Бігус Богдан Дмитрович (1991-2019 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Бігус Богдан Дмитрович (1991-2019 рр.) Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
    Про ЦБС
    Бібліотеки
    Читачам
    Ресурси бібліотек
    Віртуальні виставки
    Наша Україна
    Наше місто
    Літературна світлиця
    БібліоЖиття
    Фотогалерея
    Відеогалерея
    Проєкти та програми
    Контакти
    Карта сайту




    Пошук по сайту

     

    Хмельницька міська рада

     
      Головна » Наше місто » Почесні громадяни
    Бігус Богдан Дмитрович (1991-2019 рр.)

     

    Бігус
    Богдан Дмитрович

     

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно
    рішенням позачергової тридцять третьої сесії

    Хмельницької міської ради №4 від 26 вересня 2019 року.

     

    Бігус Богдан Дмитрович народився 12 червня 1991 року в місті Хмельницькому, закінчив 9 класів Хмельницького НВК №4, випускник Хмельницького професійного ліцею електроніки (2010 р.). Серед захоплень: футбол та риболовля.

    З 2013 року Богдан працював токарем на ПАТ «Укрелектроапарат».

    У 2014 році Бігус Богдан Дмитрович брав активну участь у Революції Гідності у складі 27-ї Вінницької Сотні. З початком Російської збройної агресії проти України 13 березня 2014 року перші добровольці із загонів самооборони майдану записалися в резервісти новоствореної Національної гвардії України. Записався добровольцем і Богдан та вже 14 березня 2014 року вирушив на полігон до села Нові Петрівці у Вишгородському районі Київської області, де навчався військовій справі. Майбутні нацгвардійці вивчали основи рукопашного і тактику вуличного бою, вчилися діяти у складі відділення, пройшли вогневу підготовку та практичні стрільби із автоматів, пістолетів-кулеметів, снайперських гвинтівок, ручних кулеметів і великокаліберних кулеметів, кидали наступальні та оборонні гранати. Хлопці освоїли більше 10 видів зброї. Бойовим навчанням та злагодженням добровольців керував начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький.

    Менше, ніж за місяць, 6 квітня 2014 року, Богдан Дмитрович склав присягу та у складі 2-го взводу 1-го окремого резервного батальйону був відряджений спочатку в район м. Краматорська, а з 2 травня 2014 року – до м. Слов'янська, утримував там позицію «Рибхоз» (1-й блокпост).

    Друга його ротація під м. Слов'янськом тривала з 10 червня 2014 року і аж до переходу міста під контроль України. Богдан разом з побратимами перебував між Красним Лиманом та Ямполем. Він служив у званні солдата та обіймав посаду снайпера, майже не розлучався зі своєю гвинтівкою. Це був доброволець, який став професіоналом і бажав постійно вдосконалюватись.

    З 2016 року Богдан Бігус перейшов на службу до 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних Сил України, що дислокується у м. Хмельницькому. Старший солдат, снайпер групи спеціального призначення. Позивний «Баррет».

    Богдан Дмитрович знайшов себе у військовій справі, поставивши у пріоритет своїх головних завдань захист рідної країни. Воїн був рішучим та сміливим, відповідальним та поміркованим, завжди на передовій. Його поважали бойові побратими. Водночас, він був люблячим і турботливим батьком та чудовим чоловіком, мав двох дітей. Друга дитина народилася у Богдана у листопаді 2017 року, коли той виконував бойові завдання у зоні військового конфлікту на Сході України.

    За сумлінне виконання службових обов'язків Богдан Дмитрович нагороджений:

    • Відзнакою командира 8-го окремого полку спеціального призначення ЗСУ (2017 рік);
       
    • нагрудним знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗСУ «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня (2017 рік);
       
    • нагрудним знаком «Об'єднані сили» (2018 рік);
       
    • медаллю «Операція Об'єднаних Сил. За звитягу та вірність» (2018 рік).

    18 липня 2019 року Бігус Богдан Дмитрович загинув під час виконання бойового завдання в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил. За офіційною інформацією, це сталося внаслідок підриву на вибуховому пристрої з «розтяжкою» під час вогневого зіткнення з ДРГ, від чисельних осколкових поранень, які були несумісними із життям.

    Прощалися із захисником України з усіма військовими почестями.

    Траурна церемонія відбулася у клубі військової частини 8-го окремого полку спеціального призначення. Потім прощання відбулося на головній площі Хмельницького – Майдані Незалежності. Віддати останню шану захиснику України прийшли тисячі жителів міста, військовослужбовці різних силових структур і відомств, ветерани військ спецпризначення з Вінничини, Тернопільщини, Житомирщини, міста Києва та Буковини.

    21 липня 2019 року Бігус Богдан Дмитрович похований на Алеї Слави кладовища мікрорайону Ракове міста Хмельницького.

    Указом Президента України №625/2019 від 23 серпня 2019 року старший солдат Бігус Богдан Дмитрович «За «особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України» – нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

    Звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» присвоєно (посмертно)
    за видатні заслуги перед народом України та територіальною громадою міста Хмельницького.

    10.06.2020 р.

    Використані джерела:

    1. Бігус Богдан Дмитрович («Каспер», «Баррет») [Електронний ресурс] // Книга пам'яті загиблих: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://memorybook.org.ua (дата звернення 03.06.2020). – Назва з екрану.
       
    2. Вклонімося серцям незламним [Електронний ресурс] // Час і Події: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://www.chasipodii.net (дата звернення 01.06.2020). – Назва з екрану.
       
    3. Почесні громадяни міста Хмельницького : збірник / Хмельницька міська рада ; відп. за вип. Г. Мельник. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2020 – 152 с.
       
    4. Рішення міської ради «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»» [Електронний ресурс] // Хмельницька міська рада: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://khm.gov.ua (дата звернення 08.04.2020). – Назва з екрану.
    5. Старостіна С. Його останнє бойове завдання / С. Л. Старостіна // Увійшли у безсмертя… : книга пам'яті Героїв Антитерористичної Операції та Операції Об'єднаних Сил із Хмельниччини / Станіслава Старостіна – Хмельницький : Цюпак А. А. – 2019. – С. 91-92.

    6. Тисячі людей з квітами і прапорами: в Хмельницькому попрощалися із загиблим снайпером ЗСУ, фото [Електронний ресурс] // Книга пам'яті загиблих: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://apostrophe.ua (дата звернення 03.06.2020). – Назва з екрану.

    7. Указ Президента України "Про відзначення державними нагородами України" №625/2019 від 23 серпня 2019 року [Електронний ресурс] // Президент України: [офіц. сайт]. – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua (дата звернення 18.02.2021). – Назва з екрану.

     © Хмельницька міська центральна бібліотека
    Відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів 

    Підготувала: Галина Єсюніна


    Філія №17
    Філія №17
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Електронний каталог
    • Меню для книгоманів
    • Зростаємо професійно
    • Мистецька вітальня
    • Наші видання
    • Послуги ЦБС
    Література за державною програмою

    Нова хвиля української літератури – ясрава, різножанрова, захоплюча. Вона є дзеркалом сьогодення та скарбом для майбутніх поколінь.

    Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
    детективи
    драми
    казки
    комедії
    легенди
    ліричні вірші
    пригоди
    трилери
    фентезі
    інше

    Слідкуйте за нами у
    соціальних мережах






    © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
       Офіційний сайт
    Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
    www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
    Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
    адміністратора, а також активного посилання на сайт.
    створення
    сайту
    Студія Спектр