|
ГОРОБЕЦЬ
Олександр Миколайович |
Звання «Почесний громадянин
Хмельницької міської територіальної громади»
присвоєно рішенням позачергової дев'ятнадцятої сесії
Хмельницької міської ради від 23 вересня 2022 року.
Народився Олександр Миколайович 23 листопада 1976 року в смт. Меджибіж в родині Миколи та Любові Горобців. 1984-1994 рр. навчався у Меджибізькій загальноосвітній школі. Вищу освіту здобув у Кам’янець-Подільському національному університеті.
Ми зараз сильні як ніколи і все це завдяки нашим сучасникам, які є простими людьми, але у важливий час стають мужніми воїнами. Такий час настав у 2014 році, коли Росія здійснила акт агресії, підступно напавши на нашу державу. Відважні сини та доньки України без вагань стали на захист своєї батьківщини. Серед них підполковник Горобець, який захищав українську землю від російських загарбників з початку АТО/ООС.
Олександр Миколайович - кадровий військовий. Починав зі строкової служби в окремій аеромобільній бригаді, склавши присягу у 1996 році, присвятив своє життя служінню Україні. Пройшов усі військові щаблі від рядового до старшого офіцера, займав посади старшини механізованої роти, начальника апаратної відділення бойового управління.
З 2003 року проходив службу в Хмельницькому зональному відділі Військової служби правопорядку на різних посадах. Після закінчення Кам’янець-Подільського національного університету Олександр був призначений на посаду командира групи спеціального призначення. В 2019 році очолив новостворене відділення Військової служби правопорядку Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку. На цій посаді проявив себе хорошим організатором, змігши за короткий термін створити зразкове відділення, здобувши повагу від підлеглих та керівництва.
24 лютого 2022 року підполковник Олександр Горобець разом з підлеглими зустрів у місті Щастя Луганської області, у складі місцевої військової комендатури відповідав за один із напрямків діяльності. З повідомлень по радіостанції почули, що ворог атакує КПВВ «Щастя». Особовий склад військової комендатури разом з окремою десантно-штурмовою бригадою вступив в бій з противником і відбили атаку ворога, а військову комендатуру вивели в район Сєвєродонецька, де забезпечували охорону і пропускний режим на блокпостах. 9 квітня Олександр очолив зведений підрозділ Хмельницьких і Луганських військових правоохоронців у складі десяти військовослужбовців, який обороняв дамбу на околиці Попасної. Ворог намагався прорватися в місто і взяти під контроль трасу, що вела на Бахмут. Їх позиція постійно перебувала під артилерійським та мінометним вогнем, затишшя могли тривати лише 20-30 секунд. Олександр Горобець, відчуваючи свою відповідальність за життя кожного бійця, розмістив особовий склад в укритті та визначив черговість перебування на посту спостереження з окопу за полем бою під вогнем артилерії, щоб вчасно виявити ворога.
Під час важкого чергування з військовослужбовцем старшим сержантом Олексієм Блажко Олександр Миколайович виявив в 150 метрах від поста спостереження атакуючу піхоту росіян, яка під прикриттям артилерійського вогню намагалася потрапити на наші позиції. Захисники вцілили з гранатомету по ворогу і продовжили вести вогонь з стрілецької зброї. Однак ворожий безпілотник зафіксував звідки був постріл, ворог розпочав мінно-артилерійський обстріл.
Безстрашний підполковник дав команду зайняти позиції, щоб стримувати наступ противника. До окопу, який мав прийняти весь удар ворожої артилерії, він повернувся особисто, давши шанс на життя іншим бійцям. Коли підполковник Горобець добіг до позиції і заскочив в окоп, туди прилетіло… Бій тривав кілька годин. Військовослужбовці зведеного підрозділу не відступили з позиції, стримали ворога, поки наша артилерія змогла перенести вогонь по піхоті противника на цю ділянку фронту. У тому важкому бою, 9 квітня 2022 року, підполковник Олександр Горобець проявив найкращі якості справжнього командира – виконав наказ та ціною власного життя зберіг життя молодих побратимів і захистив Україну. Він мріяв збудувати будинок, бути господарем у власній хаті. Його мрії здійснила дружина Наталочка.
28 червня 2022 року в Хмельницькому зональному відділі ВСП відкрили пам’ятний знак підполковнику Горобцю Олександру.
«Підполковник Горобець загинув у бою, захищаючи свою сім’ю, родину, Україну. Пам’ятний знак нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні. Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв, – наголосив під час церемонії відкриття начальник Хмельницького зонального відділу ВСП полковник Олексій Бєхтєрєв. – Дякуємо за подвиг і вірність Україні батькам, родині нашого героя, котрий був, є і залишиться в нашій пам’яті, в строю Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку».
Також керівництво Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку ініціювало перед селищною радою Меджибізької територіальної громади перейменування однієї з вулиць селища Меджибіж іменем Олександра Горобця, де навчався та проживав до служби в армії Олександр.
Підполковник Горобець Олександр Миколайович, начальник відділення Військової служби правопорядку Хмельницького зонального відділу Військової служби правопорядку Указом Президента України №265/2022 від 20 квітня 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Звання «Почесний громадянин
Хмельницької міської територіальної громади» присвоєно
за видатні заслуги перед українським народом
та Хмельницькою міською територіальною громадою.
06.06.2024 р.
Для створення довідки використано матеріали з наступних електронних ресурсів:
© Центральна публічна бібліотека
Хмельницької міської територіальної громади
Підготувала: Оксана Василишина, редакторка ЦПБ