Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Вперше у Хмельницькій бібліотеці ожили книги
  Світлана Сінькова, завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦБ
  1 Березня 2016 р.

  26 лютого у центральній бібліотеці Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи пройшла акція «Жива бібліотека».

  «Жива бібліотека» має багато спільного із звичайною, єдина різниця – книги «живої бібліотеки» – люди, що мають цікаві історії, якими радо поділилися з читачами. «Читач» віч-на-віч спілкувався з «живою книгою», задавав питання, які не мав можливості поставити за звичайних умов.

  Читачі, переважно молоді хмельничани, які завітали в цей день у бібліотеку, «прочитали» такі «Книги»:

  • Повар Тетяна «В армії не жіноче обличчя» (жінка-військовослужбовець). Дізнавшись історію цієї книги, читач спростовує закоренілі стереотипи, що «В армії не жіноче обличчя»;
  • Кирилюк Аделіна «Мрія поліцейської зі Сходу» (жінка-переселенка – патрульний поліцейський). «Так як кожній дитині потрібні тато і мама, так і для становлення нового громадянина – справжнього українця, потрібні нові підходи у правовій системі. Тільки гармонійне поєднання чоловіка та жінки в поліції сприятиме народженню нового цілеспрямованого суспільства», – саме такими словами керується у житті поліцейська;
  • Сідлецький Руслан «Проскурівський міцний горішок» (чемпіон світу з пауерліфтингу та чемпіон Європи з бодібілдингу). «Читачі» отримали відповіді на питання «Як стати Чемпіоном?»;
  • Чернилевський Ростислав «Шлях до змін: історія одного поліцейського» (шлях від менеджера до патрульного поліцейського). Кожен бажаючий дізнався про погляд зсередини на реформу поліції та як змінювався світогляд цивільної людини, яка прийшла працювати до органів правопорядку;
  • Ігор Байдак «Україна, світ і я» (поет-мандрівник). Подорожі світом з Україною в серці зацікавили усіх присутніх;
  • Солодкий Володимир «Юний поліцейський» (наймолодший поліцейський Хмельницької патрульної поліції). Шукаючи своє покликання та бажаючи зробити щось гарне для України, юнак навчається на механіка, та знайшов себе у ролі поліцейського. Вважає, що саме ця професія дозволить втілити у життя свою мрію щодо змін.

  «Живі книги» після 2-х годин спілкування із читачами ще годину із захопленням спілкувалися між собою, знайомилися, обмінювалися контактами. Кожна «Книга» отримала у подарунок фото на згадку про акцію.

  Ігор Байдак, краєзнавець, зауважив: «Я думав, що будуть питання щодо книг, подорожей, а найбільше розмовляли просто про життя. А ще я завжди хотів познайомитися із Русланом Сідлецьким. Просто так на вулиці до нього незручно підійти, а от бібліотека і «Жива книга» дала мені таку можливість».

  А Ростислав Чернилевський,патрульний поліцейський, сказав: «Дуже задоволений можливістю такого живого спілкування із людьми. Це нам, у поліції, дуже необхідно. Завдяки таким акціям набувається досвід».

  Від читачів теж отримали цікаві відгуки, побажання:поспілкуватися з фотографом, учасником екстремальної експедиції, представником влади, студентом-медиком, музикантом та іншими. Але найбільше було таких: частіше проводити акцію і більше «Живих книг».

  Як зазначила Тамара Козицька, директор Хмельницької міської ЦБС: «Ідеальна сучасна бібліотека – це насамперед людина, а не тільки книга. Тільки поєднуючи книги, інформацію і живий контакт, людина набуває знань. Саме тому міські бібліотеки і започаткували таку акцію. Враховуючи зацікавленість, яку виявили всі учасники, плануємо зробити «Живу бібліотеку» традиційною».

  Подібні акції проводяться у всьому світі задля відновлення живого спілкування між людьми, побудови довіри через особисті історії, руйнування стереотипів, підвищення культурного взаєморозуміння та налагодження суспільного діалогу.

  Партнери акції: патрульна поліція м. Хмельницького, Хмельницький гарнізонний будинок офіцерів.


  Філія №14
  Філія №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Публіцистична література серії «Бібліотека газети «День»
  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр