27 листопада книгозбірня №9 разом із запрошеною спікеркою, юристкою Тетяною Главацькою провела тематичну зустріч «Разом ми зможемо». Подія відбулася для учнів 6–В класу міського ліцею №2 у межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Обговорювали права та обов'язки дітей, особливу увагу приділили булінгу в школі та насиллю в сім'ї. «Важливо бути підтримкою для тих, хто зіштовхується з такими проблемами. Нашою зустріччю ми намагалися донести дітям, що не потрібно боятися, а варто розповісти про свої проблеми дорослим або ж зателефонувати на гарячу лінію з питань запобігання насильству, звернутися по безоплатну правову допомогу», — кажуть організатори зустрічі.
Щоб в класі успішно провести обговорення теми, створили відкрите та довірливе середовище. Бібліотекарка та спікерка уважно слухали думки дітей та розповіді з їхнього досвіду. Юнаки й дівчата активно взяли участь у цікавих інтерактивних іграх, ставили важливі й потрібні питання, на які отримали ґрунтовні відповіді та практичні поради.
Наталія Бондар,
бібліотекарка бібліотеки-філії №9
27 листопада працівниці бібліотеки-філії №2 для учнів 9–Є класу Ліцею №4 ім. Павла Жука влаштували годину спілкування «Зупини насильство — захисти себе».
Захід містив інтерактивні компоненти, що дозволило залучити дев’ятикласників до активного обговорення. Працівниці бібліотеки:
-
розповіли про різні форми насильства — фізичне, психологічне, економічне та сексуальне;
-
пояснили, як розпізнати насильницьку поведінку та які є перші сигнали небезпеки;
-
надали поради щодо безпечної поведінки у повсякденному житті та в інтернет-просторі;
-
ознайомили школярів із контактами служб, до яких можна звернутися по допомогу.
Для кращого засвоєння інформації було використано практичні вправи та ситуаційні задачі. Молодь мала змогу програти реальні життєві ситуації, обговорити можливі шляхи їх вирішення та дізнатися, як діяти в критичних ситуаціях.
На завершення заходу підлітки доєдналися до акції «Синя стрічка — проти насильства».
Оксана Ковальчук,
завідуюча бібліотеки-філії №2
27 листопада в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» бібліотекарки філії №11 організували 2 заходи зі спільною назвою «Межу закону не переступай».
Першою локацією став Хмельницький професійний ліцей електроніки. Для проведення заходу запросили голову Хмельницького обласного благодійного фонду «Паритет» Світлану Баранову, керівника мобільної бригади соціально-психологічної допомоги UNFPA Україна Олександра Ковтуна та студентів Міжрегіональної академії управління персоналом. Учасники розібралися, що таке насильство, як з ним боротися і як йому запобігти. Також проговорили гендерні та соціальні стереотипи, які найчастіше є його основою.
Наступний захід було влаштовано для здобувачів освіти ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького». До запрошених лекторів ще доєдналася спеціалістка з питань ведення випадків гендерно зумовленого і домашнього насильства Людмила Раїх. Учасники дізналися про нову онлайн-платформу для психологічної підтримки підлітків «Не дрібниці».
Наприкінці зустрічі Світлана Баранова підсумувала: «Сьогодні до вас завітали люди, які допоможуть і підтримають у випадку виникнення насильницької ситуації. У нас різні методи роботи, але у нас спільна мета — запобігти його скоєнню та повторенню. Ми є доказом, що у нашій державі створюється система, яка протидіє насильству».
Алла Глива,
завідуюча бібліотеки-філії №11
|