|
КОВТУН
Ілля
Дмитрович
|
Звання «Почесний громадянин
Хмельницької міської територіальної громади»
присвоєно рішенням позачергової тридцять третьої сесії
Хмельницької міської ради від 15 вересня 2023 року.
Військовослужбовець 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка, старший солдат. Позивний Дрейк.
Ковтун Ілля Дмитрович народився 31 грудня 1999 року у Хмельницькому.
У 2015 році він закінчив СЗОШ №12 і вступиів у Хмельницький кооперативний коледж Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. У 2020 році закінчив інститут, здобувши освітній рівень “Бакалавр” за спеціальністю «Торгівельна справа». Працював певний час у кол-центрі. Потім поїхав на роботу за кордон.
У 2020 році Ілля підписав контракт на військову службу у ЗСУ. Служив у 131-му окремому розвідувальному батальйоні. Брав участь в ООС на Донбасі.
Під час повномасштабного російського вторгнення продовжував службу у лавах 17-го батальйону 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Спочатку був стрільцем-помічником гранатометника, а потім був призначений на посаду командира відділення. Брав участь у боях за Лисичанськ і Сєвєродонецьк на Луганщині, згодом воював за Миколаївщину та Херсонщину.
Ілля перестав виходити на зв'язок 9 жовтня 2022 року. Він та його побратими, які разом того дня відправилися на виконання завдання, зникли в напрямку села Давидів Брід на Херсонщині. З того часу захисник вважався зниклим безвісти. Рідні три місяці шукали Іллю, звертаючись у різні служби і до останнього сподівалися, що він живий. Але дива не сталося. Ілля Ковтун загинув від отриманого поранення 9 жовтня 2022 року в селі Давидів Брід Херсонської області й був похований там у братській могилі. Бійцю було 22 роки.
30 грудня 2022 року, напередодні Нового року, рідним зателефонувала співробітниця моргу й повідомила, що серед тіл, які надійшли, ймовірно є те, що у розшуку. Так Іллю опізнали за татуюванням на нозі.
– "30 грудня до нас подзвонила жінка з моргу і розповіла, що є одне з тих тіл, яке ми шукаємо. Ще влітку Ілля зробив татуювання на нозі. Тож ми з'ясували, що це саме він. З'ясувалося, що хлопці загинули внаслідок артилерійського обстрілу. Їх там “накрили” усім, чим тільки можна. Ілля був похований в братській могилі з іншими військовими", – розповіла дівчина загиблого.
Попрощалися з воїном у Хмельницькому 5 січня 2023 року. Найбільше серед присутніх було молоді. Це друзі, товариші, одногрупники і знайомі Іллі.
У юного захисника залишились батьки, велика любляча родина, кохана, друзі і побратими.
«Ілля був душею компанії, добрий, щирий, завжди усміхнений. Єдиний і найкращий син, чудовий хлопець і справжній друг. Він прожив коротке, але гідне життя. Шлях служити в армії для Іллі був самостійним та усвідомленим вибором. Вважав, що це його обов'язок – захищати рідну Батьківщину. Його слова: «Не ми таке життя обрали, але ми можемо щось змінити». Пам?ять про нього буде жити вічно», – розповіла дівчина загиблого Тамара.
– "Військова справа – це було його покликанням. Ще до 24 лютого він служив у Вінниці. Потім почався повномасштабний наступ і їх всіх забрали на Схід. Від початку війни він був розвідником. Потім через кілька місяців, його перевели в іншу бригаду, в піхоту. Згодом у нього сталася проблема з коліном. Тож Ілля потрапив на лікування в госпіталь Хмельницького. Він пробув тут місяць. Пролікувався і йому зробили операцію. 29 серпня він вже поїхав назад, на фронт", – пригадує Тамара.
Як сказав у прощальній промові міський голова, неймовірна радість, яку відчували українці після повернення Херсону, Миколаєва та інших міст, мають ціну – життя Іллі Ковтуна і таких, як він, Героїв! «Заради того, або частина українського півдня повернулося додому, аби українські діти ходили в українські школи й засинали під українським небом, Ілля Ковтун і такі як він, віддали свої життя. Бо він звільняв український південь, боровся за українських людей. Ілля прожив коротке життя, але ці 22 роки – неймовірно достойне життя справжньої людини, Героя, воїна, захисника», – Олександр Симчишин.
Поховали захисника на Алеї Слави кладовища, що у мікрорайоні Ракове.
Звання «Почесний громадянин
Хмельницької міської територіальної громади»
присвоєно за видатні заслуги перед українським народом
та Хмельницькою міською територіальною громадою.
26.02.2024 р.
Для створення довідки використано матеріали з відкритих джерел:
© Центральна публічна бібліотека
Хмельницької міської територіальної громади