Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Новини ЦБС Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     

      Головна » Про ЦБС » Новини ЦБС
    Територія думок або поговоримо про поезію
    Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
    20 Березня 2017 р.

    Коли у повітрі пахне весною, весь світ завмирає в очікуванні кохання, романтики і чудес. А що може надихнути більше, а ніж поезія, свято якої – Всесвітній день поезії – відзначається 21 березня?

    Аби напередодні Всесвітнього дня поезії добавити трохи інтриги, ми вирішили звернутися із запитаннями до людей різних професій, проте, тим чи іншим чином пов’язаних із поезією. Ось що з цього вийшло.

    Віталію Цезарійовичу, Ви професійний поет, «невиправний романтик». Якою має бути жінка, щоб Вам захотілося присвятити їй свою поезію?

    Найперше, жінка має бути «прекрасною незнайомкою». Якщо хоч трохи знаєш жінку, тоді немає вже нестримної фантазії, польоту думки. І зумисно чи не зумисно будеш порівнювати жінку із вірша з жінкою із життя.

    По-друге, – вродливою, з потужною внутрішньою енергією, навіть руйнівною. Одним словом, вогонь в очах. Зі слів Сенеки «Золото випробовують вогнем, жінку – золотом, а чоловіка – жінкою» слідує, що випробування жінкою одне з найбільших та найвищих. Тому й поети випробовують себе такою поезією. Я не погоджуюся з тим, ніби інтимна лірика – щось легке, несерйозне, а справжні вірші – про війну чи політику. Адже, справжнє – це саме життя. У ньому є місце і політиці, і війні, і природі, але в центрі всього стоїть жінка з її нерозгаданістю...

    По-третє, найголовніше, хочеться писати про жінку закохану, щасливу. Тоді вона і незнайома, і красива, і особлива. Для чоловіка «жінка – це запрошення до щастя» (Шарль Бодлер). Отож, писати про жінку – це писати про щастя.

    Міхалевський Віталій Цезарійович, доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій Хмельницького національного університету, член Хмельницької міської організації Національної спілки письменників України

      

    Чим дивують учні, коли проходять уроки поезії?

    Кожен урок поезії у школі – це відкриття для дитини світу мистецтва, своєрідний ключик до найпотаємніших закутків душі. І коли учень настільки виразно читає вірш, що весь клас завмирає, а потім аплодує, – такі моменти і є дивом. Саме тоді усвідомлюєш магію поетичного слова, його здатність розчулити, зворушити до сліз.

    Не перестаю дивуватися, коли маленькі семикласники, прослухавши або прочитавши поезію, самостійно аналізують глибокий філософський зміст. Такі моменти є чудотворним впливом автора на процес формування особистості. Саме тоді ростуть ті крила духовності, про які писала Ліна Василівна Костенко:

    Вони, ті крила, не з пуху-пір'я,
    А з правди, чесноти й довір'я…

    Існує така думка, що сучасна молодь не цікавиться поезією. Чи згідні ви із цим твердженням?

    Хочу заперечити думку скептиків, які вважають, що сучасна молодь надає перевагу соціальним мережам, а не поезії. Справді, є й такі, які не читали віршів, крім шкільної програми. Та мене радує інше, що серед колишніх моїх учнів є й ті, які популяризують українську поезію через блоги, соціальні спільноти.

    Не тільки дівчата, а навіть юнаки розкривають свої почуття віршованими рядками, які не є поетичними шедеврами, але у них є щирість та глибокий зміст. Вони йдуть із глибини серця, тому несуть у собі тільки добро, любов та красу.

    Осадча Тетяна Василівна, учитель української мови та літератури Хмельницького НВО №28

      

    Дмитро, незважаючи на вік, вас можна вважати досвідченим поетом. Як Ви вважаєте, поезія це популярний сьогодні жанр серед молоді у світі, наповненому засобами комунікації: телебаченням, радіо, комп’ютерами, Інтернетом? Чи, можливо, поезія призначена для якоїсь вузької групи людей, найчастіше самих поетів?

    На мою думку, серед молодіжних вподобань, поезія дійсно займає певну нішу. Молоді люди таким шляхом надихаються та самовиражаються. Тобто поезія – вічна, і незважаючи на ТВ вона була, є і буде досить популярною серед певних когорт молоді. А Інтернет взагалі допомагає поезії поширюватись містами і навіть країнами. Адже не потрібно друкуватись і т. д. Просто кілька кліків і ваше творіння вже доступне на розсуд загалу.

    Щодо широкості цієї течії, можу сказати, що вона частіше розповсюджується серед людей, які насправді усвідомлюють її вагу для себе. Для декого це звісно ж просто забава. Для когось – ні. Проте, незважаючи на багато деструктивних моментів, які на перший погляд, могли б нашкодити поезії, того не відбувається і час від часу, вона повертається. З покоління в покоління народжуються поети. І це прекрасно.

    Дмитро, 23 роки

     

    Залишається лише додати, що мистецтво слова віддавна було способом емоційного пізнання світу. І у кожного поета свої секретні інгредієнти творчості. Чи не тому незбагненна сила поетичного слова? Ніжне і гнівно-обурливе, пристрасне і розчулене, воно торкається найпотаємніших струн у наших серцях, викликаючи мелодії радості, смутку, любові, надії.

    Подільський край – то земля, по якій ступали Тарас Шевченко та Леся Українка, Степан Руданський, Леонід Глібов та інші.

    Хмельниччина багата талановитими людьми. 25 червня 1993 року зареєстрована в міськвиконкомі незалежна, добровільна організація літераторів – Хмельницька міська літературна спілка «Поділля». У 2005 р. було створено Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України».

    16 лютого 2016 року було створено Хмельницьку міську організацію Національної спілки письменників України. До її складу увійшло шістнадцять хмельничан.

    Уже багато років ці люди дарують нам свій талант, пробуджуючи в серці почуття прекрасного. Адже у тих, хто злетів у піднебесся творіння, особлива, небуденна форма вираження думок, їхня творчість існує поза часом.

    Хмельницькою міською ЦБС проводиться глибока та змістовна робота з питань популяризації імен місцевих літераторів, чиє покликання – нести красу слова. З цією метою на сайті був створений підрозділ «Літератори Поділля», де висвітлюється біографія та творчий доробок майстрів пера.

    ЩИРО ВІТАЄМО ПОЕТІВ
    ІЗ ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ ПОЕЗІЇ!


    Філія №10
    Філія №10
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Січневі новинки 2024 року

    Вже на полицях бібліотек новинки друку кінця 2023 року.

    Переглядайте, вибирайте, читайте!

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр