Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Новини ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проекти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  Літературний марафон
  Бібліотеки-філії Хмельницької міської ЦБС
  21 Вересня 2016 р.

  20 вересня до бібліотеки-філії №9 завітала подільська поетеса Марія Лисайчук, автор 10 збірок ліричної поезії та більше 100 пісень. Вона ознайомила зі своєю творчістю учнів 11-А класу НВК №2. Її віршами можна розрадити душу, а її пісні пускають промінчики тепла до самого серця. Майстриня слова не тільки збагачує літературу, але й допомагає молодим талантам друкувати та видавати свої книги, стимулює до розвитку поетичного слова.

  Учасники заходу познайомилися з її поетичними фантазіями, прослухали її мелодійні вірші, покладені на музику. Поетеса читала поезії про Хмельницький, про Південний Буг, про природу та людські почуття. Незабаром Марія Олексіївна знову порадує своїх прихильників новою збіркою віршів.

  Кожен сьогоднішній слухач знайшов собі літературне вподобання під свій настрій.

  Людмила Шевчук, бібліотекар бібліотеки-філії №9

  20 вересня, у рамках фестивалю «Слово єднає», в бібліотеці-філії №8 відбулось засідання літературної студії «Творче перо письменників Хмельницького». Відомі подільські митці: поетеса Ніна Шмурікова (член Національної спілки письменників України) та письменник-краєзнавець Валентин Говорун (член конгресу «Літераторів України») презентували свою творчість учням 4-Г та 4-Д класів НВО №28.

  Читаючи вірші, Ніна Миколаївна мимоволі проводила аналогію зі своїм життям, порівнюючи образи із своїми знайомими та близькими.

  Цікавим був виступ Валентина Давидовича. Саме він є автором книг «Фауна Хмельниччини», «Дикі звірі Хмельниччини», «Риби». У доступній формі він розповів про птахів, звірів, плазунів, що мешкають у лісах та водоймах Хмельниччини. Подачу матеріалу автор вдало поєднав з великою кількістю фотознімків та цікавих фактів з життя тваринного світу.

  «Заповнена читальна зала бібліотеки, усмішки на обличчях дітей – це найкраща винагорода для творця», – сказала у заключному слові Ніна Шмурікова.

  Завідуюча бібліотеко-філією №8 Людмила Дуда

    

  21 вересня, у рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає», в читальному залі бібліотеки-філії №14 відбулась дружня зустріч учнів 3-В класу СЗОШ №12 із подільською поетесою Людмилою Савчук.

  Школярі з великим задоволенням читали вірші поетеси, спілкувалися, були у захваті від «живої» розмови.

  «Такі зустрічі запам’ятовуються надовго, наповнюють наші серця гордістю за наш рідний край, за наших талановитих людей, які творять на благо нашого підростаючого покоління», – зауважила вчитель Світлана Шаламай.

  Наприкінці заходу Людмила Павлівна побажала учням бути щасливими, зростати в мирі, любові та злагоді, любити Україну, свій рідний край.

  Валентина Черненко, завідуюча бібліотекою-філією №14

   

  Бібліотека-філія №13 приєдналась до літературного марафону і провела поетичну подорож «Невиправний романтик», запросивши учнів 10-го класу ЗОШ №14 на зустріч з подільським поетом-ліриком Віталієм Міхалевським. Він знаходиться зараз у розквіті свого поетичного таланту і яскравим підтвердженням того є 9 поетичних збірок. Поетиці Віталія Цезарійовича притаманний неповторний шарм, особливо, коли йдеться про жінок. Характерною рисою його поезій є мелодійність. У цьому переконались усі присутні, слухаючи із задоволенням вірші у виконанні майстра слова, написані у різні періоди творчості. Зустріч пройшла в атмосфері емоційного піднесення, кожний прочитаний вірш супроводжувався аплодисментами.

