Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   

    Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
  День закоханих
  Ольга Войтюк, бібліотекар ЦБ
  13 Лютого 2017 р.

  Кохати – це означає не дивитись один на одного,
  а дивитись разом в одному напрямку.

  Антуан де Сент-Екзюпері

  Найчарівніший прояв любові – кохання. Це почуття, яке змінює людину, наповнює кожну клітинку її серця бажанням дарувати щастя, тепло та радість. Це почуття, для якого немає кордонів, мабуть, тому у всьому світі відзначають День закоханих. Молодих людей не так приваблює  історія виникнення свята, як можливість у цей день ще раз виявити силу своїх почуттів.

  Існує багато версій щодо походження цього дня.

  Одні вважають, що 14 лютого пов’язане з ім’ям християнського святого Валентина, який був священиком і лікарем, його стратили 14 лютого під час гонінь на християн за часів Клавдія ІІ. Імператор заборонив шлюби, оскільки одружені солдати думали про дружин та дітей, а не про службу. Однак священик Валентин таємно вінчав усіх закоханих, тому його кинули за грати. Там Валентин і дочка тюремника Юлія, покохавши одне одного, листувалися. Історія закінчилася трагічно. Перед стратою, 13 лютого, Валентин надіслав коханій свого останнього листа, підписаного словами «Твій Валентин». Дівчина прочитала його 14 лютого, коли коханого вже не було серед  живих.

  За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у священика. Оскільки Валентин дав обітницю безшлюбності, то не міг відповісти їй взаємністю. Напередодні страти він написав їй листа. А ще дехто стверджує, що такі листівки він надіслав перед стратою всім, кого любив. 

  Існує ще й така історія, у якій Валентин був наділений даром зцілення, тому лікував сліпу доньку тюремника імператора Юлію, розповідаючи їйпро християнське вчення. Однак ідилію перервав арешт і смертний вирок. Перед стратою Валентин написав листа дівчині, вклавшиу нього жовтий крокус (згідно з іншими легендами, листя шафрану). Він просив Юлію залишатися вірною християнству. Послання закінчувалося словами «Твій Валентин». Дівчина дуже хотіла побачити квітку і, на диво, прозріла.

  Як би там не було, День святого Валентина вже давно асоціюється у нас із чистим та щирим почуттям любові.

  У різних країнах існують цікаві традиції відзначення цього свята.

  У Данії 14 лютого місцеві жителі посилають один одному засушені білі квіти та живі проліски у знак ніжної прихильності. Зранку датчанин кидає валентинку в ящик коханої сподіваючись, що обраниця зрозуміє, від кого лист. Якщо дівчина здогадується, хто її загадковий Валентин, на Великдень вона дарує йому шоколадне яйце.

  Щоб довести щирість своїх почуттів, закохані ісландці повинні викресати з каменю вогонь. У День святого Валентина місцеві дівчата вішають на шию своїм хлопцям головешки, а ті їм у відповідь – прив'язані до тасьми камінці. Потім закохані намагаються разом добути заповітні іскри, б'ючи каменем об камінь. Таке добування вогню є символом кохання.

  Француженки ранок 14 лютого починають із пошуку любовних послань: на подушці, під дверима або ... в місцевій пресі. Чоловік, бажаючи якомога голосніше заявити про свою любов, публікує привітання в газеті, щоб вранці 14 лютого його обраниця, насолоджуючись кавою з ароматними круасанами, читаючи пресу, із подивом виявила пристрасне освідчення в коханні. До речі, французи першими почали слати валентинки, тільки раніше це були послання-чотиривірші.

  Кореянки і японки 14 лютого дарують подарунки, переважно шоколадні вироби, молодим людям, а не навпаки. 14 березня і в Кореї, і в Японії вже дівчата отримують подарунки від молодих людей.

  В Італії, звідки, згідно з легендою, бере свій початок святкування, цей день називали Днем весни і любові. Всі урочистості проводяться на вулиці: закохані довго гуляють, не перестаючи освідчуватися один одному у своїх почуттях. Італійці вважають, якщо дарувати якнайбільше солодощів, то й сильнішою буде любов. Ще одним дуже популярним подарунком в Італії є маленькі горішки фундука, вкриті шоколадом,  в середині якого  любовна записка.

  В Україні свято набирає все більшої популярності, адже головне  це прекрасний привід нагадати або розповісти про свою любов. 

  Використані джерела:

  1. Що потрібно знати про День Святого Валентина [Електронний ресурс] // uamodna.com: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://www.uamodna.com (дата звернення 06.02.2017). – Назва з екрану.

  2. Як святкують День закоханих в різних країнах [Електронний ресурс] // vse.rv.ua : [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://vse.rv.ua (дата звернення 06.02.2017). – Назва з екрану.


  На Всеукраїнському параді вишиванок
  На Всеукраїнському параді вишиванок
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Хочемо поділитись книжковими новинками

  Хочемо поділитись книжковими новинками бібліотек Хмельницької міської ЦБС, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр