Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    У бібліотеці навчаються безпеці
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    1 Квітня 2015 р.

    Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися і одягатися. З його допомогою людина варить метал, готує собі їжу. Вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу.

    Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди.

    Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні виникає від пустощів дітей, від їхнього невмілого, необережного поводження з вогнем. Кожен п’ятий, що загинув під час пожежі – неповнолітній.

    У зв’язку із необхідністю навчання з питань пожежної безпеки у бібліотеці-філії №15 було проведено годину застереження «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває». На заході був присутній начальник чергової зміни групи спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) України у Хмельницькій області Валерій Мальський.

    Валерій Ігорович ознайомив учнів 3-х класів НВК №2 із правилами пожежної безпеки, розповів про причини виникнення пожеж та їх попередження, про засоби пожежогасіння, про роботу пожежників тощо. Учні переглянули відеоматеріали за цією темою та активно задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді спеціаліста.

    Галина Копанева, завідуюча бібліотекою-філією №9

    14 квітня у бібліотеці-філії №9 спільно із філією №15 було проведено бесіду-діалог «Професія – порятунок».

    На заході був присутній спеціаліст із пожежної інспекції Дмитро Василенко. Він ознайомив учнів 8-Б класу НВК №2 із основними правилами пожежної безпеки.

    Рятувальник розповів учням про дії при аваріях із пожежами, вибухами та у випадку знахідок вибухонебезпечних предметів. Пожежник також поділився з дітьми досвідом своєї роботи. Окрім цього, спеціаліст наочно продемонстрував особливості застосування вогнегасника.

    Учні мали також змогу ознайомитися із виставкою «Цивільний захист» та задати питання. А на завершення переглянули відеоматеріали щодо правил пожежної безпеки.

    Мар'яна Семенюк, завідуюча бібліотекою-філією №15

    9 квітня учні 1-В класу НВК №7 у супроводі бібліотекарів бібліотеки-філії №3 побували на екскурсії в музеї пожежно-рятувальної служби Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області.

    Там вони відвідали виставку, на якій познайомилися з нелегкими буднями служби пожежників-рятівників, повторили правила протипожежної безпеки та поведінки в надзвичайних ситуаціях.

    Працівник музею показала маленьким школярам пожежні автомобілі, захисне спорядження пожежників-рятувальників, бойовий одяг та пожежно-технічне обладнання для гасіння пожеж та рятування людей, яке знаходиться в пожежних автомобілях. Діти навіть мали змогу посидіти в самій машині та потримати в руках водяний шланг. А ще була цікава розповідь про засоби пожежогасіння, важливість та відповідальність роботи пожежників, їхню сміливість при виконанні свого обов’язку.

    Першокласники були у захваті та на мить відчули себе справжніми пожежниками. Хлопчики вирішили обрати собі саме цю професію, щоб допомагати людям і приборкувати вогонь.

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

    У рамках тижня пожежної безпеки 8 квітня працівники бібліотеки-філії №4 провели годину застереження «З вогнем погані жарти» для учнів 3-А класу ЗОШ №14.

    Бібліотекарі поглибили знання про причини виникнення пожежі та підвели підсумки усього того, що діти вже знають про вогонь, його наслідки, користь та шкоду. Повторили за допомогою книжкової виставки «Не грайся з вогнем – обпечешся» правила техніки безпеки при користуванні сірниками та електроприладами.

    Юні користувачі книгозбірні активно брали участь у вікторинах, при розгадуванні загадок, у фізкультхвилинках, дуже гарно працювали. Школярі довели, що взяли від цього заходу багато корисного, а також пообіцяли пам’ятати всі поради і ні в якому випадку не втрачати обережність та з вогнем ніколи не грати.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4 

      

    1 квітня бібліотека-філія №11 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи перетворилася на справжній тренувальний полігон, а підлітки-волонтери бібліотеки Дузяк Юлія, Гунько Юлія та Олійник Настя на бібліо-десантників МНС.

    Саме із подорожі на територію навчання МНС почався тиждень пожежної безпеки для учнів 5-Б класу СЗОШ №27.

    Дівчата-волонтери навчали дітей як діяти, якщо пожежа застала їх самих, коли дорослих немає вдома. Навчання більше було схоже на гру, де діти стали справжніми десантниками МНС. Школярі змагалися, хто краще збере «рюкзачок безпеки» з необхідними при евакуації речами та зрозуміли, що без батарейок навіть найкрутіший ліхтарик стане непотрібним.

    «Чи може бути панамка засобом індивідуального захисту? Коли не можна викликати служби швидкого реагування?», – відповіді на ці та інші незвичні питання діти дізналися із вікторини «Не розгубись». А ще діти читали вірші з правилами пожежної безпеки, тренували увагу за допомогою «руханки».

    На запитання дітей відповідала Лисюк Віталіна Олександрівна, старший викладач-методист навчального пункту Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області. «Те, як жваво діти задавали питання, говорить про актуальність теми. Їх цікавить все: і яка напруга небезпечна для людини, і чому вибухають електролампочки, і наскільки небезпечне комп’ютерне обладнання?», – розповіла Віталіна Олександрівна. Захід закінчився, але не закінчилися лавина запитань від дітей.

    Переглядаючи книжкову виставку-застереження «Захистимо життя від пожеж», 5-класники знаходили у книжках тематичні листівки-пам'ятки, які забрали додому, щоб розповісти батькам, чому вони навчилися у бібліотеці.

    «Мені сподобалося навчати дітей правилам безпеки у бібліотеці. Звичайно, краще, щоб лихо оминало домівки, проте у разі надзвичайної ситуації ці знання зможуть врятувати їх життя. Не можна надіятися тільки на дорослих, адже часто ми приходимо зі школи, і до вечора залишаємося вдома самі. Треба знати хоча б елементарні правила безпеки, щоб не впасти у паніку і врятуватися. Для мене велика відповідальність і честь бути ведучою у бібліотечному заході та тренувати дітей».     Волонтер Настя Олійник                                                                                                                                                 
    «Готуючись до заходу, ми включили в навчання практичні вправи по збору «безпечного» рюкзака. 30 секунд, за які учасники вибирали речі першої необхідності, імітують той поспіх, що виникає у реальному часі під час термінового збору».     Волонтер Юлія Дузяк 

    «Коли я дивлюся новини, де розповідають про різні аварії та пожежі, в яких загинули діти, то дуже засмучуюся. Багато трагедій можна було б уникнути, якби люди приділяли більше уваги пожежній безпеці. Я дуже зраділа, коли мені запропонували провести у бібліотеці навчання-тренінг для п’ятикласників. Я впевнена, що вони, граючись, запам’ятають набагато більше, ніж коли їм просто про це розповісти».        Волотер Юля Гунько         

    «Зараз в нашій країні тимчасово неспокійно. У складні і неспокійні часи сучасна бібліотека має всі можливості, щоб подбати про безпеку маленьких читачів. Саме тому бібліотекарі організували таке навчання, де старші діти граються з молодшими, при цьому навчаючи їх елементарним правилам безпеки. Цим заходом ми відкриваємо тиждень пожежної безпеки, який буде проводитися для користувачів усіх бібліотек міста».   Завідуюча бібліотекою-філією №11 Тетяна Венгрова

    Алла Білецька, провідний бібліотекар бібліотеки-філії №11


    Філія №10
    Філія №10
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Літературне рандеву

    Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, які надійшли до бібліотек міста. Багато видань з історії України, педагогіки, медіа грамотності, твори для дітей та юнацтва. Нові книги подільських письменників та твори, що надійшли за програмою підтримки книговидання місцевих авторів на 2018-20 роки "Читай українською".

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр