Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Плоскирів. Проскурів. Хмельницький – відлуння далеких віків
  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10
  14 Вересня 2016 р.

  Зазвичай наприкінці вересня місто Хмельницький святкує свій День народження. Це свято улюблене та шановане усіма хмельничанами.

  Розпочали підготовку до свята і працівники бібліотеки-філії №4  й провели низку заходів.

  Разом із учнями 6-В класу СЗШ №8 бібліотекарі поринули в історію про рідне місто й провели для них годину краєзнавства «Чарівне місто над Бугом». Мультимедійна презентація та книжкова виставка «Земля моїх предків – рідне місто моє» дала змогу школярам на власні очі переконатися, який красивий подільський край, оспіваний нашими поетами та письменниками: Віталієм Міхалевським, Ольгою Лихогляд та іншими.

  «Колись я чула від мами, що є дуже гарна пісня «Проскурівський вальс» Надії Пукас і ось сьогодні мені випала можливість почути і побачити чудовий кліп до цієї пісні. Це справді дуже гарно, аж подих захоплює. Яке красиве наше місто», – поділилась своїми враженнями Анна Чорна.

  20 вересня бібліотекарі провели День інформації «Діячі мистецтва і культури міста Хмельницького» для учнів 8-Б класу ЗОШ №14. Школярі захоплено спостерігали за дійством, яке запропонували працівники бібліотеки, а завдяки мультимедійній презентації вони прослухали пісні у виконанні місцевих талантів: Володимира Смотрителя, Надії Пукас та інших; познайомилися з бібліографічним довідником «Лауреати міської премії імені Богдана Хмельницького у галузі історії, культури і мистецтва», який у 2014 році було видано до 20-річного ювілею премії Хмельницькою міською централізованою бібліотечною системою. Це неабияк здивувало школярів, адже тут зібрано відомості про талановитих подолян, які зробили свій вагомий особистий внесок у розвиток та примноження слави нашого чудового міста.

  Завдяки книжковій виставці «Мого краю доля історична» усі присутні здійснили екскурс в історію міста.

  «Дуже цікавий захід. Я познайомилася з творчістю наших подільських майстрів: Надії Борецької, Віктора Севця. Особливо мене захопив Володимир Карвасарний. Його творчість справляє незабутнє враження та надовго запам’ятовується. Я впевнена, що тепер його картини впізнаю з легкістю. Пишаюся тим, що нині живописні твори хмельницьких митців є окрасою багатьох виставок та музеїв України та світу», – поділилася своїми враженнями Діана Кузьмич.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

  Історія міста народжується, живе, міцніє у любові. Рідна земля – це доля, надія і оберіг. У суєті буднів ми часто не помічаємо краси рідного міста, але варто повернутись додому із далеких мандрів, як одразу відчуваємо: тут найкраще! Тут – найзатишніші вулиці і найрідніші обличчя. Обов’язок кожного свідомого громадянина знати досконало історію свого рідного краю.

  Щоб зазирнути у історичне минуле міста Хмельницького, бібліотекарі бібліотеки-філії № 10 ім. Д. М. Брилінського підготували та провели для учнів 8-Б класу ЗОШ № 24 віртуально-краєзнавчу подорож «Плоскирів. Проскурів. Хмельницький – відлуння далеких віків» в рамках святкування Дня міста, яке цього року пройде під девізом «585 років із романтичним настроєм».

  Користуючись сервісом пошуку Google Maps, ознайомили юних користувачів із містом Хмельницьким в режимі онлайн. Кожен мав можливість самостійно прокласти маршрут від свого будинку до улюбленого місця. Подорожуючи, спостерігали, як саме розміщені на супутниковій карті будівлі і вулиці, сквери і площі, схеми станцій та вокзалів.

  Особливо вражаючим та захоплюючим був інформаційний відеоролик «Мандруємо Хмельницьким разом». Адже саме у ньому краєзнавець Сергій Єсюнін вдало висвітлив пізнавальні історичні факти про наше місто.

  Поряд з інформаційними технологіями, що дають широкі можливості для самоосвіти та ефективного вивчення історії міста, працівники бібліотеки пропагують і літературу, як першоджерело. Підтвердженням цього стала книжкова виставка «Моє місто у серці моєму».

  «Цікаво. Корисно. Пізнавально. Я отримала масу позитивних емоції від віртуальної краєзнавчої подорожі. Разом із дітьми скористалася сервісом пошуку Google Maps, прокладаючи маршрут від свого будинку до школи. Раніше ніколи не користувалася цією послугою, тому було цікаво вперше спробувати щось новеньке. Надзвичайно корисним для нашої онлайн подорожі виявився сайт Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи, а саме розділ «Наше місто», звідки ми дізналися про все, що стосується історичного минулого та сучасного розвитку нашого краю», – зазначила класний керівник Лілія Михайлова.

  Інна Герман, завідуюча бібліотекою-філією №10

    

  З нагоди святкування Дня міста 21 вересня учні 4-А та 4-Б класів НВК № 2 відвідали краєзнавчу панораму «Мій край – це серця рідна пристань», влаштовану бібліотекою-філією №15 та підлітковим клубом «Романтик». Віртуальна подорож нашим містом розпочалась із минувшини Хмельницького, а далі учні поринули у сучасний Хмельницький: дізнались історію деяких визначних місць та милувались фотознімками краєвидів міста.

  Сподобалася школярам краєзнавча вікторина «Плоскирів. Проскурів. Хмельницький» і книжкова виставка «Подорож вулицями Хмельницького» не залишилась поза їхньою увагою. Саме тут учні ознайомились із матеріалами про історію та сьогодення подільського краю. А наприкінці заходу бажаючі декламували вірші про подільський край.

  Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

    

  22 вересня, у читальному залі міської центральної бібліотеки відбувся єдиний урок «Місто мого дитинства», присвячений 585-річчю нашого міста, на який завітали учні 11-А класу гімназії № 1.

  Під час віртуальної подорожі присутні відвідали усі цікаві куточки рідного Хмельницького з найдавніших часів його існування до сьогодення та глибше і детальніше дізналися про історичні події, факти та архітектурні пам’ятки улюбленого міста.

  Під час заходу учні також переглянули краєзнавчу книжкову виставку «Плоскирів. Проскурів. Хмельницький».

  «Почуте та побачене сьогодні учні надалі зможуть використати у своїх наукових роботах з історії України», – зазначила класний керівник Оксана Сивак.

  Тетяна Гончарова, бібліотекар ЦБ


  До дня Св. Миколая, філія №3
  До дня Св. Миколая, філія №3
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у четвертому кварталі 2018 року

  Багато нових книг надійшло до бібліотек міста. Це й сучасна художня, краєзнавча, галузева,  дитяча література, цікаві серії.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр