Хмельницька міська ЦБС - рік 2014 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади Хмельницька міська ЦБС - рік 2014 Централізована бібліотечна система Хмельницької міської територіальної громади
  Про ЦБС
  Бібліотеки
  Читачам
  Ресурси бібліотек
  Віртуальні виставки
  Наша Україна
  Наше місто
  Літературна світлиця
  БібліоЖиття
  Фотогалерея
  Відеогалерея
  Проєкти та програми
  Контакти
  Карта сайту
  Пошук по сайту

   

  Хмельницька міська рада

   
    Головна » Про ЦБС
  Хмельницька міська ЦБС - рік 2014

  2014 рік видався для України складним: розстріл людей на майдані, втеча Президента Віктора Януковича, агресія Росії, анексія Криму, війна на сході України з тисячами смертей, розбрати і чвари між своїми… Ці та інші обставини назавжди змінили не лише країну, але й людей…

  Розуміючи важливість моменту, працівники системи неодноразово об'єднували свої зусилля і надавали волонтерську допомогу: збирали продукти харчування та одяг для військовослужбовців і мирних жителів, які опинилися у зоні конфлікту, збирали актуальну літературу для мешканців м. Слов'янська, а також для поранених, що лікуються у госпіталях.

  Життя внесло свої корективи і на вільних від сепаратистів територіях України: з'явилися внутрішньо переміщені особи (ВПО). Бібліотеки міста активно включилися у роботу з цією категорією користувачів, надаючи різноманітні інформаційні послуги. А на підтримку патріотичного духу у міських бібліотеках провели цикл заходів, присвячених Революції гідності та героям Небесної сотні.

  Для висвітлення подій АТО у бібліотеках створено інформаційні куточки та тематичні полички.

  Проте, незважаючи на труднощі, робота Хмельницької міської ЦБС ні на хвилинку не зупинялася, і у 2014 році її роботу характеризують наступні показники:

  ♦ залучено 31 718 користувачів;

  ♦ видано 611 637 примірників літератури;

  ♦ бібліотеки відвідали 218 702 читачі;

   сайт бібліотечної системи відвідало 44 541 користувач;

  ♦ надано платних послуг на суму 31 167 грн.;

  ♦ проведено 637 масових заходів.

  Середнє відвідування – 6,9. Читаність – 19. Обертаність – 1,7.

  Що стосується комплектування фондів Хмельницької міської ЦБС, то у 2014 році було використано 223 089 грн. з різних джерел надходжень:

  ♦ на придбання книг 169 197 грн.;

  ♦ на передплату періодичних видань – 53 892 грн.

  Надійшло 5 748 примірників книг, 2 668 назв.

  Передплачено 296 примірників, 154 назви періодичних видань.

  В середньому на одну бібліотеку передплачено 20 назв газет і журналів.

  2014 рік був насичений цікавими подіями і найбільше запам'ятались:

  • обласний семінар директорів централізованих бібліотечних систем та центральних районних бібліотек – літній клуб бібліотечних менеджерів «Менеджмент якості у бібліотеці», який було проведено у червні на базі центральної бібліотеки та бібліотеки-філії №2.

  У семінарі взяли участь заступник Хмельницького міського голови Григорій Давиденко, представники відділів та управлінь культури міста і області, працівники централізованих бібліотечних систем області;

  • сайт Хмельницької міської ЦБС став переможцем Всеукраїнського конкурсу бібліотечних Інтернет-сайтів у номінації «Кращий сайт районної/міської централізованої бібліотечної системи (ЦБС) та філії районної/міської ЦБС», організаторами якого були Українська бібліотечна асоціація і Міністерство культури України. Важливо зауважити, що ця перемога здобута вдруге: вперше у 2012 році;
    
  • створено сайт управління культури і туризму Хмельницької міської ради;
    
  • комп'ютеризовано і підключено до Інтернету бібліотеку-філію №17;
    
  • працівниками системи було підготовлено і видано біобібліографічний довідник «Лауреати міської премії ім. Б. Хмельницького у галузі історії, культури і мистецтва (1994-2013 рр.)». Презентація довідника була успішно проведена у рамках заходів до Дня міста.

  У 2014 році 17 бібліотечних працівників Хмельницької міської ЦБС стали членами Хмельницького обласного відділення УБА.

  Оскільки проектна діяльність – одна з важливих ділянок роботи, у 2014 році бібліотекарями ЦБС було подано 42 заявки на участь у 26 проектах та конкурсах (у 2013 році 22 заявки на участь у 12 проектах). 17 із них були успішними і бібліотекарі взяли участь у 14 проектах (тренінгах, конкурсах).

  Протягом 2014 року бібліотеками Хмельницької міської ЦБС було проведено 637 заходів, які відвідали 16 776 користувачів, влаштовано 298 книжкових виставок, створено 93 нових презентації.

  Серед найбільш вдалих – цикл заходів «Мистецьке літо», презентація у читальному залі центральної бібліотеки інформаційного куточка «Феєрія мандрів», участь читачів бібліотеки в поетичному марафоні «Хмельниччина читає Шевченка» (у бібліотеці-філії №12).

  Відбулись власні конкурси: «Герої бібліотеки: Супербабуся та Супердідусь» у бібліотеці-філії №9 та конкурс для ерудованих красунь «Бібліоледі-2014» у бібліотеці-філії №11, для проведення яких були створені волонтерські групи. Вони розробили умови конкурсів і допомагали у рекламуванні заходів через сайт ЦБС www.cbs.km.ua та у соціальних мережах, де розміщували інформацію про заходи, фото- та відео-звіти.

  Окремою гордістю стали ще 8 конкурсів, у яких взяли участь читачі та працівники Хмельницької міської ЦБС. Серед них:

  • міські та обласні етапи обласного конкурсу юних дарувань «Кобзарики»;
    
  • відкритий конкурс юних талантів «Світ Великого Кобзаря»;
    
  • обласний конкурс «Читаймо Тараса, учімося в нього»;
    
  • обласний конкурс «Найкращий читач-2014», фіналісти ІІІ етапу якого – читачі бібліотек-філій №4 та №8 Михайло Махлай та Ігор Онуфрійчук вперше стали учасниками Всеукраїнського фестивалю дитячого читання «Книгоманія-2014» у м. Львові, що проходив з 10 до 14 вересня;
    
  • обласний конкурс серед бібліотек на краще сприяння поширенню практик електронного урядування;
    
  • обласний конкурс на кращу бібліотеку з питань популяризації творчості Т. Г. Шевченка «Шевченко йде дорогами Поділля», за який бібліотечна система отримала Подяку Хмельницької ОУНБ ім. М. Островського;
    
  • міський огляд-конкурс «Провісник долі» на краще інформаційне видання серед бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Всього у конкурсах взяло участь понад 800 читачів міських бібліотек.

  Працівники центральної бібліотеки, бібліотек-філій №2 та №7 брали участь у ярмарку творчих ідей «Бібліотечні інновації для громади: створюємо майбутнє разом», організованого Хмельницькою ОУНБ ім. М. Островського. На ярмарку відвідувачам було запропоновано вікторини, майстер-класи з виготовлення виробів власними руками, плакат, що демонструє інноваційні послуги ЦБС, рекламна продукція. За перемогу у ярмарку Хмельницька міська ЦБС отримала Диплом управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА.

  У жовтні 2014 р. працівники Хмельницької міської ЦБС долучилися до волонтерського руху з відродження об'єктів культурної спадщини Хмельницької області, організованого Подільським молодіжним об'єднанням «У майбутнє через культуру». Проект передбачає допомогу заповідникам та місцевим громадам у благоустрої пам'яток національного значення. Бібліотечні працівники допомогли у благоустрої території Жванецької фортеці Кам'янець-Подільського району.

  За підсумками анкетування «Краща бібліотека 2014 року», у якій брали учать всі працівники системи, було визначено переможця і на загальних зборах колективу було нагороджено  бібліотеку-філію №13 – завідуюча Ганна Недвецька.

    Директорка ЦБС
  Хмельницької міської територіальної громади

   

  16 січня 2015 року

  Тамара КОЗИЦЬКА
     

  Читач філії №14
  Читач філії №14
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Електронний каталог
  • Меню для книгоманів
  • Зростаємо професійно
  • Мистецька вітальня
  • Наші видання
  • Послуги ЦБС
  Панно улюблених книг

  Пропонуємо ознайомитись із книгами, які надійшли до бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

  Якому жанру літератури Ви надаєте перевагу?
  детективи
  драми
  казки
  комедії
  легенди
  ліричні вірші
  пригоди
  трилери
  фентезі
  інше

  Слідкуйте за нами у
  соціальних мережах


  © ХМ ЦБС, 2010-2024 г.
     Офіційний сайт
  Україна, м. Хмельницький, вул. Подільська, 78
  www.cbs.km.ua            kmcbs.c@gmail.com
  Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
  адміністратора, а також активного посилання на сайт.
  створення
  сайту
  Студія Спектр