Як переконують дослідження, 24% українських дітей хоча б раз стикалися з цькуваннями у школі. З них менше половини розповідали про цей досвід батькам, рідним та друзям.
29 листопада працівниці Центральної публічної дитячої бібліотеки організували відверту розмову «Стоп-булінг, або Скажемо булінгу “Ні!”» для учнів 9–В класу міської гімназії №21. «Дуже часто булінг призводить до непоправних наслідків, а тому у світі активно говорять про те, як зупинити шкільне насилля. Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Це соціальна проблема всього світу», — кажуть бібліотекарки.
На захід запросили волонтерів напрямку «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка» Товариства Червоного Хреста України — Анастасію та Тетяну.
Фахівці підготували матеріали про важливе для кожного школяра — про булінг, його прояви, а також про необхідність запобігання та протидії.
Присутні на папері малювали різні прояви булінгу та обговорювали їх, а також ставили чимало запитань, щоб дізнатись більше та навчитися запобігати подібним ситуаціями під час спілкування. «Булінг легше попередити, ніж працювати з його наслідками. Адже відновити травмовану психіку дитини вкрай непросто, а іноді й неможливо. Тому кожен неповнолітній та кожен дорослий повинні чітко знати: що є булінгом, які його прояви, як захистися і куди звертатися по допомогу. Слід пам’ятати, що кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи хороше ставлення», — підсумували організаторки зустріч.
|