Тетяна Юркова, котра є бібліотекаркою у філії №2, ось уже більше року займається особливим заняттям - створює ляльки-мотанки. Її міцно захопила ця по-справжньому жіноча творчість, котра уособлює сутність жінки як берегині сім'ї та роду.
|
Тетяна такою справою зацікавилася абсолютно випадково, одного разу побувавши на виставці ляльок-мотанок. Тоді у ній прокинулася любов до рукоділля, котру мали і мама, і бабуся. Але все ж таки наважитися створити першу ляльку Тетяну підштовхнули читачі книгозбірні. А після першої... руки самі потягнулися, ляльки з'являлися одна за іншою. Загалом бібліотекарка створила вже більше 70 ляльок-мотанок, вони різні.
Взагалі ляльки-мотанки традиційно бувають декількох видів. Але Тетяна зізнається, що найчастіше робить ту, котра символізує родючість та багатство. Саме її замовляють собі на подарунок друзі, колеги, родичі.
Лялька-мотанка - це не іграшкова лялька. З давніх-давен вона є символом добра та благополуччя, символом надії на краще та сильним сакральним предметом. Назва ляльки - "мотанка" походить від слова "мотати", а загальний вигляд ляльки копіює фігурку жінки чи дитини, виготовлену зі шматків тканини. Кожна така лялька є унікальним витвором.
На створення однієї ляльки у Тетяни може піти від 1,5 до 6 годин. Все залежить від складності, розміру та кількості часу, який затратить майстриня на вибір матеріалів.
Не так давно вона почала додавати елементи вишивки на одязі виробів. Така особливість надає лялькам особливої української сакральності.
Творчість бібліотекарки активно підтримують читачі. Вона проводить майстер-класи для дітей та дорослих, до того ж не тільки у стінах книгозбірні, її ще й запрошуть до шкіл мікрорайону Виставка.
Звісно ж, що Тетяна має свої творчі мрії та плани. Вона хоче і надалі розвиватися у напрямку створення ляльок-мотанок, а також уже вправляється в скрапбукінгу та робить мініатюрні в'язані іграшки.