Михайло Петрович Цимбалюк – відомий поет, прозаїк, публіцист, у журналістиці: кореспондент, редактор, блогер і фрілансер. Автор книг поезій, прози, гумору й сатири, творів для дітей. Член Національної спілки письменників України (з 2015 року) і Національної спілки журналістів України (з 1990 року). Брав участь у роботі Хмельницької міської літературної спілки «Поділля», Хмельницького обласного осередку Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України».
У періодичній пресі друкується з 1980 року. Як журналіст практикує в різних публіцистичних жанрах у друкованих виданнях, на телебаченні та радіо. Має понад 180 публікацій художніх творів – поезій, оповідань і новел, фейлетонів і памфлетіву районних, міських і обласних газетах Хмельниччини та загальноукраїнській періодиці, колективних збірниках, міжрегіональних та міжнародних літературних альманахах.
Народився Михайло Петрович 7 січня 1967 року в селі Моломолинці Хмельницького району Хмельницької області. Закінчив Моломолинецьку школу, Хмельницьке медичне училище. Вищу освіту здобув в Інституті журналістики Київського національного університету ім.Т. Г. Шевченка. Служив у Збройних силах, працював завідуючим відділу ярмолинецької газети «Вперед», редактором і завідуючим відділу радіомовлення ХОДТРК «Поділля-Центр», прессекретарем «Хмельницькобленерго» та обласної адміністрації Державної податкової служби України, заступником головного редактора хмельницької газети «ВСІМ», кореспондентом газети «Подільський кур'єр», власним кореспондентом газети «Фортеця».Упродовж 2016 року редагував Хмельницьку районну комунальну газету «Прибузька зоря» й працював спецкором обласної незалежної газети «Актуально для подолян», з якою співпрацює як спеціальний кореспондент із 2014 року. Також публікувався у загальноукраїнських виданнях «Слово Просвіти» й «Літературна Україна».
Теми публікацій Михайла Цимбалюка – антикорупційні розслідування, популяризація реформ в економічній і соціальній сферах, викриття недоліків у їхньому провадженні на місцях. Народний стиль у журналістських творах автора сформувався під впливом його письменницького таланту.
Займається громадською діяльністю (Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Шевченка), досліджує історію свого рідного краю, займається туризмом. Упродовж 2003-2018 років був медіакоординатором громадської регіональної екологічно-туристичної експедиції «Дністер». Під час більш як десяти походів на веслувально-вітрильному плавзасобі «Ял-6» експедиція пройшла шлях від Галича до Дністровської ГЕС, сплавлявся річками Збруч, Случ, Черемош, Південний Буг.
За результатами експедицій створено близько двадцяти відео- і телефільмів, радіорепортажі і передачі, понад тридцять репортажів і статей у газетах.
У 2017 році за високу професійну майстерність, вагомі здобутки у медіасфері Цимбалюк Михайло Петрович став лавреатом міської премії імені Богдана Хмельницького.
У 2018 році нагороджений Грамотою Верховної Ради України, відзначений Подякою прем'єр-міністра та посів друге місце в обласному журналістському конкурсі на краще висвітлення проблем реформи децентралізації за матеріал «Нова Ушиця: впевнені кроки громади по рідній землі».
У 2019 році посів третє місце обласного конкурсу журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади та кращих практик територіальних громад Хмельницької області з метою підвищення обізнаності населення області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади за публікацію «Меджибізька фортеця в облозі історичної недбалості».
У 2020 році перше видання збірки поезії «Ближні обрії» (2019) відзначене дипломом Всеукраїнського фестивалю «Українська мова – мова єднання» у номінації «Мовне багатоголосся».
Активний учасник міського літературного фестивалю «Слово єднає!».
Михайло Цимбалюк з перших тижнів повномасштабного вторгнення став до лав українських захисників. Є медиком артилерійського підрозділу. Попри непрості умови щодня продовжує працювати як письменник. Псевдонім – Северин (більшою мірою він має стосунок до журналістської праці), позивний – "Хорей". Михайло Цимбалюк особливо підкреслює важливість поширення української літератури та її популяризації в умовах війни.
|
Цимбалюк М. П. Аорта: поезії / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Евріка, 2000. – 56 c.
Літературно-художнє видання Михайла Петровича Цимбалюка, що вмістило різнотематичні поетичні твори, серед яких є гумор і сатира.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Зорі на землі : [поезії] / М. П. Цимбалюк. – 2-ге вид., допов. – Хмельницький : НВП "Евріка" ТОВ., 2000. – 52 с.
Збірка складається із декількох розділів, а саме: "Кохання пророста крізь зорі", "Супутні і зустрічі", "З армійських доріг", "Дні мої незворотні". Загалом сюди увійшли чотири десятки поезій.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Неповернення : [новели, оповідання] / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2007. – 80 с.
«Неповернення» – третя збірка, що вийшла з-під пера подільського автора Михайла Цимбалюка. Вона містить в собі оповідання та новели. Невимушено і просто автор підіймає складні питання у своїх творах, порушуючи усі часові ритми, однак вибудовуючи однаково прості й складні, але безумовно вічні істини. Там кожен читач знайде щось своє, кожному відгукнуться щирі та правдиві рядки, адже про все на світі вам розкаже книга.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Такий в житті буває день / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2008. – 48 с.
Книгою «Такий в житті буває день» Михайло Цимбалюк продовжується як поет. Його нова збірка ще раз підкреслює багатогранність творчої натури літератора. Новий етап творчості перегукується із пережитим у юності, тому до збірки включено декілька творів із попередніх книжок. Ознайомившись з поетичними творами митця, кожен читач знайде і свій день з багатотомної енциклопедії під назвою – життя…
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Вінок Аріадни : [вірші] / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2013. – 100 с. – (Золота ліра Поділля).
У новій збірці поезій подільського поета, прозаїка і публіциста Михайла Цимбалюка зібралися вірші з доробку останніх років. По-новому між ними звучать декілька поезій із попередніх збірок та ранні газетні публікації автора. Інтимна лірика, громадянське звучання, переклади з російської та польської – барвистий вінок п'ятої книжки літератора.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Витязі Савур-могили : літературні казки / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2015. – 24 с.
У літературних казках книги «Витязі Савур-могили» оживають легендарні та історичні постаті, а також казковими героями стають персонажі сучасності.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Протокольний нокдаун : [гуморески і фейлетони] / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 52 с.
«Протокольний нокдаун» – перша збірка його гуморесок і фейлетонів. Дотепний гумор, смішні життєві історії та гостре жало висміювання асоціальних явищ – зміст цього видання.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Весла – на воду : шляхові замітки, нариси, пригоди / М. П. Цимбалюк, А. Л. Босенко. – Вінниця : Твори, 2019. – 250 с.
У спільній книжці письменника Михайла Цимбалюка та літератора Олександра Босенка – опис Дністра, який вони побачили і про який дізналися впродовж походів організованої ними екологічної туристичної експедиції.
Враження, спостереження, розвідки та висновки лягли в основу десятків репортажів, телефільму, статей. Співавтори появою книжки завдячують товариству, яке вливалося в екіпажі сплавів, меценатам, котрі матеріально підтримували їх здійснення.
|
|
|
|
Цимбалюк М. П. Ближні обрії : поезії / М. П. Цимбалюк. – 2-ге вид., допов. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. – 100 с.
Друге видання збірки поезій. Доповнене віршами, переписаними і дописаними, з посиленим ліричним, філософським і публіцистичним звучанням. Видання доповнене також кількома віршами, які автор виявив у своїх старих щоденниках – перші проби пера підлітка і юнака, які здавалися втраченими, але заслуговують на читацьку повагу.
|
Видання автора:
БАКОТА
Мов крила розкинув Дністер тут заплави –
розбудили його в незбагнений політ.
Він злетів над собою, накривши як лава
намистини-поселення шаром боліт.
Аж мільйонами років здригнулися скелі
над хрестами похованих знов кладовищ.
Бистрина потонула, і з бакотських келій
у молитвах щемить:– Збережи, не донищ!
У КАВ'ЯРНІ НЕРОЗДІЛЕНИХ КОХАНЬ
Ще не раз підійматиму кавову пінку,
і ніяк не позбутися в ній гіркоти.
Це немов безборонно дивитись на жінку,
до якої у сни так хотілось прийти.
А прийти так хотілось несхитно ласкавим,
залишитись присуджено в гущі на дні…
Розігнала ті сни недопитою кава,
пересичена згустком жіночих надій,
Не судилось у сни. Що ж, любити – не спати.
Та й лишитись, наснившись, дається не всім.
Гіркота і самотність – найперша розплата
у кав'ярні, в якій з неділимим коханням засів.
ОБІРВАНА СТРУНА
Образа швидко відлягла,
відгіркла карими сльозами.
Урвався нерв, немов струна,
коли її тягли так само.
До тебе я уже не йду,
зі спокою не трушу роси.
Купала в ласках, як в меду,
а вранці – обсідали оси
твоїх пекучих покаянь
плачу жертовної розплати
за накладання двох кохань,
де слід єдине поділяти.
Тому не клич, і не догонь.
Подякуй, що назовсім вийшов –
в душі подвоєний вогонь
палить її у сто раз швидше.
ДВІ ДОЧКИ
Яке то щастя: маю дві дочки!
Маленькими їх вигойдали руки.
Зросли – неначе дві нові руки,
Аж неосяжне можу огорнути.
Так неоднаково в них б'ється пульс,
Що годі згаснути горнилу серця.
А згасне – в їхніх дітях повторюсь
Поміж Золотоношею й Заверцем.
Видання автора:
Цимбалюк М. П. Зорі на землі : поезії / М. П. Цимбалюк. – [б.м.] : Ровесник, 1998. – 27 с.
Цимбалюк М. П. Аорта: поезії / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Евріка, 2000. – 56 c.
Цимбалюк М. П. Неповернення : [новели, оповідання] / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2007. – 80 с.
Цимбалюк М. П. Такий в житті буває день / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2008. – 48 с.
Цимбалюк М. П. Вінок Аріадни : [вірші] / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2013. – 100 с. – (Золота ліра Поділля).
Цимбалюк М. П. Витязі Савур-могили : літературні казки / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2015. – 24 с.
Автограф: [альманах] / Хмельниц. обл. орг. НСПУ ; упоряд. – ред. М. П. Цимбалюк ; редкол.: В. І. Горбатюк [та ін.]. – Кам'янець-Подільський : Рута, 2016. – 152 с.
Цимбалюк М. П. Протокольний нокдаун : [гуморески і фейлетони] / М. П. Цимбалюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – 52 с.
Цимбалюк М. П. Ближні обрії : поезія / М. П. Цимбалюк. – Вінниця : Твори, 2019. – 100 с.
Цимбалюк М. П. Весла на воду : шляхові замітки, нариси, пригоди / М. П. Цимбалюк, А. Л. Босенко. – Вінниця : Твори, 2019. – 250 с.
Цимбалюк М. П. Ближні обрії : поезії / М. П. Цимбалюк. – 2-ге вид., допов. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. – 100 с.
Про автора:
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, вірші / М. П. Цимбалюк. // Південний Буг : альманах, №№ 7-8, 2021. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2021. – №№ 7-8. – С. 45-48.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, вірші / М. П. Цимбалюк. // Південний Буг : альманах, №№ 5-6, 2020. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2020. – С. 37-39.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, вірші / М. П. Цимбалюк. //«Слово єднає!»: літ.-публіц. альманах. – 2020. – №1. – С. 218-219.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, вірші / М. П. Цимбалюк. // «Слово єднає!»: літ.-публіц. альманах. – 2020. – №2. – С. 234-235.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, оповідання / М. П. Цимбалюк. // Південний Буг : альманах, № 4, 2019. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2019. – С. 76-85.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія / М. П. Цимбалюк. // Лавреати міської премії імені Богдана Хмельницького у галузі історії, культури і мистецтва (2014-2018 роки). – 2019. – С. 54-55. – Біобібліографічний довідник.
Плужанська Л. Творчі «котики» зустріли весну / Л. Плужанська // Подільські вісті. – 2018. – 22 берез. – № 14. – С. 3.
Поезія, проза // Подільські вісті. – 2018. – 22 берез. – № 14. – С. 6.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, проза / М. П. Цимбалюк // Медобори: альманах № 12. 2017 / Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». – Хмельницький : Цюпак А. А., 2017. – С. 97-102.
Цимбалюк Михайло Петрович: біографія, вірші / М. П. Цимбалюк. // Медобори: альманах № 10. 2015 / Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України». – Хмельницький : Цюпак А. А., 2015. – С. 69-72.
Михайло Цимбалюк: поет, журналіст // Хмельницький в іменах. Прозаїки. Поети. Журналісти : довідник. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2006. –С. 142.