Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Скайп-марафон "Серця, обпалені дорогами війни"
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  5 Травня 2015 р.

  Сьогодні, о 10 годині ранку, у читальну залу центральної міської бібліотеки у святково заквітчаних червоними маками вишиванках завітали читачі – учні НВК №10, ЗОШ №19 та гімназії №1 на читацький скайп-марафон «Серця, обпалені дорогами війни», який стартував у Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі й триватиме 5 та 6 травня. 

  Одна з учасниць заходу, учениця НВК №10 Гут Аня, поділилася своїми думками: «Ми, молоде покоління, про бойові подвиги, про воєнне життя можемо сьогодні дізнатися тільки з розповідей ветеранів, кінофільмів, творів художньої літератури».

  Марафон, присвячений 70-й річниці Перемоги над нацизмом, проводиться з метою вшанування та увічнення пам’яті про учасників Другої світової війни.

  Протягом години щиро та зворушливо лунали вірші українських поетів: Андрія Малишка, Олександра Довженка, Володимира Сюсюри, Павла Тичини, Олеся Гончара, Ліни Костенко, Анатолія Кичинського, Дарини Графової, Олени Даценко та багатьох інших. Слухачами по іншу сторону екрана були читачі бібліотеки-філії №2. Усім присутнім вірші запали глибоко у серце і нікого не залишили байдужим.

  «Пам’ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над нацизмом», – зазначила бібліотекар ЗОШ №19 Антоніна Зварич.

  Завдяки скайп-зв’язку у акції візьмуть участь близько 200 читачів міських бібліотек. У наші неспокійні часи подібне спілкування край необхідне для об’єднання молодого покоління з метою виховання почуття патріотизму. Марафон триває…

  Валентина Свириденко, завідуюча відділом обслуговування ЦБ

  Весна іде, і переможним кроком
  В тюльпановому вічному вогні
  Йде травень крізь хвилини, дні і роки, 
  Несе нащадкам спогади свої.

  Молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни. І 5 травня користувачі бібліотеки-філії №8 взяли участь у читацькому марафоні до 70-річчя Перемоги «Серця, обпалені дорогами війни».

  Читачі нашої бібліотеки через скайп-зв’язок читали вірші, присвячені подіям Другої світової війни, читачам бібліотеки-філії №7.

  Учні НВО №28 та гімназії №2 читали вірші українських та зарубіжних письменників: О. Ванжули «Осколки», Г. Храпача «Шумлять скалічені тополі», М. Воньо «Хлопці, що стали цвітом», С. Гордеєва «Алея Героїв», К. Журби «Дівчина з червоним хрестом», О. Довгого «Солдат», Л. Талалая «Я повертаюся туди», В. Бойченка «Невідомий солдат», А. Камінчука «Батькове фото», Ф. Малицького «День Перемоги».

  Читацький марафон – данина пам’яті загиблим у боях за нашу рідну землю і свідчення глибокої шани тим, хто вижив. Нехай сьогодні і завжди в кожній сім'ї панують мир, благополуччя і злагода.

  Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8

  5 травня на читацький марафон «Серця, обпалені дорогами війни», присвячений 70-річчю Перемоги, до бібліотеки-філії №4 завітали учні 4-А класу ЗОШ №14 та 7-Б класу СЗШ №8.

  Під час скайп-зв’язку діти читали вірші про героїчний подвиг співвітчизників, які віддали за Батьківщину своє життя у Другій світовій війні, таким же юним читачам бібліотеки-філії №3. Подібні заходи об’єднують і виховують нашу молодь, загартовують її патріотичний дух.

  Презентована книжкова виставка «На всі часи, на всі віки у спогадах живі», яка розкрила великий подвиг захисників і визволителів нашої держави, теж не залишила байдужими дітей. Після закінчення заходу вони ще довго переглядали і гортали книжки.

  Було помітно, що школярі горді за дідів, які захищали країну і глибоко вдячні тим, хто вистояв і переміг у священній війні.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  Минатимуть століття, у світ приходитимуть нові покоління, але ніколи не зітреться в народній пам’яті безсмертний подвиг солдатів, героїзм і мужність воїнів-визволителів, які завоювали для нас мир, які у неймовірно важких умовах здобували Перемогу.

  У день пам’яті про них у бібліотеці-філії №10 ім. Д. Брилінського для учнів 5-Б і 6-А класів СЗОШ №27 провели читацький марафон «Серця, обпалені дорогами війни».

  Читачі бібліотеки з радістю і водночас зі щемом у душі читали вірші подільських поетів про війну через скайп-зв’язок юним користувачам бібліотек-філій №9 і №15. Прозвучали вірші Миколи Магери, Дмитра Брилінського, Івана Бубена та інших. Вічна пам'ять, шана і слава героям!

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10

  5 травня бібліотека-філія №7 взяла участь у читацькому марафоні «Серця, обпалені дорогами війни», який проводиться з метою вшанування та увічнення пам’яті про учасників Другої світової війни.

  Завдячуючи скайп-зв’язку, читачі бібліотеки, учні школи №18, декламували вірші українських поетів слухачам бібліотеки-філії №8. Звучали вірші Л. Костенко, Б. Олійника, В. Симоненка, М. Коваля, О. Довгого, О. Гончара, А. Кордюкова, М. Уманця.

  Ліна Ніколаєнко, завідуюча бібліотекою-філією №7

   

  Щоби не втратити нитку пам’яті про ті далекі події, передати естафетою свої переживання і почуття, 6 травня напередодні свята Перемоги, юні читачі бібліотек-філій №11, 6 та 12 прийняли естафету читацького скайп-марафону «Серця, обпалені дорогами війни».

  Студентки Хмельницького професійного ліцею та учні СЗОШ №27, які є читачами бібліотеки-філії №11, порадували своїх молодших друзів з бібліотек-філій №6 та 12 читанням чудових віршів О. Гончара, О. Підсухи, О. Загребельної, Л. Костенко та М. Рильського. А наймолодша читачка бібліотеки Карюгіна Каріна продекламувала власний вірш «Війна».

  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

  Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім’я Перемоги над нацизмом у Європі – істинний приклад патріотизму для нащадків.

  Користувачі бібліотеки-філії №14, №17 теж долучилися до участі у читацькому марафоні до 70-річчя Перемоги «Серця, обпалені дорогами війни».

  Учні 7-А класу СЗОШ №12 для користувачів бібліотеки-філії №13 читали вірші Ліни Костенко, Миколи Негоди, Олеся Гончара, Миколи Федунця, Максима Рильського, Антона Кордюкова на воєнну тематику.

  А презентована бібліотекарями книжкова виставка «Улюблена книга про війну» теж стала у нагоді школярам. Саме завдяки їй діти змогли більше дізнатися про події Другої світової війни.

  Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14

  6 травня бібліотека-філія №13 прийняла естафету щодо читацького марафону «Серця, обпалені дорогами війни», присвяченого 70-й річниці Перемоги.

  До бібліотеки завітали учні ЗОШ №7 та №14, які завдяки скайп-зв’язку з бібліотекою-філією №14 брали участь у марафоні. Звучали вірші різних авторів: В. Олійника, С. Старостіної, А. Малишка, О. Гончара, Л. Костенко, О. Підсухи та інших.

   

  Оформлена книжкова виставка «Священна пам’ять війни» розкрила спадкоємцям слави героїв, що Перемога вручила їм найцінніше – науку любити Батьківщину й перемагати ворогів.

  На їхні плечі лягає тягар відповідальності за спокійний і вільний завтрашній день Вітчизни. І важливо, щоб несли вони цей тягар гідно.

  Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13

   

  Багато письменників присвятили темі Другої світової війни свої твори. Читацький марафон «Серця, обпалені дорогами війни», присвячений 70-й річниці Перемоги над нацистськими окупантами, відбувся 6 травня у бібліотеці-філії №12.

  Він дав можливість її читачам об’єднатися через скайп-зв'язок з користувачами бібліотек-філій №6 та №11, допоміг спілкуванню. Декламуючи поезію на воєнну тематику, школярі ще раз довели, що пам'ять про тих, хто наближав Велику Перемогу, залишиться не лише в книжках, а й у їхніх серцях.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

  6 травня в бібліотеці-філії №9 спільно із бібліотекою-філією №15 відбувся скайп-марафон «Серця, обпалені дорогами війни». У марафоні брали участь учні 2, 4, 5 класів НВК №2. Школярі декламували вірші, присвячені Дню Перемоги та війні на Сході.

  До заходу долучилася і шкільний бібліотекар Ганна Вербицька, яка зачитала власний вірш за тематикою. Наприкінці всі побажали один одному миру і спокою.

  Мар'яна Семенюк, завідуюча бібліотекою-філією №15


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у першому кварталі 2015 р.
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр