26 березня хлопчики і дівчатка зібралися у читальному залі бібліотеки-філії №2, щоби показати свої знання і проявити кмітливість. Юні ерудити взяли участь у інтелектуальній грі «Книжкові хакери». Учасники поділилися на дві команди «Допитливі» та «Всезнайки».
Гра складалася з таких конкурсів: «Розминка»; «Літературні канапки» – командам потрібно було приготувати «канапку» – з'єднати правильно автора, назву його твору і героя; «Таємниче листування» – на адресу нашої бібліотеки надійшли вітальні листи від літературних героїв і учасники повинні були відгадати, від кого ці повідомлення; «Старі казки про головне» – інколи буває дуже корисно перечитати старі казки. Мораль їх дивовижно співзвучна сьогоденню. А якщо таку казку переказати сучасною мовою, то ефект просто вражає, і діти спробували впізнати перероблені дитячі казки; «Бібліотечний десант» – учасники отримали карти-навігатори.
На «Абетковій доріжці» юні друзі книги повинні були дізнатись, чи є в бібліотеці «Кобзар» Т. Шевченка та «Вибране» Л. Українки і знайти ці книжки у «Літературному закутку», а на зупинці «Комп’ютерній» відкрити сайт Хмельницької міської ЦБС і знайти інформацію про Тараса Шевченка і Лесю Українку; «Літературна шифрограма» – дуже часто до бібліотеки приходять читачі, які самі не знають, яка книжка їм потрібна, або перекручують ім’я автора чи назву книжки так, що лише кмітливий бібліотекар може здогадатися, про що чи про кого йде мова, і то не завжди. І ось «Всезнайки» і «Допитливі» спробували розшифрувати читацькі запити.
«БібліоФМ» – слухаючи фрагмент пісні, діти відгадували, з якого вона фільму чи мультфільму; в «Бюро бібліознахідок» потрапили речі, які загубили літературні герої, і учасники повинні були назвати, кому належать ці предмети, а також вказати на автора та назву твору; «Доріжка подільських письменників» – команди по черзі називали письменників нашого краю.
Але найбільше позитивних емоцій викликав конкурс «Найкращий художник». Спочатку команди мали вгадати, кого саме вони будуть малювати і лише тоді створили свій шедевр, малюючи Колобка. Юні читачі проявили ерудованість, кмітливість, любов до літературного слова, та в інтелектуальній грі перемогла дружба.
Захід пройшов у піднесеному настрої, у доброзичливій і цікавій атмосфері. Учасники пообіцяли повернутися до бібліотеки за новими скарбами знань. А на згадку про захід команди отримали солодкі сюрпризи з висловами про книгу.
Була також організована книжково-ілюстративна виставка «Вічне диво, ім’я якому – книга», яку міг переглянути кожен охочий.
|