж відбулася чергова зустріч дітвори з волонтерами Товариства Червоного Хреста України з назвою «Грецький оберіг».
Захід розпочали із запитання «Які ви знаєте обереги?». Учасники активно обговорювали різні види оберегів та їхню роль у народній культурі. Особливу увагу приділили оберегу «Синє око». Для його виготовлення необхідно мати дві мушлі та фарби в синьому, блакитному та білому кольорах. Одну мушлю розмалювали синьою фарбою і всередині поставили білу крапку, що символізує око. Після цього обидві мушлі з'єднали разом, утворюючи оберіг.
Зауважила бібліотекарка: «Вірування в “синє око” дуже давнє і має містичні корені. Вважають, що цей оберіг може захищати його власника, нейтралізуючи негативну енергію і забезпечуючи йому спокій».
Алла Білецька,
бібліотекарка бібліотеки-філії №11
|