Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    У рідній мові цілий світ
    Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
    9 Листопада 2015 р.

    До Дня української писемності та мови, 17 листопада, працівники бібліотеки-філії №14 провели мовний калейдоскоп «Наша мова – калинова» для учнів 4-Б класу СЗОШ №12.

    «Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, барвиста і прекрасна, – поділилася думками вчитель української мови та літератури Світлана Чубенко. – Я пишаюся тим, що це моя рідна мова».

    «Кращої, ніж рідна, мови не буває, – зазначила учениця Єлизавета Гошко. – Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка».

    Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14

    Буття Всесвіту почалося з Слова. Мова – це те, що вирізняє і вивищує людину над усім живим світом. Мова об’єднує народ, згуртовує його, і поки вона звучить на вустах, доти країну не подолати ніяким ворогам.

    Хоч дивно це, але мене питають,
    Чому по-нашому завжди я розмовляю.
    І всім таким я мусив одвічати,
    Що не люблю нічого позичати,
    Ні перед ким схилятись не бажаю,
    Що мову я свою чудову маю.
    І головне – це мова, мислю я,
    Моїх батьків, мого народу і моя.

                               В. Сосюрченко

    12 листопада у бібліотеці-філії №11 для відвідувачів був організований поетичний альбом, до якого ввійшла і виставка «О, мово рідна, золота колиска», на якій експонувалися твори подільських поетів. Усі бажаючі долучалися до імпровізованих читань українською мовою.

    «Зазвичай, я спілкуюся російською мовою, мені було трохи незвично читати українською. Я прочитала поезію Ольги Лихогляд «Сміються айстри». Дуже гарний, мелодійний вірш, його навіть заспівати можна», – поділилася враженнями читачка, пенсіонерка Людмила Василівна.

    «Я люблю читати фантастику, проте якісних українських перекладів дуже мало, хоч я завжди шукаю твори українською мовою. Сьогодні мені запропонували прочитати вірш Миколи Коваля «Українську співай, козаки!». Там є такі слова «Нехай світ нас, як націю бачить, слави гідну, бо шлях був важкий…» То просто пророчі рядки. Нам потрібно розвивати і очищати нашу рідну мову, позбуватися русизмів» – висловив свою думку студент Юрій.

    Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

          

    Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Саме тому 11 листопада працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 7-В класу СЗШ №8 провели літературний вечір «Мелодія української мови у творах класиків».

    Бібліотекар розповіла користувачам, що саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому, що кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. А писемні знаки також винахід людства, який дав людям можливість зберегти істинне знання.

    «Ми з вами українці, а українська мова дуже давня чим ми і пишаємося. Зародившись десь на світанні суспільного слов'янського життя, наша мова перенесла страшні лихоліття, тортури, пережила утиски Польщі, Москви, але, перегорівши, дійшла до нас свіжою, мужньою, незаплямованою, справді щиро слов’янською мовою», – поділилася своїми знаннями бібліотекар.

    Перейнявшись почуттями до рідної мови, школярі декламували вірші українських поетів, слухали пісні, знайомились з книгами на книжковій виставці «О мово рідна, слово рідне» про виникнення та розвиток української мови. А також переглянули презентацію «Мелодія української мови у творах класиків».

    Школярам дуже сподобався захід, а Софія Заславська додала: «Захід дуже гарний. Саме мова є душею нації. Українською розмовляли мої дідусі і бабусі, мої батьки. Моєю рідною мовою я сказала свої перші слова: мама, тато. Моя мова – найкраща у світі».

    Завершилась зустріч загадками про мову та грою в перекладачів. Бібліотекар називала слово російською мовою, а діти перекладали українською.

    Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

     

    «Любіть Україну і мову її солов’їну!» – під таким гаслом бібліотекарі бібліотек-філій №9 та №15 провели однойменний мовний калейдоскоп до Дня української писемності та мови.

    10 листопада до бібліотеки-філії №9 завітали учні 5-А класу НВК №2. Соціальний партнер, педагог-організатор підліткового клубу «Романтик» Лариса Містюк взяла безпосередню участь в організації та проведенні свята мови. Під час заходу школярі уявили своє життя безмовним і задумалися над цінністю мови для людини. «Коронним номером» дійства стала інтелектуальна гра «Кращий знавець рідної мови». У І-му турі змагались 12 учасників, серед яких журі обрало кращих для участі у ІІ-му турі. А в ІІІ-му турі боролись троє найсильніших за перше місце. Переможцем став Шимков Кирил, який отримав корисні призи.

     

    На завершення заходу Лариса Юріївна продекламувала учням гумореску «Кухлик» Павла Глазового, в якій автор у жартівливій формі закликає не цуратися своєї мови. Свято завершилось на ноті позитиву та веселощів, а маленькі українці збережуть у своїх серцях любов до України та її мови.

    Мар'яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

    Яка чудова, мелодійна українська мова, особливо, коли звучить з вуст майстрів пера.

    І ось, 10 листопада, для учнів 7-А класу СЗОШ №22 відчинилася поетична скринька «Співай, моя мово!» віршем Лариси Кокойко «Мова рідна українська», який був написаний саме до цього заходу.

    Розповідь про своє творче життя, про плани на майбутнє Лариса Феодосіївна супроводжувала читанням своїх віршів. З її вуст прозвучали такі твори: «Поезія», «Я люблю Вкраїну милу», «Перша вчителька», «Завтра в школу» та інші.

    Приємним сюрпризом як для бібліотекарів, так і для учнів стала зустріч ще з однією поетесою Галиною Бідюк, яка, дізнавшись про захід, завітала, аби донести до дітей українське слово. Галина Іванівна – педагог з великим стажем, намагалася достукатися до юних сердець своїми поезіями «Школа», «Ми – діти війни» та «Симфонія війни». Вона поділилася думкою: «Потрібно дарувати людям добро і тоді в нашій країні буде панувати мир і злагода».

    Школярів дуже зворушила прониклива розповідь гостей, їх цікавило, як вони пишуть, звідки беруть натхнення… І це спонукало ученицю Юлію Чорнобриву прочитати власні вірші «Україна» і «Спаси Україну». А також лунали твори Т. Шевченка «Заповіт», «Мені тринадцятий минало» та «Садок вишневий коло хати» у виконанні школярів: Софії Вознюк, Насті Ревенко і Уляни Долгової.

    Вчителька української мови і літератури Тетяна Зубик та її учні були дуже задоволені знайомством з такими чудовими творцями українського слова.

    На завершення заходу бібліотекар Тетяна Юркова презентувала читачам книжково-ілюстративну виставку «Мова барвінкова, батьківська ранкова».

    Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою-філією №2

      

    Наша мова – це наша зброя і завдання українського народу – пильно оберігати й збагачувати її. Куди б не закинула нас доля, ми повинні пам’ятати рідну мову. Кожному українцеві, кожній людині, яка живе в нашій державі, працює чи навчається, потрібно вивчати її.

    10 листопада у Центральній бібліотеці-філії для дітей №12 відбулася година української мови «Мовні перлинки для кожної дитинки». На захід завітали учні 4-В класу СЗОШ №30. Вони переглянули слайд-шоу про рідну мову, прослухали вірші та пісні про неї, взяли участь у тематичній вікторині, а наприкінці заходу переглянули український мультфільм «Батькова наука».

    Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

      

    Любіть Україну у сні й наяву,
    Вишневу свою Україну,
    Красу її вічну живу і нову,
    І мову її солов'їну.

    В. Сосюра

    Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою. «Мама, тато», – говорить дитина. Які дивні перші двоскладові слова! Дитина спинається на ноги, пізнає за день десятки нових слів, звучних та красивих: сонечко, квітка. Світ, немов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова.

    За допомогою слова відкриваємо таємничість і складність інших наук. Яка ж вона чиста, гарна, багата і мелодійна наша українська мова. Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. Кожен народ – патріот своєї країни, він любить її, поважає її закон і бореться за її незалежність і волю.

    6 листопада, у рамках відзначення Дня української писемності та мови, в бібліотеці-філії №3 відбулося свято рідної мови «О, мово рідна! Золота колиска!» На свято були запрошені учні 7-В класу СЗОШ №29. Бібліотекар ознайомила школярів з історією виникнення української писемності, розповіла про Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. А ще всі бажаючі мали змогу переглянути книжкову виставку «У рідній мові цілий світ».

    Завершили ж свято своїм солов’їним співом вихованці ДШМ «Райдуга», фольклорний ансамбль «Горина» (керівник Ірина Тищук, концертмейстер Руслан Посікера).

    Вони виконували українські пісні «Кучерики», «Тече вода каламутна» та інші, зачарувавши усіх присутніх чудовим виконанням.

    Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

    6 листопада у бібліотеці-філії №10 ім. Д. М. Брилінського проведено мовознавчу годину «Шануймо мову над усі віки, якщо ми хочемо зватися народом» для учнів 5-6 класів СЗОШ №27 ім. Д. Іваха. Бібліотекарі розповіли юним користувачам про витоки української писемності в нашій державі і не одноразово наголошували, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.

    Вчитель української мови і літератури Варвара Сиротюк сказала, що такий масовий захід виховує у підростаючого покоління любов до рідної мови, рідного краю, почуття поваги до всього українського.

    Почесною гостею мовознавчої години стала подільська письменниця Ніна Шмурікова-Гаврилюк, яка познайомила присутніх зі своєю творчістю.

    Вона наголосила: «Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І тому негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків».

    Щаслива я, що мовою батьків
    І прадідів сьогодні розмовляю,
    Що, витікши із далечі віків,
    Чарує мова сяйвом водограю.

    Надзвичайно корисною і цікавою стала книжкова виставка «Рідна мова – то великий дар, тож шануй його, люби й оберігай», біля якої було проведено огляд літератури.

    Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10


    ЦБС на суботнику
    ЦБС на суботнику
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    У фондах бібліотек

    У фондах бібліотек централізованої бібліотечної системи є багато книг, що подаровані їхніми користувачами.  –по поповнилися  

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр