Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Серце нації б’ється у слові
    Бібліотеки-філії Централізованої бібліотечної системи Хмельницької міської тергромади
    25 Жовтня 2024 р.

    Наша рідна мова — це невмируща душа українського народу, материна пісня, батьківське лагідне слово. З нагоди Дня української писемності та мови бібліотека-філія №8 ім. І. Іова 24 жовтня провела мовно-патріотичний калейдоскоп «Серце нації б’ється у слові». Організувала такий для школярів 5–В та 5–Є класів Ліцею №13 Хмельницької міської ради.

    Учні завітали до книгозбірні, щоб полинути барвистими стежками душі українського народу. Кожен з них уже доволі добре знає рідну мову, проте багато цікавих фактів про неї стали для дітей несподіванкою.

    Ну а власні знання вони змогли продемонструвати, беручи участь у різноманітних вікторинах та мовознавчих іграх: азартно шукали синоніми й антоніми, доповнювали приказки та вгадували фразеологізми за картинками.

    А передати всю багатогранну красу мелодики українського слова допомогли викладачі й учні Хмельницької школи мистецтв «Озерна». «Любімо, вивчаймо та плекаймо рідну мову, адже вона прекрасна й неповторна!» —наголосили наостанок організаторки.

    Людмила Дуда,
    завідуюча бібліотеки-філії №8

    Ми з вами отримали у спадок багату, розвинену, мелодійну мову. Це — диво, яке ми чуємо від миті свого народження, це — душа, що випромінює життєву силу, це — невичерпне джерело, звідки ми беремо знання.

    З метою розширення знань учнів про походження й джерела української мови та розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, працівниці бібліотеки-філії №11 провели для семикласників Гімназії №27 імені Дмитра Іваха мовну мозаїку «Нас єднає рідне слово».

    Учасники завдяки різноманітним вікторинам, кросвордам, завданням дізналися, наскільки багатогранна українська мова.

    Наталя Савівна, вчителька навчального закладу, так підсумувала наприкінці зустрічі: «Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову. Ми є носіями української мови — всього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь. Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. Для проведення сьогоднішніх активностей бібліотекарки підібрали слова, які є автентично українськими. І це добре, оскільки учні не тільки з ними познайомилися, а ще й, сподіваюся, будуть використовувати їх у щоденному спілкуванні».

    Алла Глива,
    завідуюча бібліотеки-філії №11

    24 жовтня працівниці бібліотеки-філії №14 провели мовознавчий тренд «Мово рідна, квітуй і шануйся!». Захід був організований до Дня української писемності та мови. Завітали на нього другокласники ліцею №12.

    Дітей  ознайомили з основними етапами розвитку української мови. Лунали пісні про мову, прислів’я, приказки та скоромовки. Була проведена інтелектуальна гра «Мово українська, мово солов’їна!», а також конкурси «Граматичний турнір» й «Народ скаже, як зав’яже».

    Опісля учасники переглянули книжкову викладку «Рідна мова моя!». «Любіть свою мову, бережіть її, пишайтеся нею, вчіться розуміти її красу і намагайтеся розмовляти українською мовою правильно, красиво!» — зауважила працівниця книгозбірні.   

    Валентина Черненко,
    завідуюча бібліотеки-філії №14

    24 жовтня в Центральній публічній дитячій бібліотеці відбулася особлива зустріч, присвячена Дню української писемності та мови. Захід організували у співпраці з благодійним фондом «Карітас — Хмельницький УГКЦ», а головною гостею стала відома подільська письменниця Неоніла Яніцька.

    Ця зустріч мала на меті не тільки привернути увагу до важливості української мови та літератури, але й створити теплу атмосферу для відкритого  спілкування з підопічними фонду.

    Письменниця Неоніла Яніцька, яка є носієм традиційної української культури та мови, поділилася творчим досвідом. Присутні мали можливість насолодитися поезією, яка зворушувала своїми глибиною та національним колоритом.

    Поезія пані Неоніли сповнена любові до рідного слова, природи та української історії, що надихнуло слухачів замислитися про важливість рідної мови та її збереження. Вірші, що лунали в бібліотеці, торкалися тем єдності народу, краси української мови та нашого історичного шляху.

    Зустріч відбулася у невимушеній і дружній атмосфері, де кожен міг поставити питання, поспілкуватися з письменницею та навіть висловити власні думки про почуте. Такий формат заходу сприяв розвитку інтересу до української літератури та мови.

    Бібліотека і фонд «Карітас — Хмельницький УГКЦ» продовжують організовувати заходи, спрямовані на духовне та культурне збагачення громадськості.

    Тетяна Любенчук,
    заступниця директора по роботі з дітьми

    27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови. Напередодні для учнів 4 класу міського ліцею №7 бібліотечні працівниці філії №3 організували мовний батл «Наша мова — наша зброя».

    Дітей поділили на 2 команди. Вони назвали себе «Бандерівцями» та «Мовними штурмовиками». Кожна команда обрала капітанів та отримала карту.

    Діти подорожували мапою України та виконували різноманітні завдання мовознавчого характеру. За кожне правильно виконане завдання отримували наліпки, котрі дорівнювали 1 балу.

    Підрахувавши отримані, виявилося, що перемогла команда «Мовні штурмовики». Вони назбирали 20 наліпок, а «Бандерівці» — 18. Обидві команди нагородили грамотами за активну участь та любов до рідного слова.

    Тетяна Ілаш,
    бібліотекарка бібліотеки-філії №3

    25 жовтня з мовними цікавинками «У рідному слові велика сила» завітали працівниці бібліотеки-філії №7 до учнів Гімназії №28 імені В. Чорновола. Захід відбувся в межах Дня української писемності та мови.

    Мета такого полягала у формуванні в читачів розуміння того, що українська мова — наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширенні знань про красу і багатство української мови.

    Цікаві завдання та питання спонукали дітей бажати досконало знати українську мову, вивчати її, розвивати мовні та мовленнєві компетентності, а також взяти книги українською для прочитання вдома.

    Тетяна Федорук,
    завідуюча бібліотеки-філії №7

    25 жовтня бібліотека-філія №13 організувала виховну годину «У моїй мові — краса і неповторність», яку присвятила Дню української писемності та мови. Головними учасниками заходу стали учні 7 класів ліцею №9, для яких бібліотекарки підготували цікаву програму, сповнену творчості, любові до рідної мови.

    Також діти декламували вірші, в яких прославляли рідну мову та Україну, створюючи атмосферу щирого патріотизму та єднання. Кожне виконання звучало особливо тепло та зворушливо. Окрім цього, учні із задоволенням взяли участь у вікторинах, де могли перевірити свої знання української мови, історії та літератури. Вікторини викликали жвавий інтерес, учасники активно відповідали на запитання, змагаючись за першість та демонструючи ерудицію.

    Виховна година стала нагодою для глибшого розуміння багатства та краси української мови, її значення як частини національної спадщини.

    Алла Панасюк,
    завідуюча бібліотеки-філії №13

    25 жовтня діти старших груп Хмельницького закладу дошкільної освіти №5 «Соловейко» стали учасниками захопливої події — лінгвістичних розкопок «Мандрівка в країну Писемності», яку для них організували працівниці бібліотеки-філії №2.

    Малеча відправилася у справжню подорож світом літер, слів та звуків, де їх супроводжували цікаві персонажі. Головним провідником дітей став Веселий Їжачок, який шукав писемність, а Мудра Сова допомагала йому на кожному кроці. Цей дует розповідав дітям про чарівний світ мови та важливість уміння читати й писати.

    Особливу увагу малечі привернув мультик «Лепетуни», який вчить української мови.

    Оксана Ковальчук,
     завідуюча бібліотеки-філії №2

    25 жовтня з нагоди Дня української писемності та мови бібліотека-філія №6 завітала до учнів  1–А класу гімназії №31. Для дітей книгозбірня провела поетичний коктейль «Звучи, наша мово, над світом крилато!». Бібліотекарка розповіла дітям:

    • що таке мова;
    • якою мовою розмовляють усі українці;
    • про красу та багатство нашої мови;
    • чому важливо її берегти та плекати.

    Школярі ознайомилися з віршами про чарівну, веселкову, калинову та мелодійну українську мову. Діти уважно слухали бібліотекарку, із задоволенням повторювали слова та фрази про мову.

    На закінчення заходу організаторка представила літературу, яку принесла їм для ознайомлення. Кожен учень вибрав собі книжечку, яку прочитає вдома з батьками.

    Як підсумок: серця маленьких першокласників були переповнені гордістю за свою мову, її мелодійність та багатство.

    Зоя Куць,
    завідуюча бібліотеки-філії №6

    А наступного дня бібліотека-філія №6 провела захід «Мовна палітра: слово крізь століття», присвячений Дню української писемності та мови.

    Бібліотекарка підготувала для своїх користувачів цікаву подорож у світ українського слова, під час котрої підкреслила багатство, красу та силу нашої мови. Адже велике значення саме мова займає в культурній спадщині українського народу та сучасному суспільстві.

    Учасники зачитали вірші відомих місцевих авторів, говорили про історію української писемності та мови. Вони ствердили, що такий захід відкрив невичерпну мовну палітру української культури.

    Зоя Куць,
    завідуюча бібліотеки-філії №6


    Філія №8
    Філія №8
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Січневі новинки 2024 року

    Вже на полицях бібліотек новинки друку кінця 2023 року.

    Переглядайте, вибирайте, читайте!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр