Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    120 років від дня народження Григорія Верьовки
    Підготувала Галина Єсюніна, завідуюча відділом ІТ та ЕР
    24 Грудня 2015 р.

    25 грудня виповнюється 120 років від дня народження українського композитора, хорового диригента, педагога та фольклориста Григорія Гурійовича Верьовки. Він Заслужений діяч мистецтв УРСР (1946), народний артист УРСР (1960).

    Народився в українській родині в козацькому містечку Березному на Чернігівщині.

    У 1918-1921 роках вивчав теорію композиції у Б. Яворського в Київському музично-драматичному інституті ім. М. Лисенка, де почав писати власні музичні твори. Керував самодіяльними хоровими колективами в Києві (1918-1941). У 1925 році на базі створеного ним самодіяльного хору було відкрито Музичну школу ім. М. Лисенка, яку він очолив. З цього й почалася його педагогічна робота: викладав у 1-му Київському музичному технікумі, Київському музично-драматичному інституті ім. М. Лисенка, Київській консерваторії (нині Національна музична академія України імені П. І. Чайковського), де з 1947 року був професором кафедри хорового диригування.

    У роки Другої світової війни, під час гітлерівської окупації України, перебував у примусовій евакуації й викладав у Башкирському відділенні Московської консерваторії в Уфі, керував ансамблем пісні і танцю, вів наукову роботу в галузі фольклору. А у 1943 році, за дорученням уряду УРСР, організував Державний український народний хор, художнім керівником і хоровим диригентом якого був до кінця життя (1964).

    У 1944 році колектив у складі хору, танцювального колективу й оркестру народних інструментів дав свій перший концерт. Колектив першим в Україні виніс на професійну сцену народну манеру виконання гуртового співу.

    Григорій Верьовка – автор пісень, інструментальних композицій, обробок українських народних пісень. Протягом усього життя збирав і записував народні пісні в різних областях України. Провідне місце в його творчій спадщині належить хоровим творам. Чимало пісень композитора стали народними, наприклад "І в Вас, і в нас хай буде гаразд!", "Там, на горі за Дніпром" та інші.

    У 1948-1952 роках Григорій Гурійович був Головою правління Спілки композиторів УРСР (нині Національна спілка композиторів України). Він Лауреат Державної премії СРСР (1948), Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка (1968, посмертно).

    Помер у 1964 році і похований на Байковому кладовищі. У 1965 році Державному українському народному хорові присвоєно ім’я Григорія Верьовки і звання заслуженого, згодом звання академічного (1971), а з 1997 йому надано статус Національного. То ж нині це добре відомий як в Україні так і далеко за її межами Національний заслужений академічний український народний хор України імені Г. Г. Верьовки


    Центральна публічна бібліотека
    Центральна публічна бібліотека
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Найцікавіші питання та відповіді про Україну

    Найцікавіші питання та відповіді з історії, географії та етнографії (народознавства) України

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр