У рамках святкування Дня міста Хмельницького, 21-26 вересня проводився міський літературний фестиваль «Слово єднає!», співорганізатором якого стала й Хмельницька міська централізована бібліотечна система.
Протягом п’яти днів у культурно-мистецьких закладах міста відбувалися різноманітні заходи. Це і зустрічі з літераторами у бібліотеках Хмельницької міської ЦБС, і майстер-класи для творчої молоді у Хмельницькому обласному літературному музеї, літературний марафон у монотеатрі «Кут». І ось, нарешті, 26 вересня – заключний етап Фестивалю, який зібрав біля себе чимало поціновувачів художнього слова.
Розпочався фінал Фестивалю у сквері ім. Т. Шевченка зі спілкування літераторів та видавців із хмельничанами, а далі літературна громада та гості Фестивалю продовжили літературний марафон у кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка.
«Ми з вами знаходимося у муніципальному кінотеатрі імені Т. Г. Шевченка. Ми пам’ятаємо слова великого Кобзаря: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!». Тут багато творчої еліти міста, журналісти, письменники і поети, поважні і зовсім юні. Тут шліфується слово, гострішає думка, єднаються мрії. І, може, серед наших учасників, особливо молоді, є майбутні лауреати Шевченківської премії», – такими словами привітав гостей один із організаторів Фестивалю – голова правління Хмельницького обласного об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Віталій Міхалевський.
Костянтин Костенко, директор кінотеатру, зазначив: "Дуже символічно, що у День міста чудові, талановиті, шановані люди зібралися у кінотеатрі ім. Т. Шевченка".
Метою проведення даного Фестивалю було сприяння подальшому розвитку літературної, журналістської та інших видів колективної та авторської творчості для популяризації міста Хмельницького, підсилення впливу авторського українського мистецтва у естетичному вихованні дітей і молоді.
Понад вісімдесят юних та досвідчених учасників з м. Хмельницького, м. Києва, з Хмельницької, Вінницької, Луганської та Донецької областей зареєструвалися на міський літературний фестиваль. Усі вони читали свої поетичні рядки, покращуючи настрій хмельничан та надихаючи їх на вагомі вчинки. Адже слово володіє досить великою силою – воно здатне об’єднати Україну, згуртувати її народ задля єдиної мети – миру та злагоди на її просторах.
Як наголосив виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський, вітаючи мистецьку громаду: «Слово завжди було потужною зброєю у боротьбі за правду. І сьогодні ми особливо гостро відчуваємо потребу в справжньому, щирому, гострому і свіжому слові. Мистецтво, у тому числі література, завжди були в авангарді суспільних змін, емоційно визначало характер подій і давало їм відповідну суспільну оцінку. Слово завжди запалювало та єднало людей. Таким воно є і сьогодні».
Багато гарних та потужних виступів можна було почути цього дня, адже сьогоднішній день особливий… Окрім поетичних читань хмельничани та гості міста переглянули книжкову виставку «Подільської землі сини і доньки»; відвідали автограф-сесії (зустрічі з літераторами та книжкові ярмарки, які влаштували безпосередньо самі автори); презентації книговидавців міста Хмельницького.
«Ми сьогодні зробили великий крок до суспільного взаєморозуміння та культурного взаємозбагачення. Ми ще зайвий раз довели, що літературна палітра нашого міста дуже багата. Як на мене, то такі заходи необхідні нашим людям. Вони роблять їх добрішими», – зазначила директор Хмельницької міської ЦБС Тамара Козицька.
Прикрасили літературне дійство виступи учасників "Мистецької подільської сотні".
Оксана Радушинська написала на своїй сторінці у Facebook: "Я долучилася до імпрези у двох іпостасях: як поетеса і як представниця Мистецької подільської сотні. Нашу "сотню" також запросили до участі в заході".
А Віктор Шайда поділився своїми враженнями від святкування цьогорічного Дня міста Хмельницького: "Сьогодні в мене було відчуття що наше місто оживає. Давно нічого подібного не відчував".
Фоторепортаж: Галина Єсюніна,
завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів
|