У цей вівторок, 9 квітня, любителі літератури міста Хмельницького мали нагоду відвідати презентацію книжок Олександра Красовицького та Петра Кралюка. Захід відбувся у Центральній публічній бібліотеці. Гості читацькій авдиторії представили видання: «Смерть у Берестові», «Королівський Гамбіт», «10 розмов про історію українських земель», «Вчора», «Сьогодні. Роман про двійників Путіна», «Завтра».
![Презентація книжок Олександра Красовицького та Петра Кралюка](/uploads/images/news/news_2024/cb_folio.jpg)
Петро Кралюк — доктор філософських наук, професор. Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Відомий своєю історичною публіцистикою. Його перу також належить низка романів і повістей. Олександр Красовицький — письменник і видавець, засновник та генеральний директор видавництва «Фоліо». Читачеві демонструє розмаїття авторів, жанрів та тем, з якими він працює.
![Презентація книжок Олександра Красовицького та Петра Кралюка](/uploads/images/news/news_2024/cb_folio1.jpg)
Під час події автори розповіли про себе, про спільну творчу працю над трьома книжковими проєктами, першим виявом котрої стала книга «Смерть у Берестові». Детально роз’яснювали та аналізували історичне тло, на якому виникали сюжети, відзначаючи моменти, в яких дозволяли собі трішки жартувати або ж перебільшувати. Пропонували аналітично спілкуватися, розглядаючи теми держави, політики, інформації.
Представляючи книгу «10 розмов про історію українських земель», пан Олександр зазначив: «Це вже не перша моя книжка [у співавторстві. — ред.] з українськими істориками. Я відчув себе тим пересічним українцем, який цікавиться власною історією — тим, як воно все було насправді». Над нею працював разом з Петром Кралюком. Каже, що йому як читачеві на книжковому ринку постійно не вистачало гостросюжетних романів з історії України часів Київської Русі, що і стало поштовхом до творчої роботи.
А ось про те, яким чином здійснює роботу зараз «Фоліо», як відновлюється після російських обстрілів та які має плани на майбутнє пан Олександр розказав окремо, як очільник видавництва.
![Презентація книжок Олександра Красовицького та Петра Кралюка](/uploads/images/news/news_2024/cb_folio2.jpg)
Тамара Козицька, директорка ЦБС, відзначила, що на зустрічі до авторів учасники не мали багато запитань. Адже розмова, яку з ними вели пан Олександр та пан Петро, була несподіваною, емоційною, інтригуючою, вона змушувала зупинятися, думати та аналізувати, заохочувала читати книги.
Відтак презентація одержала відгук у серцях, думках та розумах кожного, хто завітав, закликавши читати та більше дізнаватися. Для своїх читачів Центральна публічна бібліотека придбала сьогодні книги. Також окремі видання книгозбірні люб’язно подарував Олександр Красовицький.
|