Про ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система Про ЦБС Хмельницька міська централізована бібліотечна система
  Про ЦБС

   Новини ЦБС
   Анонси та плани
   Про ЦБС у пресі
   Зворотний зв’язок
   Гостьова книга

  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна
  Про ЦБС

  Сторінка у Facebook

  Централізована бібліотечна система (ЦБС) Хмельницької міської територіальної громади об'єднує в собі 27 бібліотек-філій та 3 бібліотечних пункти  два стаціонарних і один нестаціонарний. Серед них головною ланкою є Центральна публічна бібліотека. З усіх: 10 бібліотек обслуговують дорослих читачів, 5 – дітей, а інші бібліотеки та пункти бібліотечного обслуговування є універсальними, тому працюють і з дітьми, і з дорослими. 

  Щорічно бібліотеки обслуговують понад 39 тис. користувачів різного віку, яким видається понад 758 тис. примірників видань. Відвідування становить понад 273 тис. осіб.

  17 січня 2020 року. Основний склад колективу
  Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи

  До послуг користувачів універсальний фонд, який нараховує майже 406 тис. документів. Він сформований на основі духовних, інформаційних, ділових потреб жителів громади, поєднує не тільки книги, а й періодичні видання.

  Краєзнавчий фонд  ЦБС станом на 01.01.2023 р. нараховує 39 517 примірників.

  З 2009 року ведеться електронний каталог, який відображає інформацію про видання, що надходять у фонди бібліотек у режимі поточного і ретроспективного комплектування. Електронний каталог – це бази даних, які містять майже 62 тис. бібліографічних записів та понад чотириста повних текстів.

  Клуби та об'єднання за інтересами – одна з найбільш вдалих форм диференційованої роботи з користувачами. У бібліотеках системи постійно діють 16 клубів за інтересами, 1 лекторій та 1 факультатив, 3 групи за інтересами. Серед клубів: 8 – дитячих, 5 – для юнацтва, 5 – для дорослих. Станом на 01.01.2021 року нараховується 324 учасники, для яких було проведено 92 заходи.

  У Центральній публічній бібліотеці діє молодіжний клуб «Право. Закон. Мораль»; у №2 – «Гармонія»; у №3 – «Літературні зустрічі»; у №4 –   об'єднання «Барвінок»; у № 6 – «Диво врожаї»; у №7 – «Робототехніка» та «Code Club»; у №8 – «Весела майстерня» та суспільно-літературна студія «Слово»; у №9 та №15 – «Чарівна скринька»; у №10 – «Яскрава палітра»; у №11 – «Бібліорозмовини»; у №12 – «Зелена планета», «Шляхетна панянка» та «В гостях у казки»; у №14 – «Родина, родина: від батька до сина», у №19 – гурток «Умілі ручки», у №21 – мистецький гурток «Пензлик».

  Щорічно у ЦБС проводять близько 900 масових заходів різного спрямування, під час яких бібліотекарі використовують форми творчих акцій, ігрові, діалогові, презентаційні та інші методи популяризації книги.

  У системі є 102 комп'ютери. 24 філії та один бібліотечний пункт надають послугу доступу до Інтернету.

  Централізована бібліотечна система стала переможницею другого та п'ятого раундів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», організованого Програмою «Бібліоміст».

  Сім разів у 2016, 2018, 2019 та 2020 роках ставала переможницею громадського проєкту «Бюджет участі».

  З вересня 2011 р. нові бібліотечні послуги з використанням безкоштовного доступу до Інтернету надають у бібліотеках-філіях №2№7№9№14, а з грудня 2013 р. – у Центральній публічній бібліотеці та бібліотеці-філії №12 (Центральна публічна дитяча бібліотека).

  У 2020 році Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі (директор – Козицька Т. С.) присуджено міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі історії, культури і мистецтва "За популяризацію української мови та літератури, підтримку літературної творчості місцевих авторів".

  У 2021 році затверджено новий Статут, відповідно до якого Хмельницьку міську централізовану бібліотечну систему перейменовано на Централізовану бібліотечну систему Хмельницької міської територіальної громади, до складу якої увійшло 27 бібліотек-філій та два бібліотечних пункти.

  Міністерство цифрової трансформації в межах проєкту «Дія.Цифрова освіта» побудувало партнерську мережу Хабів цифрової освіти по всій Україні. Це місця, куди вільно може завітати кожен громадянин та безоплатно навчатися цифрової грамотності за допомогою серіалів, отримуючи покрокові інструкції та рекомендації. У мережу входять і бібліотеки ЦБС – 17 хабів. У 2020 році Хабами цифрової освіти стали 13 бібліотек системи (окрім філій №6 і №17), а на початку 2021 року до них приєдналося ще чотири бібліотеки-філії, котрі обслуговують читачів сіл Хмельницької міської територіальної громади. Це філії №5с. Давидківці, №18, с. Пирогівці, №22, с. Масівці й №27, с. Водички. Вони були під'єднані до швидкісного інтернету коштом міського бюджету. Такі інновації позитивно впливають на діалог між бібліотекою і користувачем. Послуги надаються всім охочим: пенсіонерам, безробітним, батькам, людям з особливими потребами та іншім. У 2021 році майже всі бібліотеки системи надавали допомогу користувачам, що зверталися щодо генерування COVID-сертифікатів або бажали скористатись іншими послугами у мобільному додатку чи на єдиному порталі державних послуг «Дія».

  19-22 жовтня 2021 року у Хмельницькому вперше відбувся Фестиваль інфомедійної грамотності, організаторкою якого була ЦБС. Адже одна з місій сучасної бібліотеки – допомагати користувачам вчитися компетентно споживати будь-які медіаповідомлення. А тому в бібліотеках системи організовували навчальні заняття, уроки та години медіаграмотності.


  ЦБС Хмельницької міської
  територіальної громади – рік 2022


  ЦБС Хмельницької міської
  територіальної громади – рік 2021

   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2020
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2019
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2018
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2017
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2016
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2015
   

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2014

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2013

  Хмельницька міська ЦБС рік 2012

  Хмельницька міська ЦБС – рік 2011


  НАШІ  НАГОРОДИ        

   
   
   
   
   
   
   
       
       

       
       
       
       
     
       
       
       
       
       
       

   

   


  Філія №8
  Філія №8
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Краєзнавчі посиденьки з книгою

  В перші місяці 2022 року до бібліотек ЦБС Хмельницької міської громади надійшли нові твори подільських письменників. 

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трілери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2023 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр