Бібілотеки-філії Хмельницької міської ЦБС 21 Березня 2017 р.
Міські бібліотеки відвідують чимало дітей дошкільного та шкільного віку. У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, у книгозбірнях провели ряд заохочувальних до читання заходів.
Читати – це модно!
Читати – це мудро!
Читайте вільно!
Читайте повсюди!
30 березня у центральній бібліотеці для дітей №12 відбувся казковий калейдоскоп «Маленька казка, а в ній розуму в`язка». Юні читачі ознайомились із українськими повчальними казками, розглянули проблемні ситуації, в які потрапили герої, а також переглянули мультимедійну презентацію та мультфільм.
«Казки багато чому вчать. Наприклад, що потрібно бути завжди обережним, слухатись старших, добре поводитись та допомагати іншим», – підсумував читач Артем Малярчук.
Цього ж дня відбулась мультхвилинка «Казкові перлинки» для читачів молодшого абонементу.
Діти пригадали відомі казки дитинства, переглянули фрагменти кращих мультфільмів за мотивами чарівних історій Г.-Х. Андерсена, братів Грімм, В. Гауфа, Ш. Перро, а також казок народів світу.
«Казки – це завжди цікаво. Дуже люблю розповіді про королівства та магічні пригоди. Спочатку читаю казку, уявляю все, а потім переглядаю мультфільм», – відзначила читачка Ліля Ананьченко.
Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми
У бібліотеках триває Тиждень дитячого читання. Так чудово у ці весняні теплі дні відпочити на вулиці з друзями, сходити разом в кіно, парк, або у бібліотеку. Чимало юних відвідувачів приймає у ці дні бібліотека-філія №11.
Минулого року бібліотекарі разом зі студентами ВПУ №11 створили два буктрейлери циклу «Проzове небо». І сьогодні ми раді повідомити, що вийшла нова частина циклу на книгу М. Матіос «Армагедон уже відбувся».
Студентка Ірина Сабурова розповість про повчальну і трагічну історію однієї сім’ї. Буктрейлер розрахований для показу різновіковим читачам блогу бібліотеки та сторінки бібліотеки в Фейсбук.
Тетяна Венгрова, завідуюча бібліотекою-філією №11
У перенасичений інформацією час друковане слово набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, привертає увагу до проблем дитячого читання.
29 березня у бібліотеці-філії №14, у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, всі бажаючі користувачі були учасниками бібліомандрівки «Подорожуємо книжковим світом».
Мандруючи цікавим книжковим світом, учні зустрічали відомих улюблених героїв, знайомилися з чарівним і дивовижним світом книги.
«Гарно відпочити, набути нові корисні знання можна лише тут», – зауважила мама Косач Вероніки. – Час, проведений у бібліотеці, є найкращими ліками від нудьги і дарує лише позитивні емоції».
Протягом весняних канікул у бібліотеці продовжує діяти акція для забудькуватого читача «Згадай про неповернуту книгу!» Читачі активно згадують про неповернуті книги, відвідують абонемент, повертають прочитану літературу.
Формування духовної культури особистості завжди здійснювалося через читання. Книги є не тільки джерелом інформації, але й своєрідними ліками для душі і серця, засобом спілкування із оточуючим світом та в сімейному колі. Ось чому другий день (29.03) Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання в бібліотеці-філії №8 був присвячений проведенню дозвілля батьків та дітей.
Сімейно-творче засідання «Батьки і діти читають разом» розпочалось презентацією книжок для батьків з виховання дітей. У цей час діти мали змогу вибрати та переглянути книжечки з виставок «Подорож в країну ввічливості», «Школа доброти», «Шкатулка казок». Саме тут розміщені кращі дитячі книги, які є зразком високого художнього слова. Ці книжки пізніше вголос читали дітям батьки.
Для юних читачів бібліотекар підготувала майстер-клас з виготовлення «Весняної гілочки». А наприкінці зустрічі батькам були роздані буклети «Чуму корисно читати», а юні читачі, як сувенір, отримали закладки з прислів’ями та приказками про книгу.
«Я рада, що сьогодні відвідала бібліотеку з дітьми. Мені сподобалось те, що це комплексний захід, де було цікаво і нам, і дітям різного віку, а також ми, батьки, отримали корисні поради від фахівців з культури читання дітей», – сказала мати п’яти дітей Тетяна Антонюк.
Юним читачам були представлені ті книги, які з різних причин не привертають до себе уваги. Бібліотекар нагадала дітям, що саме ці книги читали їх батьки й наразі вони знову набувають актуальності.
Також цього дня відбулась бібліомандрівка «Книга від витоків до наших днів». Юні читачі дізнались про довгий та складний шлях написання рукописів, виготовлення книжки, становлення книгодрукування. Також читачі здійснили віртуальну мандрівку кращими бібліотеками світу та поділились уявленнями про книгозбірні та книги майбутнього.
«Мені сподобалась інформація про рукописи. Колись книги створювались дуже довго і зараз залишаються цінними. А тепер щодня з`являється багато цікавих книг», – поділилася враженнями читачка Іванна Жмурко.
Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми
У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання у навчально-виховному комплексі №2 для учнів 3-Б та 3-Г класів та для підліткового клубу «Романтик» бібліотекар бібліотеки-філії №15 провела літературний диліжанс «В країні великого казкаря», присвячений Шарлю Перро. Розпочався захід загадками, які допомогли дітям зрозуміти, про кого буде далі йти мова. А далі діти ознайомилися із життєвим шляхом та творчістю видатного французького письменника Шарля Перро.
Цікаво те, що справжню славу Шарлю Перро у 68-річному віці принесли саме власні казки, серед яких найвідоміші – «Червона Шапочка», «Спляча красуня», «Кіт у чоботях», «Попелюшка» та ін. Згодом діти пограли у гру «Ланцюжок думок», під час якої кожен розповів про свою улюблену казку письменника. «Родзинкою» заходу стала вікторина «Подорож казками Шарля Перро», яку супроводжувала мультимедійна презентація.
Завершився захід переглядом мультфільму за мотивами казки «Кіт в чоботях».
Мар’яна Семенюк, бібліотекар бібліотеки-філії №9
Ось і почався Всеукраїнський тиждень дитячого читання. В останні дні березня (28 березня) у бібліотеці-філії №8 відбувся літературний connect «Лікбез для дівчаток» та «Ось такі ми хлопчаки» для різновікової категорії дітей. Це культурно-дозвільний комплекс, який об’єднав між собою тематично пов’язану літературу, але розділяє її між дівчатами та хлопцями (енциклопедії, довідники, періодичні видання). Цікавою для присутніх були книги: «Хлопець на всі 100%», «Дівчинка на всі 100%», «Таїна імені» тощо. Тема, яка поєднала читачів – це значення свого імені.
Між присутніми провели літературну вікторину та конкурси. Головною метою зустрічі було допомогти дітям зорієнтуватись у віковій та тематичній літературі. І нам це вдалось. Присутні знайомились між собою і цікаво провели своє дозвілля в бібліотеці.
Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8
Щорічно під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, започаткований 1993 року.
Протягом цього тижня наша бібліотека також збирає юних читачів у дружнє коло. Діти беруть участь у різноманітних літературних заходах та оглядах книжкових виставок.
Сьогодні, 28 березня, у центральній бібліотеці для дітей №12 відбулась літературна вікторина «Хто багато читає, той відгадає». Активні читачі складали літературні пазли, розгадували головоломки та виконували завдання, ділились враженнями від улюблених книг сучасної літератури.
«Полюбляю читати. Дуже сподобались літературні завдання, особливо – пазли. Цікаво й корисно провів час із друзями», – ділиться враженнями читач Ілля Нідзельський.
Тетяна Любенчук, заступник директора по роботі з дітьми
У перенасичений інформацією час друковане слово набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, привертає увагу до проблем дитячого читання.
27 березня в бібліотеці-філії №14 відбулося відкриття Тижня дитячого читання. Відвідувачі ознайомились з циклом заходів та розваг на цей період. Прийшла до вподоби користувачам і книжкова виставка «Дегустація літературних новинок». Посмакувати книжковими «ласощами» та «делікатесами» мали змогу всі бажаючі.
Бібліогід-бібліотекар була казкарем рідного краю, стилістом «Гламурних розповідей», дієтологом «Книги тільки для тебе», поділилась рецептом «Гарного читацького смаку». Були «смачно» підготовлені делікатеси від Зірки Мензатюк.
Екзотичною стравою цього дня стала новенька книга Ганни Чубач «Живі літери», яка сподобалась нашим юним користувачам.
Для любителів анімаційних фільмів у читальному залі було організовано перегляд улюблених мультфільмів «Чарівний світ Мультляндії».
«У дні шкільних канікул я знаю, де проведу свій вільний час, – зазначив учень 6 класу Андрій Малінський. – Буду читати книги, розважатись, спілкуватись з друзями, можливо, саме у бібліотеці!»
Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги має за мету не тільки залучити учнів та молодь до невичерпних джерел знань, а й перетворити бібліотеки в справжній храм Книги, в якому кожний читач відчує себе бажаним гостем. Незмінне гасло Тижня «Завжди було і буде вічне – дитина з книжкою в руці».
22 березня на свято книги до бібліотеки-філії №13 завітали учні 10 класу ЗОШ №14. Їх увазі було представлено подіум-презентацію «Сучасна українська та всесвітня література» та книжкову виставку «Літературне розмаїття».
«Ми ознайомилися із кращими сучасними письменниками української та світової літератури та їх творами. Сподіваюсь на те, що молодь зацікавилася цими творами й захоче їх прочитати», – зауважила після заходу класний керівник Олена Сіпова.
Ганна Недвецька, завідуюча бібліотекою-філією №13
Напередодні Всеукраїнського тижня читання працівники бібліотеки-філії №4 проводять заходи, які популяризують серед дітей та юнацтва книги і, власне, сучасну бібліотеку.
Для всіх категорій читачів 22 березня було проведено огляд літератури «Я пізнаю світ». Першими розширили свої знання переможниці І туру «Кращий читач 2017» Христина Коваль та Анастасія Ковальчук.
«Сьогодні я зайшла до читальної зали улюбленої бібліотеки і мою увагу привернув ведмедик, який «читав» книгу із серії «Я пізнаю світ». Як можна не підійти та не взяти книгу до рук?! А як важливо ще й послухати розповідь бібліотекаря про ту чи іншу книгу або ж журнал. Я й сама не раз зверталась до цієї серії, виконуючи домашні завдання, і отримувала вичерпну відповідь на будь-яке запитання», – поділилась враженнями Христина Коваль учениця 7-А класу ЗОШ №7.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4
Тиждень дитячого читання – свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і читачів, веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з цікавими людьми та героями книг.
22 березня у бібліотеці-філії №3 для дітей відбувся захопливий урок-мандрівка «Подорож у країну Журляндію», під час якої бібліотекар детально познайомила дітей з різноманітними журналами та газетами. Цікаві рубрики, яскраві малюнки та фотографії, велика кількість різноманітних анонсів та корисних порад не залишили байдужими нікого.
Діти із зацікавленням переглянули дитячі журнали, «сипали» запитання, ділились своїми враженнями і уподобаннями, ну а опісля, звичайно, взялися за справжнє знайомство…
«Усі ми родом з Дитинства. Але у нас там ще не було смартфонів, планшетів і доступу до wi-fi. Зате були вуличні ігри, мультфільми у визначений телепрограмою час та завжди цікаві дитячі журнали. Багато змінилось, але журнали для дітей досі існують, удосконалюються і є непоганою альтернативою Інтернет-серфінгу», – поділилась своїми враженями Максіміна Юлія.
Ліана Яцюк, завідуюча бібліотекою-філією №3
У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання, 21 березня працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 7-В класу СЗШ №8 провели віртуальну мандрівку «Архітектурні пам’ятники книзі у світі». Завдяки комп’ютеру та Інтернету бібліотекарі познайомили користувачів з безліччю чудових пам’ятників книгам у світі.
Ознайомлюючи школярів із мультимедійною презентацією «Архітектурні пам’ятники книзі у світі», бібліотекар Надія Васильєва розповіла: «У світі багато пам'ятників видатним людям. І явище це досить поширене. Також існує багато пам'ятників, що прославляють значущі для держави події. Рідкісне явище – увічнення пам'яті про якісь предмети, серед таких почесне місце займає книга. Всі ми знаємо про її важливе значення для розвитку всього людства: вона зберігає вікові мудрості, просвіщає, вчить, виховує, дає можливість поринути у світ вічного та прекрасного. У всьому світі є безліч чудових пам'ятників книгам, гідних нашої уваги».
Читачі із задоволенням переглядали слайди презентації, висловлюючи свої враження від побаченого.
«Дуже цікава інформація. Дійсно книга заслуговує на те, щоб її увічнили в пам’яті», – поділився враженнями Віталій Мельник.
Після цього заходу на 14 нових читачів у бібліотеці стало більше і вони із задоволення взяли книги для читання.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4
Напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання в бібліотеці-філії №8 для учнів 3-В класу НВО №28 бібліотекарі провели бібліотечний урок «Разом з Пізнайком до країни Знань».
Змалечку діти знайомі з казками, оповіданнями і віршами – творами художньої літератури. На уроці бібліотекар розповіла про книги, які називають науково-пізнавальними, адже саме там зазначені всі питання, які вивчає наука. З подібними питаннями діти приходять до бібліотеки і вже сьогодні хочуть знати: чи далеко до сонця, чому трава зелена, а сіль – солона? Ось чому дана форма та тематика є актуальними.
Заняття проходило в читальному залі, де знаходиться науково-пізнавальна література, що допомагає дітям пізнавати науку: дохідливо, зрозуміло і популярно пояснює різні наукові поняття. Тут представлена найкраща довідкова література з різних галузей знань та багато цікавих періодичних видань. А ще читальний зал приваблює відвідувачів своїм теплом і затишком.
Людмила Дуда, завідуюча бібліотекою-філією №8
Чи любимо ми казку? На це питання у кожного відповідь однакова – «звичайно». Казка вчить добру і засуджує зло, вчить любити та цінувати працю, засуджує лінь, навчає сміливості, любові до прекрасного. Недарма народна мудрість передається через казку з покоління в покоління.
21 березня у бібліотеці-філії №10 ім. Д.М. Брилінського бібліотекар Інна Герман провела для вихованців ДНЗ №40 «Сонечко» групи №3 екскурсію «Казкове царство – мудре господарство», мета якої полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, як користуватися бібліотекою у майбутньому, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами.
Маленькі читачі вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів.
Бібліотекар зазначила, що книга в житті людини має величезне значення. І хоча інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань.
Дошкільнята познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою. Також Інна Василівна провела для малечі екскурсію поличками бібліотечних надбань «З книгою дружити – у світі любо жити».
Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, відповідали на запитання вікторини «Нові зустрічі з казковими героями», взяли участь в літературних іграх «Українська душа світиться у казці» та переглянули улюблені мультфільми. Крім того, діти мали можливість переглянути періодичні видання: «Пізнайко», «Джміль», «Барвінок», «В гостях у казки», «Кузя», «ВДГ», «Малятко», «Веселі картинки», «Царство», «Карамельки», «Академія саморобкіна», «Весела перерва» та інші.
Марія Кукурудза, бібліотекар бібліотеки-філії №10
Бібліотека-філія для дітей №14 завжди гостинно та радісно зустрічає своїх читачів, відкриваючи для них цікавий світ книги, світ дитячих розваг та інтелектуального дозвілля.
Напередодні Всеукраїнського тижня дитячого читання, 20 березня, у бібліотеку на ерудит-круїз «Країна казкова – країна книжкова» завітали учні 2-Б класу НВК №9.
Цікаві ігри, конкурси, вікторини знайомили дітей з чарівним світом казки. Учні активно розгадували загадки, жваво брали участь у літературних іграх «Вгадай, з якої я казки», за що отримували книжкові подарунки.
Особливу увагу дітей привернула виставка нових надходжень «Дегустація літературних новинок».
«Саме такі заходи сприяють залученню дітей до книги та читання», – зауважила вчитель пані Ганна.