  «Ми дуже вдячні за таку душевну зустріч, за лірично проведену годину спілкування. Бажаємо натхнення і щоби джерело поезії душі було нескінченне», – поділилася враженнями класний керівник Олена Сіпова.

  Галина Романюк, бібліотекар бібліотеки-філії №13

    

  20 та 21 вересня у центральній бібліотеці для дітей №12 відбулися творчі зустрічі з відомими подільськими письменниками та журналістами.

  Читачі бібліотеки, учні 9-А класу СЗОШ №21 мали нагоду поспілкуватись з Володимиром Шевченком та Петром Малішем, які поділилися яскравими сторінками життєвого та творчого шляху. Зокрема, Петро Маліш наголосив: «Бути письменником – це не пожинати славу, а мати великий труд». Володимир Шевченко підтвердив слова колеги та додав: «Найбільше наше завдання – добитися, щоб в нашій стражденній Україні нарешті наступив спокій».

  Неоніла Яницька та Йосип Осецький зустрілись з учнями 8-Б класу гімназії №2. Поети декламували свої вірші. Йосип Осецький розповів, як він пише поезію і наголосив: «При написанні вірша розкривається душа поета. Вірш не просто пишеться, він народжується».

  Читачі були вдячні письменникам за їх поетичне слово.

  Бібліотекарі також презентували тематичну книжкову виставку «Земле моя, калинове Поділля», приурочену 585-річчю рідного міста.

  Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми

    

  21 вересня до літературного марафону долучилася міська центральна бібліотека. До читального залу бібліотеки завітали поети Хмельницького міського осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Наталія Мазур та Маргарита Шевернога, а також поетеса міської літературної спілки «Поділля» Марія Будзінська.

  На зустріч з майстринями слова були запрошені учні 8-В класу НВО №5. З великим задоволенням школярі прослухали поезію у виконанні авторів.

  Зворушливо звучала поезія Наталії Мазур про події на сході, про воїнів та волонтерів, мирних жителів, які стали свідками цих трагічних подій. Поезія Маргарити Шеверноги надихнула юних слухачів на ліричний настрій. А Марія Будзінська презентувала свої поезії з нової збірки.

  Особливо приємно юним користувачам було отримати нові збірочки поезій з рук авторів та з автографами.

  Валентина Свириденко, завідуюча відділом обслуговування ЦБ

   

  21 вересня, в рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає», у бібліотеці-філії №7 відбулася зустріч учнів 5-го класу СЗОШ №18 імені В. Чорновола з відомим подільським письменником Петром Савчуком, членом Національної спілки письменників України.

  Учні мали нагоду познайомитися та поспілкуватися з Петром Миколайовичем.

  Поет згадував про нелегкі воєнні і повоєнні роки, зачитував ліричні поезії. А ще наш земляк визнаний гуморист, пародист та сатирик. Своїм дотепним гумором, майстерським декламуванням він полонив школярів, які бурхливо аплодували.

  Зустріч закінчилася усмішками на обличчях присутніх та гарним настроєм.

  Ліна Ніколаєва, завідуюча бібліотекою-філією №7

    

  22 вересня бібліотекарі бібліотеки-філії №15 організували творчу зустріч із дитячою поетесою Ніною Васильчук, на якузапросили учнів 5-А класу НВК №2. Діти із задоволенням поспілкувались з майстринею слова, прослухали байки та вірші в авторському виконанні. Вона розповіла про своє життя, про різні каверзні ситуації, які згодом стали основою для написання творів.

  В українській літературі небагато жінок-поетес, які пишуть гумор та сатиру, більшість тяжіє до лірики. Проте, Ніна Васильчук – одна із тих, хто творить в іронічному стилі. Гумором пронизані як і дитячі, так і «дорослі» вірші поетеси. Наприкінці заходу навіть виявились охочі прочитати збірку віршів «Весела вишиванка», яку можна взяти в бібліотеці.

  Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №15

   

  Працівники бібліотеки-філії №2 долучилися до проведення міського літературного фестивалю «Слово єднає» і провели 22 вересня захід «Місце зустрічі – бібліотека».

  Будь-яка зустріч залишає слід у душі людини, а зустріч з письменником особливо. Члени Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України Микола Мачківський та Анатолій Ненцінський мали приємне спілкування із учнями 24 групи ДНЗ «Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг» – постійними читачами бібліотеки та активними учасниками заходів у книгозбірні.

  З цікавістю присутні слухали історію написання книг Миколи Мачківського та були вражені глибиною сюжетів його творів. А гумористичні нотки вніс Анатолій Ненцінський, розповівши небилиці про звірків, тварин і птиць зі збірки «Руки виросли в Пенька, Муха з’їла Павука».

  Наприкінці заходу Микола Антонович подарував бібліотеці свою нову книгу «Карателі».

  «Такі зустрічі, – сказала вчитель Оксана Павлишина, – зацікавлюють та спонукають дітей більше дізнатися про творчість письменників рідного краю».

  Завідуюча бібліотеко-філією №2 Оксана Ковальчук

    

  23 вересня, у рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає», в читальному залі бібліотеки-філії №11 відбулася зустріч поетів, членів Конгресу літераторів України, Івана Михайловського, Миколи Швеця, Жанни Олійник та Катерини Бучуляк з учнями 8-А класу СЗОШ №27. Продовж всієї зустрічі звучали поетичні ліричні твори гостей. Іван Адамович та Катерина Фадеївна подарували у фонд бібліотеки свої чудові збірки «Шурхіт жовтого листя» та «Осенние мотивы». Наприкінці заходу діти сфотографувалися з поетами.

  Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11

    

  23 вересня у НВК№7 для учнів 11-х класів відбулися літературні читання «Славетні імена – краяни» у рамках літературно-мистецького марафону міського літературного фестивалю «Слово єднає». На зустріч були запрошені подільська поетеса, член Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки Конгрес літераторів України Галина Корицька та подільська поетеса, художниця Неоніла Яницька. Учні із задоволенням слухали поезію у виконані авторів.

  Поезія Галини Корицької про війну на Сході, Майдан, кохання, долі людські... Неоніла Яницька декламувала свої вірші про осінь, природу, любов до рідного краю. Також автори подарували юним читачам свої власні книжечки.

  Ліна Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3

    

  23 вересня бібліотекар бібліотеки-філії №6 провела для учнів 10-х та 11-х класів ЗОШ №13 зустріч з подільським поетом Степаном Шкапієм. Школярам дуже сподобалася розповідь митця про його життєвий та творчий шлях. Вони були вдячні йому за зустріч та живе спілкування. А наприкінці заходу усі  присутні отримали подарунки від майстра слова – його збірочки поезій.

  Любов Поліщук, бібліотекар бібліотеки-філії №6

    

  23 вересня працівники бібліотеки-філії №4 приєдналися до марафону в рамках міського літературного фестивалю «Слово єднає». Бібліотекарі разом із учнями 9-А класу ЗОШ №14 були раді вітати в бібліотеці Михайла Цимбалюка. Пан Михайло розповів про свій життєвий та творчий шлях. Учням було дуже цікаво спілкуватися з подільським автором, адже немає нічого захопливішого, ніж послухати, як автор читає свої вірші, а ще на свої численні «як?» та «чому?» отримати змістовні відповіді.

  Артем Сорока продекламував власний вірш «Мій Хмельницький», а справжній поет мав змогу оцінити творчість, можливо, майбутнього колеги. На згадку про зустріч Артем отримав від Михайла Петровича книгу з автографом.

  Насамкінець всі учасники заходу виявили бажання зробити на довгу пам’ять світлину із майстром слова.

   

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


  Мистецькі зустрічі у філії №2
  Мистецькі зустрічі у філії №2
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Нові книги у третьому кварталі 2017 р.

  Пропонуємо ознайомитись із новинками, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС за літо.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2019 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр