Медіаблог "Хмельницький піар-офіс сучасних бібліотек"
Блог "Методична скарбниця"
Блог "Є думка"
Блог "Бібліотечне меню"
"Скарбниця всіх багатств людського духу – бібліотека" |
|
Адреса: 29001, м. Хмельницький,
вул. Подільська, 78
e-mail: kmcbs.с@gmail.com; skype: kmcbs.cb;
Телефон: (0382) 72-07-13; моб. (097) 516 07 17;
Обслуговує користувачів:
(графік роботи на зимовий період з 1 вересня до 31 травня)
Вівторок – субота: з 900 до 1730.
Неділя: з 1000 до 1630.
Вихідний – понеділок, другий вихідний за окремим графіком.
Дезінфекція приміщення: 1200—1215, 1500—1515.
Санітарний день – остання п'ятниця кожного місяця.
|
У центральній публічній бібліотеці працює 21 бібліотечний фахівець.
Директор: Козицька Тамара Степанівна
прийом громадян з особистих питань:
понеділок – з 900 до 1100
|
|
Структура:
• Адміністрація ЦБС
• Відділ обслуговування (абонемент, читальний зал, літературно-мистецька вітальня)
• Методично-бібліографічний відділ
• Відділ комплектування та обробки літератури
• Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів
• БібліоХаб – сучасний простір у центральній публічній бібліотеці
Коротка історична довідка:
31 жовтня 1950 р. на засіданні Проскурівського виконавчого комітету було прийняте рішення про «надання приміщення, що зараз займає перукарня Воєнторгу по вул. 25 Жовтня №19, для новоутвореної міської бібліотеки та читального залу, і враховуючи, що в місті Проскурові немає будинку культури, існуючі бібліотеки розташовані та обслуговують населення околиць міста, існує гостра необхідність відкрити в центрі міста міську бібліотеку та читальний зал для обслуговування населення в центральній частині міста». Книжковий фонд при відкритті нараховував 1310 примірників. Уже в 1950 р. до бібліотеки було залучено 307 читачів. Згодом, зі збільшенням книжкового фонду і кількості читачів, приміщення розширили. Від 1970 р. бібліотека переїжджала тричі: з вулиці Кірова на вулицю Галана, потім – на вулицю Подільську, де і знаходиться тепер.
Під впливом соціокультурних процесів змінювалася не лише функція центральної міської бібліотеки, а й контингент читачів та особливості відвідування, профіль читання, форми і зміст затребуваних послуг.
У 1976 р. згідно з наказом відділу культури №22 від 17 березня 1976 р. в місті була створена міська централізована бібліотечна система, яка об'єднувала тоді 13 бібліотек: 9 обслуговували доросле населення, 4 – дітей. Центральною бібліотекою стала міська бібліотека №1.
Центральна публічна бібліотека сьогодні – це і методичний центр, і книгозбірня, і виставковий зал, де організовуються виставки-вернісажі місцевих художників, і літературна вітальня, де проводяться презентації книг хмельницьких письменників, це і театральна сцена, де виступають кращі митці громади, колективи, школи мистецтв.
На 1 січня 2024 року: у бібліотеці читає 3 567 осіб.
Фонд: 34 541 примірник книг та періодичних видань.
Додаткові послуги:
-
користування міжбібліотечним абонементом;
-
користування вільним доступом до Інтернету;
-
сканування;
-
ксерокопіювання;
-
друк документів;
-
інші послуги;
-
|
|
Додаткова інформація:
♦Бібліотека була нагороджена дипломом ІІ ступеня обласного конкурсу публічних бібліотек Хмельниччини «Бібліотеки в умовах викликів війни».
♦З квітня 2023 року розпочали реалізацію проєкту «ВільноХаб: працевлаштування»: для молодих людей організовують заходи, що допомагають їм будувати та розвивати власну кар'єру. Проєкт «ВільноХаб: працевлаштування» втілюється у межах програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки USAID Ukraine та виконується IREX in Ukraine.
♦З 1 квітня 2022 року бібліотека стала учасницею проєкту «ВільноХаб». Проєкт реалізується програмою «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну Разом» (БУР).
♦Бібліотека стала переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий хаб з цифрової освіти серед бібліотек України, який проводила ВГО «Українська бібліотечна асоціація» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Він був започаткований у 2021 році, проводився вперше.
♦Бібліотека стала переможцем в обласному конкурсі серед публічних бібліотек Хмельницької області «Бібліотека – громаді». Номінація "Краща міська бібліотека".
♦Бібліотека стала офіційним хабом Національного проєкту освітньої онлайн-платформи «Дія.Цифрова освіта».
♦Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За підтримку Вікімарафону з написання статей до української Вікіпедії 26 січня - 1 лютого 2020 року".
♦Бібліотека стала переможцем Громадського проєкту "Бюджет міських ініціатив". У ній реалізовано проєкт "SMART-бібліотека – помічник «розумного міста»"
♦Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За підтримку Вікімарафону з написання статей до української Вікіпедії 26-30 січня 2019 року".
♦У січні запроваджено електронну книговидачу
♦Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За участь у конкурсі статей до української Вікіпедії "Культурна спадщина та видатні постаті краю"".
♦Бібліотека отримала подяку від ГО "Вікімедіа Україна" "За підтримку Вікімарафону з написання статей до української Вікіпедії 27-30 січня 2018 року".
♦Бібліотека стала переможцем Громадського проєкту "Бюджет міських ініціатив". У ній реалізовано проєкт "БібліоХаб: сучасний простір у центральній бібліотеці міста".
♦У березні в бібліотеці розпочато штрихкодування активного фонду та видачу читацьких квитків з метою запровадження електронної видачі книг.
♦Завідуюча методично-бібліографічного відділу Світлана Сінькова стала переможницею конкурсу професійної майстерності серед методистів бібліотек Хмельницької області «Кращий методист – 2016».
♦Бібліотека стала переможницею у "Ярмарку соціальних ініціатив" серед бібліотек Хмельниччини з експозицією "Бібліотечний телепорт із віртуального життя в реальне".
♦Бібліотека виборола ІІ місце у міському огляді-конкурсі на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної діяльності серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС, присвяченого 20-річчю Конституції України.
♦У бібліотеці започатковано проєкт "Жива бібліотека".
♦Бібліотека долучилася до реалізації проєкту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції".
♦Змінено провайдера, інтернет-послуги надає ТОВ «ІТТ» через виділену лінію.
♦Розпочалася реалізація всеукраїнського проєкту з безкоштовного навчання основам програмування Technology Nation.
♦Офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, над яким працює відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів центральної бібліотеки, втретє переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів у номінації "Кращий сайт з популяризації читання районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС" (Центральна бібліотека Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи).
♦Центральна бібліотека стала керівником Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек завдяки перемозі у конкурсі проєктів "Регіональні піар-офіси сучасних бібліотек" за фінансової підтримки програми «Бібліоміст» та експертної підтримки громадської організації «Центр Медіареформ».
♦Ірина Довгалюк, головний бібліотекар центральної бібліотеки, за результатами конкурсу "Сучасний бібліотекар" здобула титул "Сучасного бібліотекаря". Саме їй вручили бібліотечну корону переможця.
♦Відео: про Хмельницьку міську центральну бібліотеку
♦Офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, над яким працює відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів центральної бібліотеки, вдруге переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів.
♦Троє працівників центральної бібліотеки взяли участь в інноваційному проєкті "Сучасний бібліотекар" від програми "Бібліоміст": Тетяна Колокольникова - головний бібліограф, Світлана Сінькова - зав. методично-бібліографічного відділу (вийшла у півфінал), Тамара Козицька - заступник директора ЦБС (вийшла у фінал проєкту).
♦Заступник директора з питань механізації, автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Козицька Тамара Степанівна здобула почесне звання «Кращий за професією» в галузі культури за 2013 р.
♦Центральна бібліотека перемогла та отримала диплом І ступеня в обласному огляді-конкурсі центральних бібліотек на кращу організацію роботи з використання новітніх інформаційних ресурсів "Бібліотека. Інтернет. Користувач" (матеріали конкурсу).
♦Заступник директора з питань механізації, автоматизації та комп'ютеризації бібліотечних процесів Козицька Т. С. стала срібним призером всеукраїнського онлайн-конкурсу "З ІТ на ТИ".
♦Центральна бібліотека стала переможцем п'ятого раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету від програми "Бібліоміст".
♦Офіційний сайт Хмельницької міської ЦБС, над яким працює сектор автоматизації центральної бібліотеки, переміг у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних інтернет-сайтів.
♦Бібліотека як координатор стала переможцем конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету від програми "Бібліоміст".
♦З лютого бібліотека стала учасницею Мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до інформації органів державної влади у бібліотеках України.