Проєкти та програми Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Проєкти та програми Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
Пошук по сайту

 

Хмельницька міська рада

 

  Головна » Проєкти та програми
«Життя на нулі»
Адміністрація ЦБС
6 Грудня 2018 р.


6 грудня 2018 року, у День Збройних сил України, центральна бібліотека Хмельницької міської ЦБС долучилися до проєкту "Життя на нулі". У нашому місті проєкт реалізується спільно з Хмельницьким музеєм-студією фотомистецтва та муніципальним кінотеатром ім. Т. Шевченка. 

Керівник проєкту Інна Єрмакова у центральній бібліотеці  представила поезії і фото воїна Максима Кривцова (позивний – "Далі").

 

12 грудня 2018 року в рамках проєкту "Життя на нуліу центральній бібліотеці відбулася презентація книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту» та показ документального фільму «Луганський форпост». Їх представив Віктор Литвінов – завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України. Книгу видано на замовлення цієї державної структури. 

Всі, хто був присутнім на презентації, отримали у подарунок не лише книгу «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту», а й десятки найменувань книг, надрукованих на замовлення Міністерства інформаційної політики України для безкоштовного розповсюдження.Мистецький проєкт «Життя на нулі» виник у 2017, офіційне відкриття відбулось 15 листопада. Керівник – журналістка і фотохудожниця Інна Єрмакова. Проєкт позиціонується як мистецька платформа для українських воїнів, завдяки якій їх «почують» люди, що досить мало знають про життя «на нулі». Проєкт увібрав у себе кілька видів мистецтва – фотографію, живопис, поезію, кіно. Тема одна – війна та місце людини в ній, але людини не як знаряддя, а як особистості.

Назва та ідея проєкту виникла після персональної фотовиставки про будні справжньої війни одного з учасників – Юрія Величка (позивний – Фотограф). Зараз «Життя на нулі» об’єднує митців та колекції фотографій, картин, відеоматеріалів, його частиною стали воїни АТО, волонтери, лікарі й капелани. Проєкт дозволяє воїнам за допомогою творчих робіт пройти певну реабілітацію, розказати про війну, роль у ній людини й особистості. Через творчі роботи учасників допомагає глядачам наблизитися до розуміння досвіду війни.

«Це місток між двома світами, по якому ми повинні одночасно іти з двох сторін назустріч. І коли ми станемо єдиними зі всіма нашими травмами, проблемами, досвідом, болем і радощами – тоді ми станемо здоровим суспільством»,  – вважають організатори.

Інна Єрмакова відзначає, що проілюстрований у фотографіях побут передової притягує людей, як магніт. «Нулем» на фронті називають передові позиції. Фотографії, представлені на виставках, показують глядачам життя на фронті очима військовослужбовців, розказують реальні речі про їхні життя і побут. Бо справжнє розуміння війни потрібне всім.

Проєкт об’єднує однодумців, які змогли свої емоції показати через мистецтво. Він дає можливість висловитися тим, хто був на передовій, показує, що відбувається з бійцями після того, як вони виходять із зони АТО.

Свою творчість у проєкті представляють воїни – Богдан Кириченко, Ігор Михайлишин, Володимир Коваленко, Юрій Величко, Максим Кривцов та ін. Дехто з них повернувся з війни, дехто зазнав серйозних фізичних травм, дехто побував у полоні, а дехто і досі ТАМ…

«Проєкт «Життя на нулі» – це історії кількох людей, які змогли знайти сили (хто випадково, хто як) доводити, що війна – це не завжди біль і чорнота, а нуль – це точка відліку, після якої кожен сам вирішує, в яку сторону іти», – керівник Інна Єрмакова.

Творчість учасників «Життя на нулі» має місце бути в українському суспільстві, бо вона є безкомпромісним мистецьким відображення нашого воєнного сьогодення, нашої реальної історії.

    

Презентація книги
Презентація книги
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
Книг багато не буває

Пропонуємо Вашій увазі книги, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС у другому кварталі. Багато нових творів подільських та українських письменників, видання про спорт та інші.

Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
детективи
драми
казки
комедії
легенди
ліричні вірші
пригоди
трилери
фентезі
інше

Слідкуйте за нами у
соціальних мережах


© ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
   Офіційний сайт
Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
адміністратора, а також активного посилання на сайт.
створення
сайту
Студія Спектр