Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  День учителя у світі
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  4 Жовтня 2016 р.

  Щороку 5 жовтня більше 100 країн святкують День працівників освіти. Професійне свято з’явилося в 1994 році як Всесвітній день учителя (World Teaches ’Day).

  Уперше цей день був відзначений у 1947 році у невеликій школі міста Сен-Пауло у Бразилії. Однак це було неофіційне свято. На державному рівні запровадили вшанування педагогів у цій країні в 1963 році. Своїх наставників учні вітають 15 жовтня.

  В Америці це свято має дуже цікаву історію. Почалося все з того, що одна проста вчителька написала лист президентові із проханням звернути увагу на роботу колег. Якимось чином її лист потрапив у руки Елеонори Рузвельт, і після довгих баталій в 1953 році Америка почала відзначати День учителя.

  Історичною передумовою для запровадження Дня працівника освіти стала Спеціальна міжурядова конференція про статус учителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі, у результаті якої представниками ЮНЕСКО і Міжнародної організації праці був підписаний документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителів» (Recommendation concerning the Status of Teachers).

  5 жовтня 1994 Всесвітній день учителя відзначався вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять саме у цей день, хоча деякі країни обрали інші дати вшанування працівників освітньої галузі.

  В Україні відзначають заслуги педагогів у навчально-виховному процесі у першу неділю жовтня. Дата свята встановлена відповідним Указом Президента від 1994 року. У цей час також відзначають його у Латвії, Киргизстані, Білорусі, Казахстані та Молдові; в Узбекистані свято відзначається 1 жовтня, в Албанії – 7 березня, у Кореї – 15 травня, в Китаї – 10 вересня, у Тайвані – 28 вересня, в Австралії – в останню п'ятницю жовтня, у В'єтнамі – 20 листопада, у Туреччині – 24 листопада.

  В Аргентині День учителя став одним із головних національних свят, його відзначають 11 вересня. Оголошується загальний вихідний, і аргентинці із задоволенням вітають своїх наставників. А також згадують президента Домінго Фаустіно Сарм'єнто, якого вважають просвітителем своєї країни.

  В Індії існує цікава традиція: 5 вересня учні старших класів міняються місцями з викладачами і самі проводять уроки. Звичайно, у цей день усім працівникам освіти висловлюють щирі слова подяки.

  У кожної людини будь-якої професії були учителі, які давали не тільки знання із предмета, а й розкривали усі таємниці буття: вчили розпізнавати добро і зло, щирість і підступність, багатство душі й духовне убозтво, спонукали мислити, аналізувати життєві ситуації та формували Особистість.

  Лев Толстой писав: «Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель».

  У Всесвітній день вчителя ООН пропонує батькам і всім громадянам на хвилину задуматися про те, як змінив їх життя мудрий наставник, пам’ять про якого вони зберегли.


  Читачі філії №4
  Читачі філії №4
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо

  Гарна книжка допоможе чудово провести свій вільний час у спекотне літо.

  Багато нових, цікавих, пізнавальних книг та літератури для дозвілля надійшло до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр